Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, potrzebuję porady. Trochę o mnie: 25 lat, 180cm, 68-69kg, ektomorfik. Trudno mi przybrać na wadze, sylwetka raczej wysportowana, ale trochę sucha (sporty które głównie uprawiam to piłka nożna i okazjonalnie basen). Przez ostatnie 2 lata sporo piwa i śmieciowego żarcia wjechało i mimo niskiej wagi i wysportowanej sylwetki zebrało się trochę tłuszczyku na brzuchu. Co chciałbym osiągnąć? Chciałbym przybrać trochę mięśni, i utrzymać sportową sylwetkę (zawsze podobało mi się ciało trochę jak picrel, no może to na zdjęciu jest czymś więcej niż mógłbym/chciałbym osiągnąć). Problem tkwi w tym że chciałbym coś takiego osiągnąć bez chodzenia na siłownię. Nigdy nie przepadałem za klasyczną siłownią, do tego mam problemy z kręgosłupem. Mam plan chodzić na basen 2-3 razy w tygodniu, 2-3 razy w tygodniu chodzić na drążek (kiedyś sporo się podciągałem i bardzo to lubiłem), dodatkowo od jakiegoś czasu w domu program 100 pompek oraz małe hantle na biceps/triceps.

Czy takimi regularnymi ćwiczeniami jest możliwe osiągnąć to co chcę? Może powinienem coś dodać? Jak i ile kcal jeść? Wspomagać się dodatkowo jakimiś szejkami białkowymi lub brać kreatynę?

#mikrokoksy #kalistenika #basen #silownia #pompki #100pompek
KonkeyDong - Cześć Mireczki, potrzebuję porady. Trochę o mnie: 25 lat, 180cm, 68-69kg...

źródło: comment_9EX3H7za7MAF7cvldh4TdceFe08GOAbk.jpg

Pobierz
  • 71
@KonkeyDong: po prostu jedz więcej, zdrowiej i odstaw wszelakiego rodzaju gówna w tym słodkie napoje, dodaj jakaś kreatynę

Sam przy 180cm ważyłem 62 kg, dzięki ćwiczeniom najpierw w domu, teraz silownia, wywaleniu z diety napoi słodkich i gówno żarcia po ok 2 latach osiągnąłem założone 80kg.

Basen jest świetny bo działa na całe ciało i się ruszasz.Wszelacy fizjoterapeuci mówią że jak tylko np. #!$%@? na siłownii, to to jest gówno ruch.
@technojezus: Boję się tylko że to za dużo kardio. Ciężko u mnie z jedzeniem, bardzo mały apetyt i mało czasu na jego przygotowywanie i to jest chyba główny problem. Jeżeli chodzi o słodycze, słodkie napoje itd to i ttak za tym nie przepadam i unikam, raczej woda i kawa a jak już to jakaś cola zero od czasu do czasu. Kreatynę chyba zacznę brać. 3x w tygodniu robię pompki, zamierzam 2-3x
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KonkeyDong: jeść jeść i jeszcze raz jeść. Najlepiej liczyć (fitatu). Jak masz problemy z ogarnięciem szamy itd (ja tak miałem) to spróbuj zbudować sobie dzienną bazę produktów które będziesz jadł dziennie. U mnie to np. dziennie rano płatki owsiane, wieczorem jajka itd
@technojezus: no tak bo jak ktoś kaleczy technike pływania na basenie to wcale sobie krzywdy nie może zrobić, a trening siłowy treningowi siłowemu nie równy, więc nie wiem co za fizjoterapeuci tak mówią, ale zbytnio to uprościłeś.
@ChoNoTu: @KonkeyDong: O ja głupi chciałem się zapisać do siłowni, coby sobie przykabanić i zaimponować miejscowym Karynom muskulaturą, i się wybrałem do renomowanego fitness klubu. Nie zdawałem sobie sprawy co mnie tam może czekać, ale po kolei.

Początkowo spoko luz, zwłaszcza, że darmowa wejściówka na próbę (można sobie zarezerwować na PESEL, na ich stronie i masz dzień otwarty w zasadzie). Pracownicy widzą, że potencjalny klient to mili i pomocni, pokazują