•  

  Mirki spod znaku #budowadomu #budujzwykopem #budujzchaferem.

  Jestem po spotkaniu z fajnym architektem, jednocześnie kierownikiem budowy - sprawdzony z polecenia, facet około 60 lat z doświadczeniem z lokalnego rynku więc pewnie wie co i jak i zna urzędasów.
  Od momentu uzyskania mapki do celów projektowych, geodeta, geolog 5 odwiertów, przez projekt indywidualny po uzyskanie zgłoszenia lub pozwolenia na budowę i uzyskanie dziennika budowy życzy sobie 13k.
  Czyli w zasadzie cała papierologia, reprezentacja w urzędach, przyłącza itd

  Cena ok?
  Szukać taniej?
  Okolice Gdańska. Nie mam czasu ani chęci na bieganie po urzędach. Z góry dziękuję za opinie i odpowiedzi.

  •  

   @ursus: mnie po dużych znajomościach kosztowało 5,5k. Bez projektów przyłączy.

  •  

   @ursus: trochę dużo ale zależy w ile te 13k zarobisz. Ja dla zaoszczędzenia kilku zł wole chodzic po urzędach i każdego specjalistę wyszukuje samodzielnie.

  •  

   @ursus: na początku budowy jak jest zapas kasy to się łatwo wydaje ;)

  •  

   @ursus: jeżeli z projektem to nie jest źle. Aczkolwiek bierz po uwagę, co budujesz.

  •  

   @jalop prawdopodobnie parter piętro poddasze

  •  

   @ursus nie płać mu całości aż do zakończenia budowy

  •  

   @dzazzio dziękuję za info u mnie projekt z katalogu nie wchodzi w grę niestety

   @10101110001100101010101010 właśnie dlatego pytam czy to normalne pieniądze czy drogo. Generalnie na razie jestem.na etapie rozpoznania co i w jakiej odległości od sąsiada ulicy drugiej ulicy mogę zrobić, do tego być może.piwnica w skarpie z garażem z wjazdem od strony skarpy i ulicy jednocześnie, ma.byc projekt indywidualny + cała.papierologia.

   @jalop jakop j.w

   @River_Song przecież projekt się płaci przed.budową, myślisz żeby np 3l zostawić jako dla kierownika budowy i po zakończeniu budowy wypłacić ?

  •  

   @ursus jeśli ma być też kierownikiem to dopiero po zakończeniu budowy można odetchnąć i mu zapłacić resztę. Mnie 3 razy wzywali do uzupełnienia dokumentów i poprawek. Cud, że nadzór nie wpadł na kontrolę. Wszystko z winy kierownika idioty. Dzisiaj bym sama większość pilnowała a wtedy się nie znałam i ufałam jakiemuś baranowi.

  •  

   @River_Song no i za projekt indywidualny i całą papierologie, o ile koleś jest rzetelny to nie jest dużo. Ale i tak trzymaj sam rękę na pulsie i nie ufaj nikomu :)

   Polecam grupę budowa domu na fb

  •  

   @ursus: To są normalne pieniądze za projekt indywidualny i całą papierologię do pozwolenia.

  •  

   @ursus Te formalności o których piszesz nie są wcale aż takie drogie ani czasochłonne. Kwotę którą podałeś robi projekt indywidualny. Ja za, np. Złożenie wniosku o pozwolenie i odebranie decyzji, dziennika itp dopłaciłem chyba 600 zł.

  •  

   @ursus: jeśli 13k jest za projekt i za załatwianie wszystkich formalności, to moim zdaniem to normalna i dobra cena.
   Mnie architekci krzykneli 13k za projekt koncepcyjny i 20k za projekt budowlany i w tym jedynie uzyskanie pozwolenia na budowę. Dodatkowo płatne są wizyty i każde załatwianie papierologii, także Twoje 13k wydaje się drobnymi :) Ale to też zależy czy projektant jest dobry i w jakiej technologii projektujesz. Ja chciałem prefabrykaty i sporo drogich rozwiązań, stąd pewnie cena była wysoka.

  •  

   @ursus: Normalna cena, ale nie wiem, jaki dom chcesz wybudować. Jeżeli mały, prosty z dwuspadowym dachem, to pewnie znajdziesz taniej. Tylko, że nie ma co za bardzo koncentrować się na cenie - lepiej zapłacić nawet więcej, ale projektantowi, który umie zadawać pytania, umie słuchać i zaprojektuje rzeczywiście dom spełniający marzenia.

   Mówię o tym, ponieważ sporo projektantów ma wybujałe ego, narzucają swoje zdanie, nie słuchają i trudno znaleźć kogoś sensownego. Spytaj projektanta o to, w jaki sposób będą przebiegały prace nad projektem, i w jaki sposób dostosuje do do oczekiwań i budżetu.

   +: ursus

Gorące dyskusje ostatnie 12h