•  

Willi Kissmer

#sztuka #malarstwo #art

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: Rueckenakt_2010.jpg

•  

@scruffy-duffy: jak to jest sztuka, to już bym wolal zeby się zesrała w pokoju, przyjamniej byłby jakisz szum medialny

•  

bym wolal zeby się zesrała w pokoju

@mam_klucz_do_sracza: wtedy to byłby performance

•  

@scruffy-duffy: robienie z kawalka cipy artyzmu , wielka mi szutka. Równie dobrze mozesz zrobić galerię kutasów, tylko opublikuj to na wystawie pedałów w holandii bo nikt nie przyjdzie

•  

@mam_klucz_do_sracza: ale sobie postawiłeś piękny pomnik z ignorancji, braków w wiedzy i zwykłej głupoty, majstersztyk ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

nic to, że ludzkie ciało nieprzerwanie jest motywem w sztuce od starożytności - chętnie poczytam co przekonało Cię do poglądu, że Twoja opinia ma wobec tego znaczenie :)

•  

@scruffy-duffy: o nie kolego złoty nie uwikłasz mnie w dyskusje na tym portalu. cytując słowa klasyka: wiem, że nic nie wiem. i niech tak pozostanie

•  

świetne!
      farba jeszcze wilgotna ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

robienie z kawalka cipy artyzmu , wielka mi szutka.

@mam_klucz_do_sracza: chyba uraziłeś Wenus z Milo. Ręce odpadają...

źródło: MG-Paris-Aphrodite_of_Milos_edited.jpg

•  

@mam_klucz_do_sracza: jeśli obedrzesz swoje spojrzenie na ten obraz z podmiotu który przedstawia to będziesz w stanie docenić rzemiosło które pozwoliło na stworzenie tego obrazu.
      Oddanie lekkości materiału, fizyki jego przylegania gdy jest wilgotny, konturów sylwetki pod nim, cieni na materiale i skórze a co ważne przy tej całej inżynieryjnej pracy malarz nie zgubił piękna tej osoby jako całość.
      Naprawdę to można docenić bez względu na sam temat obrazu. Trudno nie docenić malarza za takie umiejętności które były wypracowywane prze setki godzin.
      Współcześnie tak się nie docenia malarstwa jak kiedyś bo mamy dziś fotografie ale łatwo sobie wyobrazić jak ogromnym zachwytem byłby obdarzony autor za to że potrafił uchwycić piękno modelki w tak wymowny sposób, wiele osób patrząc na ten obraz pewnie mogło by poczuć że naprawdę ta piękna kobieta stoi tuż przed nimi.
      Nawet chłop panszczyźniany mógłby przenieść się na chwile w towarzystwo tej osoby patrząc na ten obraz co normalnie niebyłoby możliwe, to była więc prawdziwa magia i umiejętność utrwalania tego co ulotne, tak jak teraz za nas robią to aparaty.
      Więc nawet jeśli to nie jest dla wszytkich dzieło to na pewno kawał dobrej roboty.

@pani_doktor_od_arszeniku a ty jak sądzisz?

•  

Współcześnie tak się nie docenia malarstwa jak kiedyś bo mamy dziś fotografie

@Microbiusz: rozumiem i doceniam Twój przekaz, jednak nie zgodzę się z tezą, którą tu przedstawiłeś. Współcześnie sztuka jest doceniana nawet przez pozornie nie związane z nią środowiska. Mam tu na myśli chociażby mariaż sztuki i biznesu.Coraz częściej firmy organizują wewnętrzne wernisaże, na które zapraszani są klienci. W otoczeniu obrazów i przy dobrym winie o wiele łatwiej o budowanie pozytywnych relacji. Kiedyś sztuka istniała tylko dla wybranych, obecnie od ponad 10 lat wokół młodej sztuki spotykają się ludzie z bardzo różnych światów. Co może połączyć biznesmena, emerytkę, studenta ASP i prokuratora? Zamiłowanie do sztuki! To właśnie o fotografii w dobie jej powszechności mówi się obecnie, że jest prostą i bezwartościową sztuką. Często zapomina się o jej istotnym wpływie na inne dziedziny sztuki i o jej sile przekazu.

inżynieryjnej pracy

Jak dla mnie, zbyt daleko wysunięty wniosek. To nie jest techniczny projekt mostu.

•  

@pani_doktor_od_arszeniku: pisze o warsztacie jako składowej wartości tego obrazu a nie że jest to jedyne za co można go cenić. Wytłuściłem ten element bo sam motyw obrazu nie był wartościowy dla kolegi wyżej, więc chciałem podkreślić że warto docenić takie obrazy choćby za technikalia. Nie twierdze że obrazy to tylko rzemiosło.

A co do wartości malarstwa w dzisiejszych czasach to jednak bym polemizował. To o czym powiedziałaś nie jest "popowe" i na lini czasu popularniść malarstwa zmalała ale też samo malarstwo zmieniło swoje znaczenie. Dla przykładu znikła potrzeba utrwalania zdarzeń w postaci obrazów ale za to obrazy jak i cała sztuka są obiektem spekulacji finansowych.

Ale żeby konkretnie ocenić jak zmieniło się malarstwo i jego znaczenie w społeczeństwie musielibyśmy przyjąć najpierw wspólne kryteria tej oceny a później o tym rozmawiać.

•  

popularniść malarstwa zmalała

@Microbiusz: jakieś dane statystyczne? Na podstawie jakich faktów tak twierdzisz?

Dla przykładu znikła potrzeba utrwalania zdarzeń w postaci obrazów

Przecież malarstwo właśnie na tym polega.

•  

@pani_doktor_od_arszeniku:

Przecież malarstwo właśnie na tym polega. C

To zdanie jest tak dużym nadużyciem że muszę stwierdzić że jest nieprawdziwe.
      Nie wdając się w dłuższe tłumaczenia, pomyśl tylko o kubizmie, abstrakcjoniźmie, surrealizmie, dzieła powstałe w tym kierunku malarskim nie mają za zadania utrwalać historii.

jakieś dane statystyczne? Na podstawie jakich faktów tak twierdzisz?

Subiektywna ocena historii na podstawie książek, szkoły i dowolnie innych przekazów (wybaczysz brak bibliografi w komentarzu na wykopie :) ).
      Nie znalazłem na szybko żadnych badań "popularności" względem czasu. Podobnie jak ty pewnie nie znajdziesz badań o wysokiej popularności malarstwa w dzisiejszych czasach.
      Jednak wyrobiłem sobię taką opinie na bazie własnych spostrzerzeń (może błędnych) i tym mogę się podzielić z tobą.

W średniowieczu cała tak zwana śmietanka społeczna (arystokracja, duchowni itd.) otaczała się malarstwem i malarzami, każda szlachcianka chciała mieć swój portret itd, dziś nie jest to już normą. Kiedyś kościoły były wymalowywane w bibilijne sceny by lud mógł zwizualizować sobię to o czym opowiada duchowny.
      Dziś jestem przekonany że mniej jak 1 osoba na 100 posiada jakiś obraz w domu inny jak dekoracja z ikei, już nie mówiąc o portretach czy o tym że ktoś utrwala ślub na płótnie.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (29)

OMG ❤️❤️❤️
    XD

#rakcontent #heheszki #humorobrazkowy

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (36)

Mirki jaka inba u mnie w robocie. Rzecz się dzieje w brytyjskiej drukarni, przychodzę, a tam przy jednej maszynie siedzi muzułmanin i nic nie robi. Myślę "fajnie, nic nie ma do roboty", a tu podbiega kierownik i mi mówi, że muszę szybko zapierdalać, bo muzułmanin nie może wycinać plakatów pro-LGBT, bo mu religia zabrania. I czy mogę pracować na dwóch maszynach, tj mojej i jego, bo to jeszcze dzisiaj trzeba wysłać. Wkurwiłem się i mówię
    - To chyba jakiś żart, nie będę pracował za dwóch
    - Jesteś Polakiem więc zapierdalaj
    Chwila ciszy i dodaje
    - Serio, bierz się do roboty zamiast wymyślać te żenujące baity, i tak nikt w to nie uwierzy
    - To jest mirko, uwierzą we wszystko co się tyczy muzułmanów i gejów
    - ...
    - ...
    - A w drodze do pracy wyruchałem siostrę w BMW

#pracadrukarzamnieupokarza #pracbaza #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (20)