Wpis z mikrobloga

@Surrenderdorothy jest teoria, że przez Jona, który zabił Crastera czy jak mu tam. Tego co dymał córki i składał w ofierze noworodki dla NK (bo tam niby jakąś domieszkę krwi starków mieli). NK nie dostaje noworodków, no to idzie sobie ogarnąć sam :D
No albo przez Brana co mu się sam w łapy wpakował i teraz NK chce go #!$%@?ć. Zresztą tak Brań stwierdzil w ostatnim odcinku
@taraqui: ale przepowiednia o Azorze ma 5k lat (pochodzi ze starożytnych książek z Asshai), wojen było wcześniej też dużo i miał wiele okazji by zaatakować (chociażby kiedy była rebelia przeciwko Mad Kingowi)

@phts: 1.dużo było Zim, niektóre trwały po 3-6 lat co wydaje mi się wystarczającą ilością czasu. Zresztą ta Zima może być po prostu konsekwencją tego że NK się "przebudził". Tylko dlaczego?
2.NK i inni White Walkerzy zaczeli działać
@taraqui: tylko #!$%@? Bran jeszcze sobie hasał po murach kiedy oni zaczęli się pojawiać, a poprzednia sroka siedziała sobie grzecznie w drzewie i nic mu nie robili xD
No sam nie wiem, może przestały działać jakieś starożytne zaklęcia rzucone jeszcze za czasów Pierwszych Ludzi ¯\_(ツ)_/¯
@Surrenderdorothy: To proste NK chodził te kilka tysięcy lat i szukał tego kolesia co był zrośnięty z drzewem a ze Bran to widział w snach to w końcu wybrał sie za mur by wskazać dla NK miejsce gdzie te drzewo się znajduje to chyba logiczne a później Bran ucieka z tego miejsce i udaje sie do Winterfell by pokazał NK gdzie znajdują się grobowce z jego potomkami i liczy ze NK
@Czlowiek-Zagadka: no nie zgadzam się, w poprzednich komentarzach się do tego odniosłem.
A co do drugiej kwestii to wydaje mi się że ważniejsze dla NK jest zgładzenie całego Westeros niż samo zapomnienie o rodzie Starków (w czym Bran niby ma być problemem bo jest zbiornikiem wspomnień).
Wg mnie motywem NK jeśli chodzi o zabice Brana jest próba zapobiegnięcia jego przyszłego cofnięcia się w przeszłość przez co teraźniejszość nie będzie już taka
@Czlowiek-Zagadka: no tak, tylko tematem mojego postu było pytanie "dlaczego akurat teraz".
A co do informacji jak ich pokonali to też szukałem, ale co dokładnie zrobili nie znalazłem informacji. Możliwe, że się dowiemy w najbliższych odcinkach, albo jak Martin wyda kolejne książki.
@Surrenderdorothy: Jeśli scenarzyści zrobili to na odwal to odpowiedzi w serialu nie znajdziemy

Czy ktoś kojarzy od jakiego odcinaka NK zbiera armie i czy wydarzyło się coś co mogło to spowodować ? chodzi mi o zbieranie coraz to większej liczby umarłych a nie dzieci i przerabiani ich na swoich bossów

według mnie to 3 sprawy

Upadek Nocnej Straży - jak wiemy oni przyczynili się do wypędzenia innych daleko na północ oczywiście