Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Potrzebuję waszej pomocy bo już mi ręce opadają.
Chodzi o to, że w tym tygodniu nabyłem swój nowy dysk SSD Crucial MX500 (500GB) który chciałem zamienić za swój stary HDD 1TB w swoim laptopie.Problem polega na tym, że na dysku laptopowym (tym HDD) mam oryginalnego Windows'a wraz z partycją LENOVO na której jest zapisana aplikacja "one key recovery" których nie chciał bym stracić. W związku z tym pierwszym moim pomysłem było sklonowanie dysku HDD na SSD i późniejsza podmiana wraz z pełnym formatem używając właśnie apki one key recovery tak aby nie stracić licencji na swojego windowsa. Jednakże okazało się, że nie jest to takie proste i próbowałem już wieloma programami wykonać klonowanie ale bez skutku. Wszystkie programy z których korzystałem tj. AOMEI Backupper, EASEUS PArtitiom, Machium Reflect, Acronis True Image poległy w różnych punktach. Dysk HDD jest w formacie GPT i w takim tez formacie stworzyłem dysk SSD.
Może ktoś z was borykał się z podobnym problemem albo ma pomysł jak przerzuć w formie 1:1 dysk HDD na SSD to byłby wdzięczny za poradę.
Dodam jeszcze od siebie, ze oba dyski nie mają żadnych bad sectorów ani nic co mogłoby mnie naprowadzić na kierunek w którym coś mogłoby być nie tak. Oczywiście dysk HDD jest zapełniony jakoś w ilosci 100GB więc miejsce żeby przerzucić go na nowy jest.

#komputery #elektronika #ssd
  • 5