Wpis z mikrobloga

Mało kto wie że stellar to fork rippla, czyli samo w sobie to nie ma normalnego "blockchaina" i jest "pseudokrypto". Oczywiście podobnie jak Ripplem, musi to mieć rekordowy rozmiar swojego "blockchaina" tzn. "bazy danych" która jest w stanie działać nie będąc nawet w pełni zsynchronizowaną. Oczywiście ten scam ma tak mało transakcji, że jeszcze jest niewielki, ale pewnie ogromny relatywnie do ilości tx. Niestety nigdzie nie można znaleźć danych o jego wielkości a nodów jest tak mało że niewiele osób wie jaki jest jego rozmiar ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrobiłem więc dla jaj 5 minutowy powierzchniowy"research" (nienawidzę tego określenia przez koniecznopodobnych speców od czytania roadmap) tego gówna. Cóż, znalazłem to czego się spodziewałem:

- Ilość działających nodów: ~46 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Klasyczna centralizacja confirmed: https://www.stellar.org/developers/guides/nodes.html

- Wymagania sprzętowe nodów (oraz pseudo nodów, jakżeby inaczej) już są absurdalne. Dodatkowo ostrzeżenie że te wciąż rosną i że przy minimalnych, synchronizacją może nie nadążać.

To jest najwiekszy absurd wśród wszystkich shitów. Ripple i jego fork, które nie są prawdziwymi kryptowalutami i powstał jeszcze przed Bitcoinem, ma tak absurdalne wymagania że bije wszystko co do tej pory widziałem. Przy tak żałosnej ilości transakcji, przy tak niewielkim użytkowaniu tego shita wymagania są abstrakcyjne. Sprawdźcie sami:

https://www.stellar.org/developers/guides/hardware.html

Przypominam tylko że Bitcoin posiada 60-100 tys. nodów, wielokrotnie większy ruch a wymagania sprzętowe noda bitcoina + noda lightning network to Raspberry Pi2 + byle jaki dysk, nawet hdd i działa elegancko...

Poważnej analizy tego gówna nie ma sensu robić, bo po co? Można jedynie potwierdzić to co oczywiste, a że to fork rippla, to jest równie absurdalny jak i on u samych podstaw, nie posiadając nawet blockchaina. Taki PayPal nazywany krypto ze 100% przeminę i gigantyczną podażą, zrobiony żeby sprzedać idiotom... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kryptowaluty #xml #stellar
cyberpunkbtc - Mało kto wie że stellar to fork rippla, czyli samo w sobie to nie ma n...

źródło: comment_kkD9b7Nda9CakGTdoHKCR1fgiRgJmo5o.jpg

Pobierz
  • 12
@kamil-wasniewski: ten stellar ma podobne wymagania jak ETH przy praktycznie zerowej ilości transakcji... to są jakieś jaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widzisz ty to?

Recommended
CPU: 16-Core (32-Thread) Intel i7/Xeon or equivalent (c5.4xlarge on AWS)
RAM: 32GB DDR4
SSD: 120GB

Sprawdź sobie c5.4xlarge na chmurze Amazona.
Co będzie kiedy ktoś zacznie z tego korzystać? To jest absurd optymalizacji.

Zgadza się że działa to inaczej. Całkowicie gównianie...
@cyberpunkbtc: Quality Content. Wcześniej nie czytałem o Stellar poza oficjalną broszurką i przez jego wycenę myślałem, że rzeczywiście odstaje od innych szitów. Otworzyłem CMC, Stellar obecnie dziewiąty. Z hypowanych krypto, z najwyższych miejsc market capu poza znanymi szitami trzeba by zrobić research ADA TRX XZT oraz ONT. Nie patrzę na NEO, szit dPoS i chiński scam. Nie byłoby głupim pomysłem zrobić wykopową listę ważniejszych scamów, opisać zasadę działania, centralizację itd. To
@czupryneq: Przecież wiem o tym doskonale i setki razy o tym pisałem. Xrappid to protokół na którym działa shitcoin publiczny XRP. Stellar to bezpośredni fork XRP.

Piszę ripple na XRP jak skrót myślowy, bo wiele osób tak zna nazwę ripple, choć sam wielokrotnie pisałem że Ripple a XRP to nie to samo.

Nawet jest stary wpis sprzed blisko roku o tym na #cybeetag
@cyberpunkbtc: no poprostu gadasz głupoty.... Gdybym napisał, że mój stary Pentium Celeron jest za słaby, aby wykopać transakcję btc i zero w tym optymalizacji to zrobił byś screen i trzepał kapucyna przez okrągły miesiąc, jak nie lepiej. A wspominał byś to pewnie nawet z rok. Później wytłumaczę ci to wszystko, bo jestem w tym momencie zajęty.
Później wytłumaczę ci to wszystko, bo jestem w tym momencie zajęty.


@kamil-wasniewski: Jasne... Jeszcze nigdy tu nic nie wytłumaczyłeś, zwłaszcza z Ripplem. Przez tak żeby nieświadomi ludzie łyknęli że niby masz coś na obronę tego, ale oboje wiemy jak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdybym napisał, że mój stary Pentium Celeron jest za słaby, aby wykopać transakcję btc i zero w tym optymalizacji


No i zaczyna się