Wpis z mikrobloga

Mireczki, działka najprawdopobniej rolna, w okolicach mnóstwo nowych inwestycji (prywatnych i deweloperskich). Przez okolicę mam na myśli w odległości 10metrów. Takie nowe osiedle się tworzy. Co ciekawe - nie ma tam MZPZ. Jedynie w Studium uwarunkowań tereny te są wskazane jako MN - zabudowa jednorodzinna. W związku z tym pytanie - będzie problem o WZkę?
#budujzwykopem #budownictwo
  • 12
@johnlocke-89: Zależy. Teoretycznie nie powinno być. Ale bez dokładnego zapoznania się ze sprawą nikt nie powie z pewnością. Może się zdażyć, że akurat na Twojej działce będzie kawałek użytku III klasy albo Ls, albo Lz o odpowiedniej powierzchni. A może masz złoże pod spodem ;P Jest bardzo dużo możliwości.

Jeżeli chcesz pewności to są ludzie, którzy Ci za drobną opłatą sprawdzą takie rzeczy. No oczywiście możesz też wystąpić o warunki zabudowy
@prdlt: @CloudNeine: Strasznie boję się kupić działkę bez WZki i bez MZPZ, stąd moje pytania. Zdziwiło mnie właśnie, że wokół jest mnóstwo nowych domów i to raczej taka dzielnica lekko 'prestiżowa'.
Zastanawiam się czy sprzedający podpisze umowę przedwstępną, z zastrzeżeniem, że finalizacja jak uzyskam WZkę - spotkaliście się z czymś takim?
@gobi12: No właśnie na pierwszy rzut oka działka jest bardzo OK. Ale graniczy z mini lasem (naprawdę mini). Użytki co prawda tam są klasy IV. Jakich ludzi masz na myśli? Pod jakim hasłem szukać takich usług? Orientacyjny koszt? (Kilka, kilkanaście k czy raczej do 2k?)
@johnlocke-89: Można podpisać taką umowę, ale sprzedający będzie frajerem, bo to można czekać bardzo długo na WZ zwłaszcza w gminach, gdzie jest duży ruch inwestycyjny, a mało planów.

Dobrze, że się boisz, bo potem możesz zostać z niczym :)

@prdlt: @CloudNeine: Ej, no ja bym się bał z taką pewnością powiedzieć. Często w pracy się spotykam z takimi sytuacjami, że dookoła można, a na danej działce nie ;) I
@johnlocke-89: No i las w sąsiedztwie to jest bardzo duże ryzyko ;) Są wymagane odległości od lasu do zachowania :) Plus jak jest las to w planie urządzenia może być przeznaczone pod las jeszcze więcej terenu, co niekonicznie musi się w ewidencji już pojawiać.

Doradztwo urbanistyczne. Jak będziesz chciał mieć oficjalny papier wystawiony przez firmę i podpisany przez urbanistę to koszt pewnie 1,5k-2k - bo wiadomo "na fakturkę drożej" (taki papier
@gobi12: Ooo. Dzięki bardzo ;) będę sprawdzał. Generalnie ten las to naprawdę kilka drzew, nawet na mapach nie jest zaznaczony. Sąsiadująca działka na której jest ten mini las to teren rolny osoby prywatnej. Dopiero kilkanaście metrów dalej to teren miasta.
@johnlocke-89: To wszystko brzmi jak moja okolica z tą różnicą, że ja mam niedaleko nie taki mały las ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Działka w studium jako własnie MN, MPZP dopiero będzie w tym roku, dookoła domy. Wszystko oznaczone jako tereny rolne IV i V klasy. Z tą różnicą, że ja akurat miałem stare WZ na działce (choć i tak występowałem po nowe). Po WZ możesz wystąpić nie
@johnlocke-89: ja zrobilem tak ze zgadałem sie z właścicielem zeby zrobil WZ. Jak bedzie ok to zaplace i kupuje dzialke. Jesli nie to on placi. WZ nie dostał bo to był park krajobrazowy i minimalna powierzchnia to 1500 m kw. Do tego za blisko do jeziora co sie zmienilo pare lat temu. Mial WZ sprzed 4 lat i zapewnial ze bedzie bez problemu. W taki sposob nie wtopilem 90 k cebulionow.