Wpis z mikrobloga

Jak na szybko sprawdzić czy mam dobrą czy słabą mobilność w stawie skokowym? Całe życie siadalem w butach z podbitą podeszwą ale zaczynam dochodzić do wniosku że niepotrzebnie bo lecę w nich trochę bardziej do przodu niż bez
#mikrokoksy
  • 10
@urak666: chodzi o to że ćwiczę w butach do Przysiadów bo sobie ubzduralem kiedyś że mam słabą mobilność ale dużo mi nie dają takie buty i lecę do przodu z plecami przy siadach. Bez butów wydaje mi się że jest sporo lepiej
@stefan8800: specem nie jestem ale wydaje mi się, że nie masz problemu z mobilnością tylko z techniką, przy jednym powtórzeniu linia sztangi ci się pokrywa z palcami a przy kolejnym z piętą, przed każdym zejściem robisz takie mikro good morning nie wiadomo po co, nie wiem też czy to kwestia perspektywy czy nie ale wygląda jakby ci się schodziły kolana do środka przy wstawaniu, dużo czasu tracisz na ustawienie pozycji co
@zapomnialem_hasla_xd: no właśnie, tragedia z tymi siadami bo w ogóle mi bodźca na nogi nie dają przez mały ciężar bo fronty mogę 100kg+ robić, suwnice 350 kg i martwy 220+ ehhh, teraz kminie że po prostu sztangi usadowić nie potrafię, ślizga mi się od potu na barkach, robie #!$%@? hip hinge. Nie wiem czy po prostu przez 2 miechy tylko box squatów nie robić i frontów
@stefan8800: pomijając technikę siadu (ile biodra powinieneś używać, a ile kolana itd.) to startujesz w pozycji gdzie ciężar trzymasz na pięcie, a nie środku stopy. Sprobowalbym patrzec przed siebie (może pomóc przy twoim problemie przesuwania ciezaru na palce) i/lub ustawić stopy bardziej równolegle względem siebie, bo trochę zapadają ci się stopy. Te 3 rzeczy moim zdaniem są warte stestowania.