Wpis z mikrobloga

@Reepo:
o #!$%@?, dopiero podłączyli internet na wsi czy co? trzeba się wdzwaniać na 0202122?

Nad A5 trakcja jest od dwóch lat, zdaje się że niedawno skończyli całą infrastrukture budować i śmigają zestawy
Zdaje się, że w Szwecji już kilka lat tak śmigają.
Podpowiem: na A5 jest to stała linia pomiędzy magazynami, to co na magazyn i spowrotem od A5 jadą na aku, po banie ładują aku i jadą z prądu.
@Reepo: zajebista sprawa, niech lecą. Infrastrukturę drogową mamy zapchaną, powinniśmy pomyśleć myśleć o rozwoju kolei do transportu. Jak jedziesz w tygodniu z Katowic do Częstochowy s1 to jak droga jednopasmowa, bo prawym sznurek tirów.
zajebista sprawa, niech lecą. Infrastrukturę drogową mamy zapchaną, powinniśmy pomyśleć myśleć o rozwoju kolei do transportu. Jak jedziesz w tygodniu z Katowic do Częstochowy s1 to jak droga jednopasmowa, bo prawym sznurek tirów.


@antkowa:
Po pierwsze primo: różowa do kuchni wypad.
Po drugie primo: czytaj ze zrozumieniem, to jest w Niemczech koło Franfurtu nad Menem xD
Po trzecie primo, ULTIMO: TYSIĄC #!$%@? KILOMETRÓW DALEJ!
Pobierz
źródło: comment_ixZ7avb1fdWOJnh5ciYKVzHXIVpOugRN.jpg
@PanKracy582: pierwsze primo, idź do garażu dłubać przy aucie. Drugie primo no więc mówię, niech lecą. Świetny przykład dla Polski, może nie wynikało wprost z mojej wypowiedzi. Powinniśmy rozważyć różne opcje transportowe, kolej jest w tym przypadku najprostsza, chociaż tak samo należałoby pomyśleć o rozwoju transportu rzecznego.
Świetny przykład dla Polski, może nie wynikało wprost z mojej wypowiedzi.


@antkowa:
W polsce nie mamy nawet kilometra autostrady z trzema pasami, a w tamtym miejscu są co najmniej 4 xD
PLAŻO UPRASZA SIĘ (BITCH PLS)

kolej jest w tym przypadku najprostsza, chociaż tak samo należałoby pomyśleć o rozwoju transportu rzecznego.

Ok, ale najpierw ty podciągnij linie kolejowe pod każdą firmę, ewentualnie wykop rów żeby mogły łódki pływać od magazynu do
@PanKracy582: komu to chcesz tłumaczyć. Jeśli sądzisz że rozwój infrastruktury opiera się na wykopaniu rowu do każdej firmy, albo pociagnieciu linii kolejowej, to co ja będę tobie tłumaczyć.
@i-kamieni-kupa: @PanKracy582
Panowie, słowo klucz: transport intermodalny myślałam że rozmawiamy realnie, a nie ze będziemy się przerzucać kopaniem rowów pod rzeki czy dowożeniem jogurtów do Biedronki pociągiem?

Mam na myśli, że transport powinien być zorganizowany tak, aby w sytuacjach kiedy mamy pełną naczepę z trasą na drugi koniec Polski, był wykorzystywany w głównej mierze transport kolejowy lub rzeczy, ponieważ generuje mniej zanieczyszczeń, zużywa mniej energii, potrzebne są mniejsze zasoby ludzkie, infrastruktura
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
tak samo należałoby pomyśleć o rozwoju transportu rzecznego

@antkowa: w Polsce gdzie latem Wisłe można przejść na sucho w krótkich spodenkach.
@antkowa:

Po co wypuszczać 10 naczep jak można je zapakować na pociąg?


1) Żeby dojechały po 10h, a nie za tydzień (zamrożony kapitał, naczepa tych jogurtów to np. 50k PLN, tydzień dłuższy transport oznacza 350k na kredycie w rachunku bieżącym, to kosztuje) .
2) Żeby nie płacić za dwukrotny przeładunek (firma->terminal i terminal->docelowy adres, dodatkowe 500 zł za przewoźnika na początku, potem 500 zł żeby to odebrał plus transport kolejowy).
3)