•  

69 950 + 144 + 181 + 120 + 14 = 70 409
    Wydłużony weekend w Beskidach.
    144 - Po ogarnięciu noclegu w Bielsku-Białej ruszam na Przegibka, następnie obowiązkowa fotka przy zaporze w Porąbce. Dalej w kierunku Wielkiej Puszczy, by zjechać do Targanic i Andrychowa. Stamtąd nieco okrężną drogą do Wadowic, a potem krajówką do zapory w Świnnej Porębie. Za zaporą wita mnie urokliwa, dwukilometrowa, 14% ścianka. Kilka zjazdów i podjazdów, aż wylatuję na zadbaną drogę, która wzdłuż zbiornika wiedzie aż do Zembrzyc. Potem do Tarnawy, Krzeszowa i na województwą do Żywca, jako że już skończyło mi się picie w bidonach, a pali niemiłosiernie. Po serii krótkich hopek ląduję w Żywcu, gdzie idę na obiad do pewnej popularnej restauracji. Na koniec powrót do BB, raczej pod wiatr.
    64 + 117 - najpierw samotny poranek z trzema solidnymi podjazdami. Na pierwszy ogień idzie Magurka Wilkowicka, na szczęście z kasetą 32T w miarę bezboleśnie udaje się ją podjechać. Potem fotka na zaporze w Tresnej oraz Góra Żar, znana mi już z zeszłego roku. Na szczycie kilka fotek i szybki zjazd. Na koniec Przegibek i dzida do BB. W pociągu spotykam @Cygan_z_wyboru oraz @krzysiekdw i razem jedziemy do Węgierskiej Górki. Zrzucamy bagaże, robimy zakupy i pomału toczymy się w stronę Jeleśni. Dalej kierunek granica, leniwie podjeżdżamy Korbielów. Na szczycie fotki, przerwa i bufet. Zjazd na Słowację okazuje się być mało komfortowy, wiatr w twarz jest dość mocny i musimy się trzymać razem, by się nie pogubić. Nad Oravskou Prehradou wieje jeszcze mocniej, dlatego formujemy mikropeleton i turlamy się 20km/h do Zakamenne. Tam bufet, Kofola i inne smakołyki, a po bufecie delikatny podjazd na Glinkę i bardzo szybki zjazd do Rajczy. Finisz w WG, z przerwą na zakupy kolacjowe w biedrze.
    120 - poprzedniego dnia wieczorem przybył @cherrycoke2l, zatem wypada coś jeszcze pokręcić. Niestety przybywają też chmury, wobec czego po ogarnięciu prognoz i ruchu chmur ruszamy dopiero po 10. Najpierw szybka ścianka w Przybędzy, a potem wzdłuż gór do Buczkowic, by podjechać Salmopol. Podjazd ten dłuży się i dłuży, a na szczycie tylko 7 stopni. Dlatego długo tam nie siedzimy, lecz szybko zjeżdżamy pod skocznię do Wisły. Następnie nad jezioro Czerniańskie, do prezydenta na zameczek oraz na Kubalonkę. W Istebnej mały bufet, i dalej pędzimy na Czechy. Przez Jablunkov, Mosty u Jablunkova i Hrcavę wracamy do Polski, by zawitać na trójstyk granic (PL/CZ/SK). Końcówka trasy wiedzie lasem, by wyjechać drogi techniczne przy S1 i szybko zjechać do Milówki.

Czwarty dzień nie był nam dany, bo od czwartej rano deszcz bębnił o dach, a radary nie prognozowały rychłego odejścia chmur, toteż postanowiliśmy się spakować i wracać do Wrocławia. Zatem w ciągu trzech dni udało się zmieścić 440km oraz 7000m w pionie, co jest wynikiem jakościowo lepszym, ale ilościowo gorszym od zeszłorocznego, przez co jest niedosyt i chęć na więcej gór. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poniżej mizerna heatmapa powyższych przejazdów.
    Za inspiracje i korekty tras dziękuję Panu @Mortal84.

14 - jakimś cudem zostawiłem bidony w samochodzie @cherrycoke2l, więc wypadało po nie pojechać.
    #rowerowyrownik #100km (nr 9, 10, 11)

źródło: beskid19.png

+: Scyzorro83, Brzozq +35 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Moje miasto takie piękne XD
      #cotusieodjebalo #patologiazmiasta

odpowiedzi (37)

Japierdole. Co się właśnie odjebalo (ಠ‸ಠ)
      Dziś rano wystawiłam na #olx sukienkę. Wrzuciłam swoje zdjęcie na którym widać mnie od szyi aż do połowy uda, czyli dokładnie tyle ile zajmuje sukienka. Fakt moj biust jest wyeksponowany ale to taka sukienka, nic nie poradzę.

Godzina 23:30 dzwoni do mnie jakiś obcy numer.
      Odbieram. Pytam „halo, kto tam?” W odpowiedzi dostałam ciszę. Rozliczyłam się. Telefon dzwoni znowu, cała sytuacja się powtarza. Ja już lekko zdenerwowana, no ale nic. Nie minęła minuta a telefon dzwoni znowu. Ja już ostro poddenerwowana pytam „HALO KTO TAM?” na co w odpowiedzi z drugiej strony dostaje wyszeptane niepewnym głosem:

pokaż spoiler masz mokrą ciepke?

Jakiś typ wziął mój numer z olx i zadzwonil w środku nocy tylko po to żeby zadać mi to pytanie.
      Brzydzę się wami #spermiarze #spermochlip #truestory (niestety) ( ͡° ʖ̯ ͡°) #logikaniebieskichpaskow
      pokaż całość

odpowiedzi (39)

Szalom!
      W budżecie #neuropa zostało trochę szekli(srebrników?), w związku z tym zarząd postanowił dokonać małego transferu.

Dla części z Was będzie to zaskoczeniem, część się już domyślała - powitajmy naszego nowego kolegę @Poro6niec!
      Prace nad transferem trwały przez ostatni tydzień, na szczęście udało się domknąć wszystkie szczegóły.
      Była konserwa przeszła też pomyślnie badania medyczne - okazało się, że w żyłach jego prababci płynęła żydowska krew!

Nasz nowy nabytek obiecał stosować sie do regulaminu #neuropa - od tego będzie zależeć jego dalsza współpraca.
      Proszę bądżcie dla niego wyrozumiali i wskazujcie mu ścieżkę RiCZu.

Soros z nami!

CC: #4konserwy #korwin #wolnosc #konfederacja

#muremzaporo6niec
      pokaż całość

odpowiedzi (76)