•  

  PILNE: Katolicy z Polski zamiast obrazić się za tęczę stanęli w obronie osób LGBT. Jak jacyś chrześcijanie
  Miejsce chrześcijan i chrześcijanek jest dziś nie u boku Joachima Brudzińskiego, lecz Elżbiety Podleśnej – tak sprawę Matki Boskiej z tęczą komentuje katolicki magazyn "Kontakt". Obowiązkiem katolika jest ujęcie się za dyskryminowanymi osobami, których prawa są ignorowane przez Kościół i polityków - czytamy w tekście.

  Komentarz "Tęcza nas nie obraża! Stoimy u boku Elżbiety Podleśnej" wywołał niemałe zamieszanie w MSWiA i w szeregach twitterowej prawicy.

  Są bowiem przesłanki by sądzić, że katolicki magazyn stając w obronie Matki Boskiej z tęczową aureolą posiłkował się nauką Jezusa i kilkoma Ewangeliami.

  – Pod przykrywką ochrony uczuć religijnych państwo PiS wspiera dyskryminację i przemoc - pisze Stanisław Krawczyk w komentarzu. – Równocześnie blokuje próby opowiedzenia się za grupą, której społeczne położenie jest naprawdę trudne.

  Krawczyk podkreśla, że reakcja służb państwowych i Episkopatu na zatrzymanie Elżbiety Podleśnej jest podwójnie skandaliczna, dy weźmiemy pod uwagę to, jak konsekwentnie politycy PiS oraz biskupi przemilczają skalę dyskryminacji i przemocy wobec osób LGBT+.

  – Najwidoczniej według nich wszystkich kilka tęczowych pasków na plakacie z wizerunkiem Maryi to przestępstwo straszniejsze od bezpośrednich ataków fizycznych i psychicznych – zwraca uwagę autor.

  Katolicy z "Kontaktu", zachowujący się jak jacyś chrześcijanie, zwracają uwagę, że dwudziesty rozdział Księgi Wyjścia mówi jasno, że wizerunkom nie należy oddawać czci należnej Bogu.

  – Oburzeni katolicy oraz odwołujący się do ich uczuć biskupi, politycy i dziennikarze zachowują się tak, jak gdyby symbol był równoznaczny z rzeczywistością, do której ma się odwoływać – zwracają uwagę.

  A wszystko to stoi w całkowitej sprzeczności ze słowami Jezusa Chrystusa, który mówił, że Królestwo jego nie jest z tego świata.

  Katolicy z Polski twierdzą, że obowiązkiem katolika jest ujęcie się za dyskryminowanymi osobami, których prawa są ignorowane przez Kościół i polityków.

  Jak ustalił ASZdziennik, brak urażonych uczuć religijnych i wstawienie się za dyskryminowanymi osobami nie obraża ustawowo czyichś uczuć religijnych.

  Jak na razie.

  https://mobile.aszdziennik.pl/126395,szok-w-polsce-grupa-katolikow-broni-matki-boskiej-z-tecza-jak-jakas-grupa

  pokaż spoiler Tak to ASZdziennik

  #neuropa #bekazkatoli #polska #rozrywka #heheszki #ciekawostki

  źródło: cdn.aszdziennik.pl

  •  

   @robert5502: "Katolewica społeczna" - bo tak tytułuje się "Kontakt", to chyba nie jest reprezentatywna dla polskich katolików grupa... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: Althorion, Helsantonio_Montes
  •  

   @plackojad: no nie wiem większość Polaków z jednej strony deklaruje sie jako katolicy z drugiej strony większość Polaków popiera takie rzeczy wyższe podatki dla bogatych i socjalne wydatki, a z trzeciej strony większość Polaków popiera liberalizację aborcji i usunięcie religii ze szkół :)