•  

  #rosja #rosjawstajezkolan #rosjatostanumyslu
  Oto informacja, która złotymi zgłoskami zapisze się w Kronice Wstawania z Kolan.
  Władze Rosji nie mogą pojąć przyczyny ubóstwa Rosjan.
  Jednocześnie rząd Rosji nie może wdrożyć żadnych środków wsparcia dla biednych Rosjan, ponieważ nie ma pojęcia, co spowodowało ich ubóstwo.

  źródło: bieda.JPG

  •  

   @yosemitesam: proste: niech wprowadzą dla biedoty bony na żarcie hak w usraelu

  •  

   @yosemitesam: stan umyslowy to ich bieda, dlatego nie moga pojac co sprawia ze sa biedni, proste

  •  

   @yosemitesam: ale to jest smutne, kraj który posiada jedne z największych bogactw naturalnych świata, który jeszcze przed I wojną światową miał potencjał żeby z nieodległej perspektywie czasu wykarmić miliard ludzi (kolektywizacja skutecznie zapobiegła temu), a nie są w stanie się ogarnąć (╯︵╰,)

  •  

   miał potencjał żeby z nieodległej perspektywie czasu wykarmić miliard ludzi (kolektywizacja skutecznie zapobiegła temu), a nie są w stanie się ogarnąć (╯︵╰,)

   @potezny_biskup: Przecież ZSRR eksportował zboże na skalę masową. Owszem kołchozy miały bardzo słabą wydajność, a żywność była reglamentowana, ale nie przeszkadzało to tamtejszym władzom w jego obrocie, byleby tylko zdobyć dodatkowe fundusze dla kraju, partii czy siebie - oczywiście kosztem zwykłych obywateli.

  •  

   @arkan997: rzecz w tym, że mogli produkować w rolnictwie zdecydowanie więcej. Niesamowicie żyzne Powołże zostało rozjebane kolektywizacją i głupotą, doszło tam do klęski głodu. Ukraina - podobnie.

  •  

   @potezny_biskup: ja patrzę na to inaczej. nie mogę wyjść z podziwu, że im się udało otrząsnąć z komunizmu. to niesamowite po tym co tam wyprawiala zydo komuna. ten proces będzie jeszcze trwał pokolenia, ale fakt że po upadku komunizmu nie doszło do jakiegoś masowego zabijania i klęski głodu jest czymś wspaniałym. nawet teraz kiedy dopiero zaczynają się ogarniać są np. największym eksporterem zboża na świecie. jeśli uda im się powrócić do chrześcijańskich korzeni to na długą metę będą globalnym mocarstwem

  •  

   @potezny_biskup: No cóż, w 1891 roku również nastąpiła klęska głodu a zaraz po niej epidemia tyfusu i cholery. I tak samo władze Carskie również nie podjęły większych kroków i starały się zamieść sprawę pod dywan, zboże natomiast było eksportowane jak zawsze.
   Oczywiście skala była mniejsza niż to co działo się w okresie stalinizmu. Tym nie mniej, rolnictwo w Rosji carskiej nie było zbyt wydajne. Nawet reforma Stołypinowska niewiele zmieniała, prawdę mówiąc to opór wobec niej był tak duży, że zmiany strukturalne na wsi trwałyby sto lat.
   M.in. dlatego zaczęto ściągać Rusinów z Galicji masowymi nadaniami ziemskimi za Uralem, ich społeczność jednak po okresie wojny domowej wyparowała.

  •  

   @Hans_Trans: proces otrząsania się z komuny w Rosji na dobrą sprawę jeszcze się nie zaczął... większość sympatyzuje ze Stalinem czy Leninem, u władzy są ludzie wywodzący się z KPZR, KGB i środowisk z nimi sympatyzujących. Sam Putin chętnie utworzyłby coś na kształt ZSRR-bis z Białorusią i Kazachstanem.

  •  

   @arkan997: kiedyś trafiłem na szersze opracowanie o Stołypinie, nie pamiętam tytułu. Autor dowodził, że facet miał znacznie więcej pomysłów na stopniowe ogarnianie Rosji i gdyby nie idiota Bogrow to losy imperium, a co za tym idzie świata, mogłyby potoczyć się zdecydowanie inaczej. Ale oni chyba mają we krwi zabijanie ludzi, którzy mogą coś rzeczywiście zmienić - car Aleksander II także zamierzał przeprowadzić szereg reform, w czym przeszkodził mu nasz rodak Hryniewicki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ponoć jego syn, Aleksander III obejmując gabinet ojca znalazł dokumenty poświęcone zmianom m. in. ustrojowym przygotowywanym przez jego ojca, porwał je, wyrzucił do śmieci i za jego panowania nie było mowy o jakimkolwiek łagodzeniu silnej ręki trzymanej nad ludem.

  •  

   @potezny_biskup: Tak to już jest, 2-3% społeczeństwa żyje tam kosztem pozostałej części. Reszta jest dopustem bożym, któremu od czasu do czasu trzeba zapewnić rozrywkę i zapewnić tę minimum egzystencji.

   Gdy jednak władza nie jest w stanie tego zrobić, lud zaczyna rozumieć, że car jednak nie jest dobry a Ruś nie jest wcale święta. Wtedy obalają starego cara i wybierają nowego i wszystko zaczyna się od początku.

  •  

   @arkan997: a w przerwach między tymi wydarzeniami lubią wszcząć wojnę z jakimś sąsiadem Rusi. Albo dwoma. Albo z jeszcze większą liczbą sąsiadów, wszak wojna nie tylko jest patriotyczną rozrywką dla ludu, ale też pozwala nieco zredukować populację potencjalnych buntowszczyków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @potezny_biskup:

   .. większość sympatyzuje ze Stalinem czy Leninem

   wtf? czy sami rosjanie nie wiedzą że Lenin nimi gardził? i to dosłownie.

  •  

   @ziemba1: wielki wódz rewolucji do dziś ma mauzoleum na Placu Czerwonym, cały czas odwiedzają je tłumy wielbicieli ( ͡° ͜ʖ ͡°)