•  

  PILNE: Katolicy z Polski zamiast obrazić się za tęczę stanęli w obronie osób LGBT. Jak jacyś chrześcijanie
  Miejsce chrześcijan i chrześcijanek jest dziś nie u boku Joachima Brudzińskiego, lecz Elżbiety Podleśnej – tak sprawę Matki Boskiej z tęczą komentuje katolicki magazyn "Kontakt". Obowiązkiem katolika jest ujęcie się za dyskryminowanymi osobami, których prawa są ignorowane przez Kościół i polityków - czytamy w tekście.

  Komentarz "Tęcza nas nie obraża! Stoimy u boku Elżbiety Podleśnej" wywołał niemałe zamieszanie w MSWiA i w szeregach twitterowej prawicy.

  Są bowiem przesłanki by sądzić, że katolicki magazyn stając w obronie Matki Boskiej z tęczową aureolą posiłkował się nauką Jezusa i kilkoma Ewangeliami.

  – Pod przykrywką ochrony uczuć religijnych państwo PiS wspiera dyskryminację i przemoc - pisze Stanisław Krawczyk w komentarzu. – Równocześnie blokuje próby opowiedzenia się za grupą, której społeczne położenie jest naprawdę trudne.

  Krawczyk podkreśla, że reakcja służb państwowych i Episkopatu na zatrzymanie Elżbiety Podleśnej jest podwójnie skandaliczna, dy weźmiemy pod uwagę to, jak konsekwentnie politycy PiS oraz biskupi przemilczają skalę dyskryminacji i przemocy wobec osób LGBT+.

  – Najwidoczniej według nich wszystkich kilka tęczowych pasków na plakacie z wizerunkiem Maryi to przestępstwo straszniejsze od bezpośrednich ataków fizycznych i psychicznych – zwraca uwagę autor.

  Katolicy z "Kontaktu", zachowujący się jak jacyś chrześcijanie, zwracają uwagę, że dwudziesty rozdział Księgi Wyjścia mówi jasno, że wizerunkom nie należy oddawać czci należnej Bogu.

  – Oburzeni katolicy oraz odwołujący się do ich uczuć biskupi, politycy i dziennikarze zachowują się tak, jak gdyby symbol był równoznaczny z rzeczywistością, do której ma się odwoływać – zwracają uwagę.

  A wszystko to stoi w całkowitej sprzeczności ze słowami Jezusa Chrystusa, który mówił, że Królestwo jego nie jest z tego świata.

  Katolicy z Polski twierdzą, że obowiązkiem katolika jest ujęcie się za dyskryminowanymi osobami, których prawa są ignorowane przez Kościół i polityków.

  Jak ustalił ASZdziennik, brak urażonych uczuć religijnych i wstawienie się za dyskryminowanymi osobami nie obraża ustawowo czyichś uczuć religijnych.

  Jak na razie.

  https://mobile.aszdziennik.pl/126395,szok-w-polsce-grupa-katolikow-broni-matki-boskiej-z-tecza-jak-jakas-grupa

  pokaż spoiler Tak to ASZdziennik

  #neuropa #bekazkatoli #polska #rozrywka #heheszki #ciekawostki

  źródło: cdn.aszdziennik.pl

  •  

   @robert5502: "Katolewica społeczna" - bo tak tytułuje się "Kontakt", to chyba nie jest reprezentatywna dla polskich katolików grupa... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: Althorion, Helsantonio_Montes
  •  

   @plackojad: no nie wiem większość Polaków z jednej strony deklaruje sie jako katolicy z drugiej strony większość Polaków popiera takie rzeczy wyższe podatki dla bogatych i socjalne wydatki, a z trzeciej strony większość Polaków popiera liberalizację aborcji i usunięcie religii ze szkół :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Standardowy wschodnioeuropejski, postapokaliptyczny bandyta:

  - Typowy Sebix z czymś ostrym w łapie, albo jakąś prymitywnie przerobioną, lub zrobioną w garażu pospolitą bronią, który okradnie cię bo chce się dorobić łatwym kosztem.

  Zaawansowany wschodnioeuropejski, postapokaliptyczny bandyta:

  - Były żołnierz, wyposażony w dobry wojskowy pancerz i dobrą broń, który zajął się bandyterką, bo stracił łączność z dowództwem i został zostawiony samemu sobie.

  Standardowy zachodni, postapokaliptyczny bandyta:

  - Typowy klient gejowskiego klubu w klimatach BDSM, z fetyszem kolców i obcisłych, skórzanych ubrań, uzbrojony w kij z doczepionym ostrzem piły tarczowej, paralizatorem i dezodorantem z zapalniczką dla tworzenia ognia, bo zwykła siekiera jest za mało postapokaliptyczna, który atakuje cię, bo po prostu jest powalony i chce ci sprawić ból.

  Zaawansowany zachodni, postapokaliptyczny bandyta:

  - Burdeltata z tego samego gejowskiego klubu BDSM, którego klientem był standardowy zachodni bandyta, którego można poznać po tym, że ma jeszcze więcej kolców na obcisłym wdzianku i więcej ostrzy piły tarczowej w kiju.

  Wpis powstał na bazie przemyśleń odnośnie tegorocznych premier gier Rage 2, Far Cry New Down i Metro Exodus, a także na podstawie wcześniejszych gier postapo.

  #heheszki #humorobrazkowy #stalker #pasjonaciubogiegozartu #rage2 #gry #farcry #postapokalipsa
  pokaż całość

  odpowiedzi (36)

 • odpowiedzi (9)

 • avatar

  Instagram niektórym laskom zrył mózgi doszczętnie. Wczoraj nad Balatonem jedna taka wypożyczyła elektryczną hulajnogę, żeby nagrać kilkusekundowy filmik, na którym jedzie na hulajnodze i jednocześnie uśmiecha się do kamery. Było dużo ludzi, więc czekali jak nikt nie będzie szedł, scenę powtarzali przynajmniej kilka razy, a jej facet stał w krzakach, żeby wszystko nagrać.

  Pojebane czasy, pojebani ludzie.

  #warszawa #instagram #rozowepaski #logikarozowychpaskow
  pokaż całość

  odpowiedzi (48)