Wpis z mikrobloga

@robert5502: Typowe dla cebulandii he, he zoba Janusz jak sie #!$%@? domaluj wincyj tęczy. ŁO Adaś zoba mówią na nas pedały, ło matko jaka nienawiść w tej cebulandi. Jakie to smutne tkwić w tej karmie ....
@Finsky: no i tu się mylisz kolego, i to podwójnie.

Co bym powiedział na spalenie kukły Polaka w Izraelu? Dokładnie to samo, co powiedziałem o spaleniu kukły Żyda, o którym wspominałem. Czyli bym potępił. Dla niewierzących mam bardzo prosty dowód — już to zrobiłem tydzień temu. Mało tego, też właśnie powołując się na palenie wizerunku Polaka, a to w zdaniu "Albo, a jakże - na Ukrainie, palono i bito wizerunek
@p0lybius: O ile jestem pod wrażeniem wysiłku, który włożyłeś w tę wypowiedź, wydaje mi się, że w podstawowym założeniu jest ona błędna. Skąd przekonanie, że umieszczenie flagi tęczowej na wizerunku Matki Boskiej miało na celu urażenie kogokolwiek? Mało kto zdaje się pamiętać, że istnieją osoby, które utożsamiają się zarówno z religią chrześcijańską, jak i z ideą LGBT. Połączenie symboli obu organizacji mogłoby równie dobrze symbolizować możliwość współistnienia obu w życiu takiej
@stara_szafa: no ale przecież od zbadania tego jest sąd :)

Jest podejrzenie popełnienie przestępstwa, pierwszym etapem jest zbadanie sprawy przez prokuraturę, lub w tym przypadku - policję. Jeżeli uznają, że jednak nie ma przesłanek ku sądzeniu podejrzanej i jest tak, jak napisałeś, to sprawę zamkną. Jeżeli nie — wystosują akt oskarżenia. I potem dwie instancje (zakładam że będzie apelacja) będą się nad tym zastanawiać — tak samo jak jest w przypadku
@p0lybius: Przyznaję, że po przeczytaniu twojego komentarza po raz drugi widzę rozbieżność pomiędzy nim, a moją odpowiedzią. Prawo i jego interpretacja nie są absolutnie moją działką, chcę wyłącznie wyrazić swoje zdumienie na falę negatywnych emocji, jakie obraz wzbudził w niektórych ludziach. Przepisy o ochronie uczuć religijnych istnieją i, oczywiście, należy je respektować. Państwo ma jednak za zadanie kontrolować, w jaki sposób odbywa się cały proces i nie może być mowy o