Wpis z mikrobloga

@Koliat: gadanie... wiedza techniczna to wiedza techniczna. SQL-ki pisze się tak samo. Czy to będą tables, foreign keys and joins czy tabele, klucze obce i... joiny, to na jedno wychodzi. Nie wiem jak przez tłumaczenie terminu może ci się zatracić sens.

@Maciej98: jak wolisz czytać w swoim ojczystym języku, to czytaj w nim. Jest masa książek i tutoriali (chociaż te bardziej dla początkujących). Jak chce dobrze zrozumieć jakiś skomplikowane opisy
@mk321: Chodzi też o to, że kod i querki w transakcie masz po angielsku też - mi, i wielu osobom z którymi pracuje spójność języka w którym tworzysz kod/oprogramowanie i jego dokumentacja jest kluczowa. Przechodzisz w skrajność też - mówimy o nauce dziedziny która jest zdominowana przez konkretny język. Oczywiście, możesz z tym walczyć lub z tego korzystać. Koniec końców technologia ma służyć nam a nie na odwrót, więc jeśli Tobie
kod i querki w transakcie masz po angielsku też - mi, i wielu osobom z którymi pracuje spójność języka w którym tworzysz kod/oprogramowanie i jego dokumentacja jest kluczowa


@Koliat: wiadomo, że kod i SQL-ki pisze się po angielsku. Nie mówię, że ma używać dokumentacji po polsku, bo nawet takiej nie ma. Chodzi o zwykłą naukę SQL - a to można robić po polsku.

Widzę, że mówisz o TSQL, a więc MS
@mk321: juz nawet #!$%@?ąc od konkretnej technologii bo w bazach nie robię, ale z czymkolwiek bym nie pracował od kilku lat - anigleski był nieoceniony żeby a) dobrze zadać pytanie b) dobrze zrozumieć odpowiedź c) dowiedzieć się więcej np. na czatach. Dużo szybciej znajdowałem zawsze pomoc i wiedzę z angielskich źródeł niż z polskich. Gdybym musiał szukać w PL to pewnie jakieś zakamarkowe blogi czy 4programmers.net.

No ale podrzuć OPowi trochę
@Koliat: @Maciej98: ja uczyłem się totalnych podstaw SQL dawno temu z małej książeczki "Biblioteczka Komputer Świat Programowanie w PHP" - było kilka stron o MySQL i do zarobienia pierwszych pieniędzy na projekcie mi wystarczyło.

Potem w technikum po prostu uczyliśmy się na przykładowej bazie danych. Niby z tą bazą mieliśmy jakieś linki do tutoriali (po angielsku), ale po prostu robiliśmy zadania i pisaliśmy SQL-ki. Nie pamiętam tej strony, ale była