•  

#wot #worldoftanks
    trzy rzeczy niszczą tą grę:
    1. aimboty i tundra - używa tego bardzo wielu graczy
    2. artyleria - wolałbym ją w starej formie-niech sobie oneshotuje mausy i typki-ale max jedna na team, najlepiej w ogóle wycofać to ścierwo
    3. granie stockowymi czołgami, dla mnie to z samego założenia grindowanie czołgów i męczenie się przez 100 bitew z gównem zamiast działa jest jakimś cholernym paradoksem
    jak oni chcą zachęcić nowych graczy do grania kiedy grind nie sprawia przyjemności, lecz wywołuje jedynie złość i frustracje;
    rozumiem, że chodzi o przetapianie złota na expa, ale żeby niszczyć rozgrywkę tak bardzo dla marnych kilku milionów euro? XD=WG

•  

@giorgioborgio: Ostatni punkt bym skreślił. Expienie czołgów, szczególnie po ostatnim patchu odbywa się ekspresowo. Za zagranie kilku średnich bitew na Tiger P zgarnąłem ponad 30k expa. To wystarczy na odblokowanie llepszych modułów. Gdybym odpalił jeszcze rezerwy to miałbym pewnie ponad 40k expa, przypominam, w kilka bitew jednego dnia.
      Zanim jeszcze wprowadzono te udogodnienia, wyekspienie X tieru zajmowało ponad 1000 bitew (tyle mi zajęło gridnowanie IS-7 jak miałem ~1200WN8). Przed patchem 1.5 wyexpiłem S Conq w niecałe 500 bitew, używając samych rezerw i odblokowywałem wszystkie moduły. A to i tak jest dużo, bo 200 bitew zagrałem na IX ponieważ S Conq wymaga sporo expa (ponad 260k). Takiego IS-4 udało mi się zdobyć w równe 50 bitew (przy pomocy kilku gwiazdek x5)

•  

@giorgioborgio: Mało tego, jeśli ciężko gra się stockowymi czołgami, zawsze możesz strzelać z "golda" do wszystkiego, bo obecnie srebro można zarabiać na wiele sposobów bez większego wysiłku. Nie to co kiedyś jak trzeba było robić kilkudniowe maratony na premkach z MM+1.
      Frontline, strongholdy, misje osobiste, do tego rezerwy i zarobienie 1kk srebra zajmuje 1-2 godziny. Nawet grając typowo free2play masz sporo możliwości, które nie zawsze prowadzą tylko do sklepu premium

•  

3. granie stockowymi czołgami, dla mnie to z samego założenia grindowanie czołgów i męczenie się przez 100 bitew z gównem zamiast działa jest jakimś cholernym paradoksem

@giorgioborgio: To było męczące kiedyś, teraz przy rezerwach, misjach czy wydarzeniach można expa wbić bardzo szybko. Moim zdaniem, największym rakiem tej gry to beznadziejnie zbalansowana arta i czołgi z kosmosu, które w ogóle nie pasują do rozgrywki, a WG i tak je wpycha, żeby tylko się móc pochwalić nowościami.

+: natxd
    •  

@giorgioborgio:
      1. Najczęściej zwierzęta
      2. Czasami tak - człowiek wkurwił się raz a porządnie. A teraz to jest takie stukanie patyczkiem co 20 sekund, za każdym razem wkurwia tak samo.
      3. Grind to sens tej gry, a dzisiaj jest tyle bonusów i rezerw, że wyexpienie dychy to czasami kwestia paru dni, a nie tygodni jak kiedyś.

źródło: i.kym-cdn.com

•  

@giorgioborgio:

1. Z tym wcale nie jest najgorzej w porównaniu z innymi grami. Dla mnie najistotniejsze jest, że kluczowe elementy z mechaniki gry są przeliczane po stronie serwera - np. spotowanie. Przynajmniej nie dzieją się podczas gry cuda jakie już nieraz obserwowałem w innych grach sieciowych. To, że ktoś tam czasem używa aimbota czy tundry mało mnie obchodzi. One i tak nie zastąpią myślenia a to one jest kluczowe na polu bitwy.

2. Jakaś forma artylerii jest potrzebna choćby ze względu na CW. Starą mechanikę artylerii ostatnio miałem okazję sobie odświeżyć przy okazji eventu z wersją 0.7 i cieszę się, że jest ona już tylko historią. To było chore, że każdy, nawet najgorszy gracz, mógł jednym strzałem odesłać do garażu inną osobę.

3. Tak jak już inni pisali. Expienie czołgów jest teraz expresowe (rezerwy klanowe, osobiste, mnożnik x3 z konta premium itp)

•  

@giorgioborgio:

1. To już kwestia tego, że ludzie są zjebani xD

2. Za przywróceniem starej arty jestem jak najbardziej na tak.

3. Jak Ci grind nie pasuje to nie wiesz co było kiedyś. Pamietam jak jeszcze z 5 lat temu grając 4 tierem czołgu lekkiego potrafiło wylosować na 6-7 czy nawet i chyba 8, bo taki był MM dla lekkich. No i co wtedy zrobić? Albo próbować coś wyświetlić albo zdychać gdzieś w kącie. Teraz nie dość, że poprawili MM ( u mnie się sprawdza dosyć dobrze ), to dodatkowo przy tej ilości rezerw rozdawanych na lewo i prawo wyniki po 3 tysiące expa na bitwę to norma dla konta standardowego (dla konta Premium rezerwa + sterowana premia to zazwyczaj jakieś 8k expa, więc grając godzinkę na rezerwie i bonusie można zgarnąć jakieś 40k na luzaku)

Podsumowując - mimo wszystko gra jest i tak o wiele bardziej przystępna, niż kiedyś. W sumie to ona kiedyś była strasznie p2w, bez rezerw, bez sposobów na zarabianie kredytów, bez amunicji goldowej za kredyty (kiedyś tylko za golda), a nawet kamuflaże kiedyś były tylko za golda xD

•  

@giorgioborgio wrocilem do wota po roku
      przeczytałem aimboty i mnie odniecheciles dzieki mireczku

•  

@FeliC: Chujboty nie aimboty, WG wykrywa nielegalne mody i banuje.

•  

@Zenek_ to może niech ci jeszcze wykryją mózg jak są tacy sprytni

•  

@giorgioborgio: Kolega pewnie sfrustrowany po grze bo go ktoś trafił w ruchu

•  

@Zenek_ Oni gdzieś opisali w jaki sposób niby teraz to wykrywają? Pamietam, ze nie dalej jak dwa lata temu mówili, że nie mają mozliwosci, zeby wykryć takie mody..

•  

@KimDzongJaroslaw: co ostatni patcha zmienił w expieniu?

•  

@kacpervfr: Dodał możliwość używania gwiazdek x3 do pięciu razy dziennie dla kont premium

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Jak #rozowypasek przetłumaczyć, że droga podróż poślubna to strata kasy? Bo do niej nie dociera, że wydanie kilkunastu tysięcy, żeby poopalać się za granicą, albo zrobić kilka fotek przy jakichś starych zabytkach to po prostu strata pieniędzy. ¯\_(ツ)_/¯

Ona chce jechać na miesięczny wycieczkę po Azji (Tajlandia, Bali i jeszcze coś), a dla mnie nic ciekawego tam nie ma i już wolałbym wybrać się gdzieś co jest w Polsce.

#podroze #zwiazki #logikarozowychpaskow
    pokaż całość

odpowiedzi (154)

jeszcze raz usłysze "poproszę jakąś dobrą kawę mrożoną, jaką pan poleca?" to nie ręczę za siebie
    ewentualnie polecę wypierdalać

odpowiedzi (54)

Bądź mną. Przedstatni dzień w gównorobocie odzieżowej, którą można było łączyć ze studiami. Wchodzi do sklepu podejrzany typ, wzrok mu ucieka ode mnie, jak ludzie z konfederacji. Bierze 4 koszulki do przymierzalni i sie w niej zamyka. Wychodzi bez niczego, ide szybko sprawdzic a tam dwie. Debil jeszcze czekał XDD
    No to każę mu je oddać, wskazuje drzwi i grzecznie proszę go o wyjście ze sklepu mówiąc "Wypierdalaj stąd"!.
    I wyobraźcie sobie że dotąd uległy szczypior-patus chyba się uraził bo zamiast wyjść to zaczął mi grozić i ruszył na mnie.
    No i przeliczył swe siły bo szybko typa obezwładniłem i kazałem zadzwonić po ochronę i policję. Ochrona przyszła, chwilę posiedziała i musiała odejść bo za dużo ludzi do pilnowania potrzebnych.
    Kradzież na poniżej 5 stów, więc najwyżej dostanie mandat, ale pozostaje napaść, i teraz najlepsze. Typ stoi ze mną na zapleczu, bo nie chciał usiąść na drabince, na której teraz ja siedzę, i wykonuje wszystkie moje polecenia bo inaczej pokażę policji monitoring ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poznajcie Azora (tzn ja go tak nazywam wydając mu polecenia) xDD

#patalogiazmiasta #bekazpodludzi #zlodzieje
    pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (85)