Wpis z mikrobloga

@Armo11: @passage: ram wezmę 3200, ssd już mam więc nie opyla mi się zmieniać

@skyluker: hdd bardziej do trzymania pierdół a nie aktywnego korzystania, do tego mam już 500gb ssd, a nie jestem aż taki rozrzutny żeby dokupywać 1tb, chyba że za jakiś czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@eternitowy-Bogdan: o tym też pomyślę, bo znaczącej różnicy pomiędzy blue i black chyba nie zauwazę

Dzięki
@Morgenstern: Jak grafikę chcesz zmieniać maks za dwa lata to możesz przycebulić i kupić używkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie to polecam i9-9900k + RTX 2080 Ti aby się już niczym nie stresować, ale jak chcesz grać w gry to dobrze jest wziąć i5-9400F + płytę na chipsecie na Z370 + szybsze ramy gdzie i cena i szybkość się zgadza. Jakbyś nie grał w gry i chciał
@robid: i9 + 2080 Ti do grania w fullhd? Może gdybym czuł przyjemne mrowienie w okolicach krocza na samą myśl o 240FPS. No ale nie czuję. Nie wiem, taki już jestem że 60 fpsów mi starcza do pełni szczęścia. :P
No i ryzen z 8 rdzeniami to lekki overkill jeśli się nie gra ani nie pracuje z czymś, co wymaga w cholerę mocy obliczeniowej, a Ty to przedstawiasz jakby to był
@Morgenstern: Są ludzie, którzy zbytnio nie chcą się zastanawiać nad czymś co kupują, po prostu biorą to co jest najlepsze lub prawie najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Są też ludzie z honorem tego wielkiego narodu, co chcą tanio, dobrze i szybko. Do 1080p@60Hz możesz kupić używaną kartę już za uwaga około 350 cebulionów. Podzespoły też nie muszą być nowe, ale jak 8 rdzeni nazywasz overkillem to rozumiem,
@robid: Ależ ja to w pełni rozumiem, masz hajs to śmiało - bierz, co najlepsze i niech Ci służy jak najlepiej. Ja nieograniczonego budżetu nie mam, więc celuję w średnią półkę z dobrym stosunkiem wydajności do ceny i myślę, że z tego zestawu który wybrałem będę zadowolony. ;)
A 8c/16t do rzeczy niezwiązanych z graniem albo pracą to jest overkill i to jak cholera. Sam gram, więc biorę 6c/12t. Nowe. Bo
@Morgenstern: Spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bierz i składaj i wrzucaj efekty. Puść ładnie kable, nie nałóż zbyt wiele pasty pod proca, być może będziesz potrzebował się zaopatrzyć w jakieś przedłużki do kabli, przyda się jakiś napęd zewnętrzny podpinany przez usb.