Wpis z mikrobloga

“Jeśli nie zdążysz gdzieś dojść, to tym bardziej nie biegnij.”

Zgadza się. Nie mam zbyt dobrej kondycji. Oprócz tego, że jest to myśl przewodnia szczególnie wtedy, gdy spieszę się na pociąg (w sumie to w ten sposób powstała), to jednak nadałem jej drugi, nieco większy sens.

W zdecydowanej większości sytuacji życiowych staram się zachować odpowiedni dystans do napotykanych trudności czy osób. Pozwala mi to zachować dobry nastrój oraz nie przejmować się porażkami. Największym zaskoczeniem z tego podejścia okazała się być swego rodzaju zdrowa beztroska, dzięki której efekty moich działań okazywały się równie dobre lub lepsze. W końcu jeśli coś mam zrobić i zrobię to nie przejmując się trudnościami czy porażkami oraz nie żyłując się, to chyba wyjdzie lepiej? Spóźnił się autobus do pracy? Pojadę następnym, a w pracy zrozumieją. Nie zdałem egzaminu? Poprawię. Nie umiem się czegoś nauczyć? Przecież od tego nie zależy moje życie. Nie ukończyłem studiów? Można żyć i bez tego. Dziewczyna mnie rzuciła? Być może nie pasowaliśmy do siebie.

Oczywiście, są sytuacje, gdy ta błyskotliwa niczym bryłka węgla myśl zawodzi i lepiej jej nie stosować. Niemniej sami na sobie wywieramy niezdrową presję. Bądźmy dla siebie i innych bardziej wyrozumiali i zdrowo liberalni.

[Marek z Kition]

_______________________________
Nasz tag: #odmienbyc
Nasz fp na fb:
(https://www.facebook.com/Odmie%C5%84-By%C4%87-738481763205508/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCQ6JEJ5YqITK2nMkSuWulidYfU_Czq0IB5gA35-V8Zr79jpUUmudMhzQx817spG6h_yBIBcXTxhbTo)

#stoicyzm #pociagi
Pobierz OdmienByc - “Jeśli nie zdążysz gdzieś dojść, to tym bardziej nie biegnij.” 


Zgad...
źródło: comment_VLaNy9LyGtIqFumtg40wObZfM0Sai5QR.jpg
  • 3
Spóźnił się autobus do pracy? Pojadę następnym, a w pracy zrozumieją. Nie zdałem egzaminu? Poprawię. Nie umiem się czegoś nauczyć? Przecież od tego nie zależy moje życie. Nie ukończyłem studiów? Można żyć i bez tego. Dziewczyna mnie rzuciła? Być może nie pasowaliśmy do siebie.


@Odmien_Byc:

Odkąd zacząłem wyznawać "xD" moje życie stało się spokojniejsze. Nie denerwuję się już prawie wcale, kiedy spotykają mnie sytuacje stresowe, myślę sobie xD i wszystko staje
“Jeśli nie zdążysz gdzieś dojść, to tym bardziej nie biegnij.”


@Odmien_Byc: Napisałam kiedyś taką złotą myśl na mirko. Pamiętam nawet tę sytuację. To był pierwszy dzień mojej nowej pracy i szłam na autobus, który jeździ co 15 minut. Już z daleka zobaczyłam, że podjechał na przystanek, więc zwolniłam kroku. Uznałam, że im szybciej dojdę teraz na miejsce, tym dłużej będę czekać na kolejny. xD