Wpis z mikrobloga

Prawdziwą ostoją Kościoła Katolickiego jest POLSKA! A gdy misjonarki z Brazylii udzieliły komunii w warszawskiej parafii - się zaczęło. "Świat się pogubił, sami na siebie wyrok wypracowali. Szatan zbiera wielkie żniwo", "Po co mu ten przedsoborowy ornat, skoro przedsoborowe, wielowiekowe Prawo ma w nosie?", "W życiu nie przyjąłbym komunii od kobiety", "Profanacja, ohyda spustoszenia" – to tylko niektóre z komentarzy. "To jest bardzo duże nadużycie. Proboszcz nie ma prawa łamać norm ustalonych przez Episkopat" – napisał ks. prof. Piotr Tomasik z UKSW.

https://www.pch24.pl/kobiety-rozdaja-komunie-swieta--ksiadz-siedzi--katolicy-oburzeni-po-incydencie-w-warszawskim-kosciele,67881,i.html

#bekazkatoli #bekazpodludzi #jpd #rozowepaski #kosciol #religia #wiara
xandra - Prawdziwą ostoją Kościoła Katolickiego jest POLSKA! A gdy misjonarki z Brazy...

źródło: comment_65mc13ma45q2im6F4uxxfHLMy8YDCjlD.jpg

Pobierz
  • 30
W życiu nie przyjąłbym komunii od kobiety", "Profanacja, ohyda spustoszenia" – to tylko niektóre z komentarzy. "To jest bardzo duże nadużycie. Proboszcz nie ma prawa łamać norm ustalonych przez Episkopat


@xandra: Tak, bo w Polsce mamy kościół episkoapalny, który samu ustala sobie "prawdy boże" za nic mając instrukcje i rozporządzenia zarządu watykańskiego i jego białego prezesa. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@zagu:

A musiało się stać?


Ogólnie uważam, że słowa niewiele znaczą, zwłaszcza te pochodzące od anonimowych głosów w internecie gdzie jedna osoba może się wypowiedzieć z kilkudziesięciu kont.
Dodatkowo - jeśli to faktycznie stoi w sprzeczności z wiarą to co dziwnego w oburzeniu? Miłosierdzie czy miłość bliźniego tutaj nie ma nic do rzeczy w takiej sytuacji.
@StaryWilk: obecnie w niektórych sprawach administracyjno-porządkowych lokalne kościoły mają autonomię i wszystko zależy od decyzji lokalnego biskupa, np. w archidiecezji przemyskiej ministrantami mogą być tylko chłopcy, a w diecezji zamojsko-lubaczowskiej mogą być też dziewczęta. @zagu: polscy zatroskqni katolicy to żywcem przeniesieni biblijni faryzeusze. @Toomoo: już dla polskich katoli jednym z głównych wrogów oprócz Tuska i Biedronia jest "papiesz lewag" Franciszek. Biskupom i księżom też jest nie w smak ten
@xandra Jak tak sobie czytam te komentarze ludzi uważających się za katolików to aż mnie skręca. Tyle w tym wszystkim nienawiści i pogardy dla drugiego człowieka. Dramat, to jest dramat. Mimo że jestem osobą niewierzącą to Chrystus (jako postać literacka jeżeli tak to mogę ująć) zawsze wydawał mi się osobą pełną miłości, dobra, zrozumienia i ciepła. Ci ludzie na moje oko nie mają zbyt wiele wspólnego z jego naukami. W sumie to
@StaryWilk: KK ma trochę taką strukturę i to biskup decyduje co się dzieje na terenie jego diecezji. Pozwolenia wydane przez innego biskupa nie zawsze są ważne gdzie indziej (najczęściej nie są). Są jeszcze odrębne przepisy dla krajów i diecezji misyjnych, które w normalnych sytuacjach nie mają zastosowania. Więc ból 4 liter p. Hołowni też jest przesadzony.