Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 139
Tramwaje w #krakow to jest jakieś nieporozumienie.

Niby sieć gęsta, inwestujecie w nowe tramwaje ale infrastruktura to śmiech na sali xD Tramwaje jadą z zabójczą prędkością 15 km/h, trasa wokół Plant zajmuje co najmniej pół godziny. Rzuca na boki, hopki, dziury, korki, zastawione tory przez auta.

Pamiętam jak raz musiałem spod Royala na dworzec główny dojechać tramwajem. Widząc co się dzieje - włożyłem cichobiegi i poszedłem bo TAK JEST PO PROSTU SZYBCIEJ niż jechać tymi niebieskimi trumnami. Skrzyżowanie przy Poczcie Głównej to jest jeb%ny majstersztyk spierdo$enia - dobrze że na stałe jest wyłączona sygnalizacja świetlna bo nie dość że byśmy stali to jeszcze byśmy musieli dodatkowo stać bo światło czerwone.

Raz kiedyś jechałem na Płaszów tramwajem. Jak tylko opuściliśmy centrum Krakowa to zacząłem mocno się trzymać bo tam macie jakieś lepsze tory i tramwaj jechał ze czterdzieści na godzinę! Myślałem że wejdziemy w trzecią gęstość, wrażenia były niesamowite.

A w Warszawie? Eleganckie proste tory, miasto stale inwestuje w infrastrukturę i w tabor. Tramwaje zapieprzają co najmniej 50 km/h i się kurde jedzie jak człowiek. Przez ostatnie 10 lat kupiono prawie 300 nowych pojazdów z PESY - klima nieźle mrozi, w zimę świetnie grzeją, łagodnie rusza, elegancko hamuje. Cud nie tramwaj. I ta prędkość! Pamiętam że Tramwaje Warszawskie musiały założyć "kagańce" nowym Swingom bo motorniczowie tak zapieprzali że walili w dupy tramwajom przed nimi i się nie wyrabiali na przystankach. TO JEST KOMFORT NIE TO CO W KRAKOWIE

W Warszawie jak kupię bilet 20-minutowy to mogę pojechać ze Starego Miasta tramwajem do Centrum, zjeść zapiekankę przy PKiN-ie i jeszcze zdążę wrócić.

W Warszawie Swingi mają dodatkowo montowane tabliczki "Pasażerowie stojący muszą trzymać się poręczy" bo tak zapier$alają te żółte skur%ysyny.

A w Krakowie? Kupię 20-minutowy bilet to dojadę sobie od dworca głównego najdalej do skrzyżowania Lubicz / Westerplatte xD

#krakow #warszawa #komunikacjamiejska #tramwaje #truestory #coolstory #takbylo
Pobierz g.....i - Tramwaje w #krakow to jest jakieś nieporozumienie.

Niby sieć gęsta, inwest...
źródło: comment_t9LjFAfvsIZSjJJMMOLIkcgSJeJrRUZp.jpg
  • 27
@6REY1MISTERIO9: kiedyś byłem na ulicy Starowiślnej (swoją droga ciekawa nazwa jak i jej geneza), najbliższy tramwaj był za jakieś pół godziny xd toż w Warszawie niektóre autobusy podmiejskie częściej jeżdżą xd
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@6REY1MISTERIO9: kiedyś byłem na ulicy Starowiślnej (swoją droga ciekawa nazwa jak i jej geneza), najbliższy tramwaj był za jakieś pół godziny xd toż w Warszawie niektóre autobusy podmiejskie częściej jeżdżą xd

@cu0_:

Starowiślna bo tam kiedyś płynęła Wisła.
@6REY1MISTERIO9: Kraków ma też (poza torowiskami, bo to dramat oczywiście) bardzo gęstą zabudowę w śródmieściu i jak się coś stanie (wypadek, tramwaj się popsuje), albo tak jak teraz są remonty, to wszytsko stoi. Taka specyfika miasta ¯\_(ツ)_/¯. W Warszawie te ulice są dużo szersze jednak.