•  

Mirki spod znaku #budowadomu #budujzwykopem #budujzchaferem.

Jestem po spotkaniu z fajnym architektem, jednocześnie kierownikiem budowy - sprawdzony z polecenia, facet około 60 lat z doświadczeniem z lokalnego rynku więc pewnie wie co i jak i zna urzędasów.
    Od momentu uzyskania mapki do celów projektowych, geodeta, geolog 5 odwiertów, przez projekt indywidualny po uzyskanie zgłoszenia lub pozwolenia na budowę i uzyskanie dziennika budowy życzy sobie 13k.
    Czyli w zasadzie cała papierologia, reprezentacja w urzędach, przyłącza itd

Cena ok?
    Szukać taniej?
    Okolice Gdańska. Nie mam czasu ani chęci na bieganie po urzędach. Z góry dziękuję za opinie i odpowiedzi.

•  

@ursus: mnie po dużych znajomościach kosztowało 5,5k. Bez projektów przyłączy.

•  

@ursus: trochę dużo ale zależy w ile te 13k zarobisz. Ja dla zaoszczędzenia kilku zł wole chodzic po urzędach i każdego specjalistę wyszukuje samodzielnie.

•  

@ursus: na początku budowy jak jest zapas kasy to się łatwo wydaje ;)

•  

@ursus: jeżeli z projektem to nie jest źle. Aczkolwiek bierz po uwagę, co budujesz.

•  

@jalop prawdopodobnie parter piętro poddasze

•  

@ursus nie płać mu całości aż do zakończenia budowy

•  

@dzazzio dziękuję za info u mnie projekt z katalogu nie wchodzi w grę niestety

@10101110001100101010101010 właśnie dlatego pytam czy to normalne pieniądze czy drogo. Generalnie na razie jestem.na etapie rozpoznania co i w jakiej odległości od sąsiada ulicy drugiej ulicy mogę zrobić, do tego być może.piwnica w skarpie z garażem z wjazdem od strony skarpy i ulicy jednocześnie, ma.byc projekt indywidualny + cała.papierologia.

@jalop jakop j.w

@River_Song przecież projekt się płaci przed.budową, myślisz żeby np 3l zostawić jako dla kierownika budowy i po zakończeniu budowy wypłacić ?

•  

@ursus jeśli ma być też kierownikiem to dopiero po zakończeniu budowy można odetchnąć i mu zapłacić resztę. Mnie 3 razy wzywali do uzupełnienia dokumentów i poprawek. Cud, że nadzór nie wpadł na kontrolę. Wszystko z winy kierownika idioty. Dzisiaj bym sama większość pilnowała a wtedy się nie znałam i ufałam jakiemuś baranowi.

•  

@River_Song no i za projekt indywidualny i całą papierologie, o ile koleś jest rzetelny to nie jest dużo. Ale i tak trzymaj sam rękę na pulsie i nie ufaj nikomu :)

Polecam grupę budowa domu na fb

•  

@ursus: To są normalne pieniądze za projekt indywidualny i całą papierologię do pozwolenia.

•  

@ursus Te formalności o których piszesz nie są wcale aż takie drogie ani czasochłonne. Kwotę którą podałeś robi projekt indywidualny. Ja za, np. Złożenie wniosku o pozwolenie i odebranie decyzji, dziennika itp dopłaciłem chyba 600 zł.

•  

@ursus: jeśli 13k jest za projekt i za załatwianie wszystkich formalności, to moim zdaniem to normalna i dobra cena.
      Mnie architekci krzykneli 13k za projekt koncepcyjny i 20k za projekt budowlany i w tym jedynie uzyskanie pozwolenia na budowę. Dodatkowo płatne są wizyty i każde załatwianie papierologii, także Twoje 13k wydaje się drobnymi :) Ale to też zależy czy projektant jest dobry i w jakiej technologii projektujesz. Ja chciałem prefabrykaty i sporo drogich rozwiązań, stąd pewnie cena była wysoka.

•  

@ursus: Normalna cena, ale nie wiem, jaki dom chcesz wybudować. Jeżeli mały, prosty z dwuspadowym dachem, to pewnie znajdziesz taniej. Tylko, że nie ma co za bardzo koncentrować się na cenie - lepiej zapłacić nawet więcej, ale projektantowi, który umie zadawać pytania, umie słuchać i zaprojektuje rzeczywiście dom spełniający marzenia.

Mówię o tym, ponieważ sporo projektantów ma wybujałe ego, narzucają swoje zdanie, nie słuchają i trudno znaleźć kogoś sensownego. Spytaj projektanta o to, w jaki sposób będą przebiegały prace nad projektem, i w jaki sposób dostosuje do do oczekiwań i budżetu.

+: ursus

Gorące dyskusje ostatnie 12h