•  

  To, co przeżylem ostatnio w pkp to przechodzi ludzkie pojęcie.

  Jestem człowiekiem ceniącym ciszę i spokój, więc kupilem bilet w przedziale ciszy.
  No i sie zaczyna:

  Wsiadam do pociągu, idę swojego wagonu, podchodze do swego miejsca i widzę dwa rzędy dalej starszą kobietę z psem.
  Pies, oczywiście, caly czas skomle, bo się boi.

  Za chwilę wbija madka z dwoma bombelkami drącymi ryja, na oko rocznymi. Pociąg rusza, pies skomle, bombelki gaworzą na cały wagon, przedział ciszy.

  No i jedziemy tak sobie wesoło w hałasie w przedziale ciszy, a na kolejnej stacji wsiadają dwie wyzwolone, różowe czterdziestki. Siadają rząd przede mną. I od razu dyskusja tak, aby każdy dokładnie usłyszał, co mają na sobie, co w szafie, jaka marka, co ile kosztowało.

  Piesek skomle, dzieci krzyczą, różowe rozprawiają, jedziemy dalej.

  Po jakiejś godzinie pies się wysrał. Smród na cały wagon. Jakiś gość nie wytrzymał i zwrócił kobiecie uwagę, że to przedział ciszy i że skoro pies się boi, to po co go tu brała skoro cały czas hałas, a teraz się zesrał.
  Pani obrażona, że co on chce, że przeciez to pies i co ona ma zrobic niby. Także wszystko jest w porządku i pan niepotrzebnie się uniósł.

  Jedziemy dalej, kobieta z psem wysiadła bogu dzieki. Różowe poszły spać, skończyly im się marki i ceny, więc nie było o czym rozmawiać.
  Wsiadła inna różowa z bombelkiem.

  Jakiejś staruszce obok telefon zaczął dzwonić i w końcu pasażer obok zwrócił jej uwagę, bo nie słyszała. Odebrała więc i rozmowę słyszał cały wagon.

  Czas mija, panują ogolne rozmowy, w miarę znośne, słuchawki pomagają. Pociąg zbliża się do końca trasy, ja dopijam kawę i gram w jaakiegoś SuperZabijaczaCzasu3000.
  Nagle czuje smród. Kału.
  Rozglądam się i widzę jak różowa z przodu przewija bombelka na siedzeniach. Obok pielucha z gównem, otwarta, uśmiecha się do mnie.

  Kurtyna.

  #pkp #podroze #polactwo

  +: Sentient11bacon, n.........s +11 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (15)

 • avatar

  Fajna akcja ze strony "Zakłady Mięsne ŁUKÓW S.A.". Zarysowując kontekst sytuacji: jestem fanem steków wołowych różnej maści. Często je kupuję w pobliskim sklepie Auchan. Niestety ostatnio trafiły mi się co-najmniej trzy nieświeże z rzędu (mówię o tych pakowanych próżniowo, one mają datę ważności). Stwierdziłem, że zainterweniuję u producenta bo z pracownikami sklepu nie ma się co przepychać, oni i tak nic nie mogą. Producentowi zależy natomiast na marce swoich wyrobów. Napisałem mail do działu jakości z opisem sytuacji i zdjęciami etykiet. Odzew był natychmiastowy. Dział jakości zlecił kontrolę w odpowiednich segmentach i obiecał interweniować w sklepie. Powiedzieli też że wyślą paczkę z rekompensatą. Ja mówiłem im że nie trzeba, ale no cóż wcisnęli mi na siłę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dzisiaj miałem wizytę ich przedstawiciela handlowego, który mnie przeprosił i wręczył torbę wędlin.

  Tak się robi PR wykopki, tak się właśnie dba o wizerunek firmy.

  pokaż spoiler #chwalesie #biznes i co do Auchana to #afera #januszebiznesu
  pokaż całość

  odpowiedzi (46)

 • avatar

  Znasz ten widok - plusujesz, dzieciaki dupa cicho

  #komputery #it #kiedystobylo

  odpowiedzi (134)