Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
#motoryzacja #vag #skoda #mechanikasamochodowa
Cześć motomirki, mam taki nietypowy problem z moim superbem b8. Otóż wyjechałem w piatek na urlop i gdy dojechałem na miejsce, po zaciągnięciu elektrycznego ręcznego zaczęło mi sypać błędami (pic rel). Błędy wracają po wyłączeniu i włączeniu zapłonu i znikają zaraz po ruszeniu - zostaje tylko usterka układu start stop i nie działa tempomat. Auto jeździ normalnie, ręczny działa pomimo błędów. Mial ktos moze coś takiego w swoim autku na płycie mqb? Może uda mi się dzisiaj wieczorem podpiąć vcdsa to dowiem sie coś więcej ale wygląda mi to na jakiś problem programowy więc moze warto by było odłączyć akusa na chwilę aby sie kompy poresetowały?
smk666 - #motoryzacja #vag #skoda #mechanikasamochodowa 
Cześć motomirki, mam taki ni...

źródło: comment_OVH5NKSni5nVqqQRFe6nOPX2FuxdjbVd.jpg

Pobierz
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sztandarsky: 1.8 tsi i żadnych błędów na silniku nie ma. Wydaje mi się, ze zawiesił sie jakiś czujnik, sterownik nie mógł sie z nim skomunikować po CANie i wyłączył wszystkie systemy, które go potrzebują. Postał dwa dni nieodpalany to sie wszystko zresetowalo i mam nadzieję, będzie ok.
Tak na zdrowy rozum to musiało ci #!$%@?ąć coś kontrolującego czujniki. Nie ma szans żeby to wszystko jebło ci w tym samym momencie, część tych rzeczy na mój rozum nie ma ze sobą żadnego związku więc jeśli ci coś takiego wyrzuca to musi być problem z płytką czy czymkolwiek co te czujniki kontroluje. Może korozja zaczęła podjadać jakiś element obwodu i komputer wariuje.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smk666: miałem podobnie, z tym że miałem może 2-3 błędy na ekranie to w serwisie powiedzieli żebym odlaczyl aku albo przyjechał na usunięcie błędów. Sam usunąłem błędy przez OBD, to było ponad rok temu, potem auto sprzedałem i nowy właściciel nie ma z autem problemów.