•  

A więc nauka potwierdziła to co od dawna podejrzewaliśmy - im wyższy iloraz inteligencji u danej osoby tym bardziej liberalne poglądy. Sorry #4konserwy ale takie są fakty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #neuropa #polityka #ekonomia

źródło: cdn.psychologytoday.com

+: Klimbert, Doomhammer +6 innych
    •  

@steppenwolf90: jest tylko jedno wyjście, potrzeba parytetów na studia i do pracy dla osób o konserwatywnych poglądach, by zwalczać te nierówności ¯\_(ツ)_/¯

•  
      Doomhammer

0

@steppenwolf90: no nie od dzisiaj o tym wiadomo

•  

@Doomhammer: że "liberałami" są zamordyści żądający zakazu broni to akurat wiadomo

•  

@BrokenMagicalTibia: oh ah ale cierpię, że nie mam w domu pistoletu...

•  

@steppenwolf90: Od dawna wiadomo że socjaliści zamordyści nie świecą inteligencją.

•  
      Doomhammer

0

@BrokenMagicalTibia: no tak, bo fajnie by było zostać zastrzelonym przez jakiegoś kibola albo innego wariata, nie?

•  

oh ah ale cierpię, że nie mam w domu pistoletu...

@steppenwolf90: argument typu "NIE MAM BRONI WIĘC MNIE ZAKAZ NIE DOTYCZY"
      typowy dla osobników z obniżonym IQ

@Doomhammer: Zawsze może cię ktoś dźgnąć nożem i co, teraz chcesz zakazania noży? A potem co, widelców, łyżek, śrubokrętów? Bo tymi narzędziami też można zabić.

•  

@BrokenMagicalTibia: to Ty żyjesz w jakimś urojeniach, zdrowy psychicznie i myślący obywatel nie potrzebuje broni i nie będzie jej potrzebował, widzę już odezwał się kompleks o IQ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Doomhammer
    •  

zdrowy psychicznie i myślący obywatel nie potrzebuje samochodu i nie będzie go potrzebował

cytat zmieniony, idealnie uwidaczniający brainletyzm hoplofobów

@steppenwolf90: dlaczego chcesz hoplofobiku o obniżonym IQ decydować, co ludzie potrzebują, a czego nie potrzebują, a wręcz nie mogą mieć, bo ty masz jakieś urojenia o strzelających kibolach? Gdybyś użył mózgu, to byś wiedział, że ludzie używają broni również do celów rekreacyjnych i sportowych.

•  

@BrokenMagicalTibia: sorry, ale żałosny jesteś, ja nic nikomu nie zabraniam, jak założysz partię polityczną, która będzie chciała zezwolić na dostęp do broni, a następnie wygrasz wybory, to będzie ta broń dostępna i tyle, nic do tego nie będę miał, ludzie jednak aktualnie głosują na inne partie więc mają inne priorytety w życiu ¯\_(ツ)_/¯, na tym min. polega demokracja, nie wiem czy chcę z Tobą dyskutować, bo poziom kultury Twoich wypowiedzi jest poniżej zera...

•  
      Doomhammer

0

@BrokenMagicalTibia: jak chcesz miec taką patologię jak w USA to sobie chciej, dobrze ze malo kto jest na tyle rąbnięty tutaj zeby chciec dostepu do broni

•  
      Doomhammer

0

@BrokenMagicalTibia: no mozna zabic, bo wariat moze uzyc wszystkiego, ale to jednak bron sluzy do zabijania

•  

@steppenwolf90: xddd wytykaleś gościowi kompleks niższego IQ i potem mówisz o kulturze wypowiedzi.

Uśredniony wynik wskazuję na to, że osoby skrajnie konserwatywne są mniej inteligentne od tych skrajnie liberalnych. No cóż życie xddd. Podobnie wychodzi w badaniach przy podziale płci, że kobiety są średnio mniej inteligentne o ok. 4 pkt. No cóż życie xddd. Tylko nie wiedzieć czemu o to drugie jest niesamowita afera i nikt kompleksu IQ nie wytyka. Na dodatek pojawia się krytyka testów IQ jako niemiarodajnych. Ciekawe jest to, że na wykresie i w samym tekście nie ma chyba nic o wynikach i poglądach z podziałem na płeć, jest jedynie jakąś wzmianka o casanowach.

Swoją drogą inne badania wykazują, że osoby konserwatywne odbierane są częściej jako atrakcyjni fizycznie i zazwyczaj zdrowsi niż osoby o poglądach liberalnych. Wynikiem korelacji tych badań byłoby steoretypowe amerykańskie liceum gdzie konserwy są w szkolnych drużynach i cziliderkami, a liberałowie nerdami w okularkach. Może stereotypy mają jakieś społeczne uzasadnienie?

•  

@steppenwolf90: wykres i artykul ktory przytoczyles (aut. Satoshi Kanazawa) jest mocno niewiarygodny i byl juz niejednokrotnie krytykowany za sposob jego wykonania.
      Tutaj mozesz przeczytac jedna z rzeczowych analiz: https://www.conservativenewsandviews.com/2012/02/23/editorial/talk/liberal-intelligence-great/

Podstawowy problem 'badan' Kanazawy jest to ze nie zbadal on nigdy IQ:
      " First, says Smith, Kanazawa “never measured IQ.” A simple vocabulary test measures only one measure of verbal intelligence. It does not measure performance intelligence, or the ability to solve practical problems.".

Po drugie, Kanazawa dobieral metody i zakresy tak zeby zgadzaly sie one z jego teza: "Smith went further: that Kanazawa intentionally selected a variable that would predict liberal ideology later on. The reason: persons with lesser verbal ability, but greater performance ability, are more likely to drop out of school."

Oczywiscie pomijajac wszystkie zarzuty, do pracy Kanazawy, to stwierdzenie "im wyższy iloraz inteligencji u danej osoby tym bardziej liberalne poglądy. Sorry #4konserwy ale takie są fakty" na podstawie wykresu sredniej inteligecji w przedzialach okreslajacych poglady byloby wysocie nieinteligentne, a wrecz glupie.

Swiatczy to tylko i wylacznie o niezrozumieniu jak dziala srednia. Wykres nie pokazuje ze 'im wyzsza inteligencja' tym bardziej liberalne poglady, tylko ze srednia inteligencja osob o liberalnych pogladach jest wyzsza. Jesli by na przyklad ludzie 'sredni' (ktorych jest wiecej) byli w wiekszosci liberalni, a ludzie o b. niskim i b. wysoki IQ byli konserwatywni, to srednia by wyszla mniej wiecej jak na tym wykresie. To wlasnie 'sredniacy' sa najczesciej liberalni bardzo tez mozliwe ze konserwatyzm skupiaja wlasnie te skrajne krance paraboli, majac wlasnie najbardziej inteligentych ludzi jak i najmniej inteligentnych.

Gorące dyskusje ostatnie 12h