Wpis z mikrobloga

22.04 wysłałam paczkę (25kg, 80x40x40) z #portugalia i z Parcel shopu (Staples). Za przewóz odpowiada #gls
Do tej pory nie ma paczki w trackingu. Staples uważa, że paczka poszła, a GLS że jej nie ma. Ciągle mi mówią, że szukają jej na magazynie GLS. Nie ma mnie już w Portugalii, więc nie mam jak walczyc, a zależy mi na paczce, bo mam tam duzo potrzebnych mi rzeczy.
Jakiś pomysł jak to posunąć dalej? Jakieś zgłoszenia na policję dają radę? Da się przez internet?
Pisalam na fb, mailowo i wielokrotnie rozmawiałam z: GLS Polska, Portugalia i Rumunia, Staples Lagoa, menadżerem sklepu, Staples Portugal. Próbowano mnie połączyć z warehousem, ale nikt nie odbiera już ponad tydzień.
#kurier
  • 6
@factoryoffaith_: i z kurierami, którzy np. dostarczali paczkę przez 2 tygodnie, bo "nie mogli zastać", a paczka i tak nie trafiała do odebrania w magazynie lub w drugą stronę - wysyłałem z pickup pointu DHL, paczka kurierska express, nie została zabrana przez 2 tygodnie, bo kurier nie pojawiał się podobno w rewirze. W tym czasie normalnie przychodziły do mnie paczki (do tego samego punktu), ale moja dalej leżała u Pana Joao.
@postacie: mam swoich ludzi w okolicy, ktoś się tam przejdzie. Co jak co, ale urzędy w Portugalii to śmiech na sali xd mieszkałam tam w sumie jakieś 3 miesiace i chętnie zolozylabym tam rodzinę, ale ta opieszałość, lenistwo, brak zaangażowania, dezinformacja...
A Evora piękne miejsce :)! Często tam jesteś?
@factoryoffaith_: Właśnie w ubiegłym tygodniu tam byłem. Jestem w Portugalii co jakiś czas - na stałe raczej nie planuję, jeśli byłaś na dłużej, pewnie rozumiesz dlaczego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mnie ani trochę nie deprymowało załatwianie NIF, certyfikatu rezydencji, opieszałość w pingo doce itd. Bardziej wykańczała za to zima i bardzo duże skoki temperatur w wiosnę/jesień. Właśnie w ubiegłym tygodniu - 16 * C i deszcz w
źródło: comment_kKkUPoOTMUdldEAZUwo0rFK2ymw5qGfv.jpg