Wpis z mikrobloga

W końcu znalazłem bezprzewodową klawiaturę mechaniczną która nie wygląda jak starożytna maszyna do pisania ( ͡ ͜ʖ ͡)

Keychron K1

Minimalistyczny wygląd i przede wszystkim klawisze przypominające bardziej małe laptopowe klawiatury.
+ najniższy skok jaki znalazłem
+ bezprzewodowa! Działa również po kablu (usb-c), bezprzewodowo można łatwo się przełączać między trzema urządzeniami.

Projekt był na kickstarterze, wysyłają gdzieś od tego roku i z racji, że to mały startup jest jeszcze dobry kontakt z twórcami na fb ;-)
Jeszcze aktualizują sprzęt i wrzucają zaaktualizowany firmware.

Do tego pełne rgb dla fanów ledów, jest kilkanaście trybów, wszystko do zmiany z poziomu klawiatury bez instalowania syfu.
Jest też kilka klawiszy do zmiany dla layoutu maca.

Metalowa i ciężka obudowa robi dobre wrażenie.

Jest też jeszcze mniejsza wersja bez sekcji numerycznej, ogólnie są trzy wersje:
- bez numerycznej i zwykłe ledy 74$
- bez numerycznej i ledy rgb 84$
- pełna klawiatura i rgb 94$
+ wysyłka szybki DHL, do tego kod -10%

Polecam tym, którzy chcieli sprawdzić jak działają mechaniki ale odrzuca ich tragiczny wygląd i metrowy skok klawiszy ;-)
Sam ogólnie nie wiem po co mi mechanik, szukałem tak na próbę z ciekawości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pcmasterrace #klawiatura #klawiaturamechaniczna #komputery
Wu70 - W końcu znalazłem bezprzewodową klawiaturę mechaniczną która nie wygląda jak s...

źródło: comment_1IDVH86TKt2qkpGoBVkKPWMAWZuT9GEq.jpg

Pobierz
  • 33
@DAMONSTER: mają.

@con-shonnery: Mi się lepiej pracuje na mechaniku. Dodatkową wielką zaletą dla mnie jest to, że mogę ją sobie w pełni przeprogramować jak chcę (nie ważne jak bardzo "wypaśna" będzie membrana i jak zajebisty soft będzie miała, QMK nie przebije). Ostatecznym argumentem jest to, że nie ma membran ortolinearnych.
@Hauleth: Jako wieloletni gracz głównie fps zauważyłem, że na mechaniku mam o wiele gorszy movement niż na zwykłej z niskim skokiem no i doszła do tego irytacja przez dźwięk wydobywany z tego ustrojstwa. Czas reakcji jest o wiele gorszy. Jedyny plus, że okruszki nie zakłócają jej pracy tak jak w normalnej.
@con-shonnery: zależy od jednostki. Co do szybkości to ja pisałem o przewodowej vs bezkablowa, nie o mechanik vs membrana. Ale ogólnie to się sprowadza do tego co kto lubi, w mechanikach trzeba pamiętać, że nie trzeba "wciskać do końca" klawisza, z reguły tyle samo co w klawiaturach z "niskim skokiem" (ok. 2mm, z reguły masz potem 2 "dodatkowe" milimetry "do dna"). Poza tym są Kalih Choc, czyli te na zdjęciu @
@mateo912: dalej nie wiem po co mi mechanik ale już się przyzwyczaiłem do klikania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedynie może denerwować aktywacja bez kliknięcia jeśli zbyt mocno oprzesz palce o klawisze ale jak o niej czytałeś to pewnie wiesz.
A tak to jest ok, nie zmieniłem jej ;-) Ale zobacz czy coś ciekawego z konkurencji nie wyszło bo wtedy było bardzo słabiutko z niskim skokiem w innych