Wpis z mikrobloga

@thestabilizator: Co takiego? Mieszkam tutaj i jestem na bieżąco w temacie.

Polecam zapoznać się z ustawą i nad czym w niedzielę Szwajcarzy właściwie będą głosować.

tu po niemiecku
po francusku
po włosku
i po angielsku (ale mniej, lepiej zapoznać się z jednym z powyższych linków.

Referendum przeciwko ustawie zaproponowanej przez rząd jako harmonizację z dyrektywą UE o broni z grudnia 2017 zostało zorganizowane przez związki strzeleckie, które uważają to co poniżej
@thestabilizator: kurde, stary, pisiadanie broni to jest jakaś trzeciorzędna sprawa w funkcjonowaniu państwa, czy narodu. Tam jest zupełnie inne podejście państwa doobywatela i obywatela do swojego kraju, że o ekonomicznych aspektach nie wspomnę. Ale mirkim niektórym to starczy, że będą mogli mieć karbin w domu i już Polska będzie lepsza.
@Pantokrator: huia by była. Co ma prawo do posiadania broni do dobrobytu i świadomości społecznej obywateli? Nie mam nic przeciwko temu, żeby każdy sobie trzymał nawet czołg na ogródku, ale mam świadomość tego, że jeszcze nam trochę społecznie i kulturowo daleko do tego, żeby ten dostęp upowszechnić. Cały czas mamy mocny i głęboki podział na Polskę A i Polskę B, cały czas mamy problemy z edukacją, z jakimś głębszym rozumieniem przez
prawo do posiadania broni do dobrobytu i świadomości społecznej obywateli?


@Fafnucek: a ma sporo - bo to prawo w dużej mierze pokazuje, w jakiej pozycji wobec władzy/państwa jest obywatel.
Poza tym - co mnie obchodzą problemy z edukacją i Polską B? Do nieutrudniania obywatelom życia państwo nie musiałoby dopłacić ani złotówki, więc o co ci chodzi tak właściwie? Akurat lepsze, mądrzejsze, mniej antyludzkie uregulowanie dostępu do broni może mieć miejsce tu
@Pantokrator: to jest właśnie problem z takimi monotematycznymi hobbystami, jak ty, twój komentarz tylko pokazuje, że siedzisz na pozycji ojca fanatyka wędkarstwa, tylko kinik masz inny, unuego wszystko się kręciło wokół PZW, u ciebie wokół broni, magicznego fetyszu, którego możność posiadania zmieni wszystko na lepsze.