Wpis z mikrobloga

@yuim: XD Tak ciężko im ogarnąć, że ten film powstał w celu walki z problemem pedofili w KK a nie w celu pomocy ofiarą. Piękne odwracanie kota ogonem, teraz ofiary są tak bardzo istotne. Zamiast wyciągnąć wnioski i zacząć działać to wolą rżnąc głupa.
@kulass: to nie jest rżnięcie głupa, to jest celowa strategia pod prawicowego czytelnika, w tekście mamy Tuska, PO, TVN, Broniarza, Schetyna i strajk niepełnosprawnych. To ma wywołać skojarzenia na zasadzie 'no coś tam kościół złego zrobił ale ten Sekielski to z TVNu jest i Tusk pewnie w tym maczał palce'

Po drugie jednak uważam film za sprawną manipulację. Być może Sekielski wyszedł z TVN, ale zdaje się, że TVN nie wyszło
@yuim: Mimo wszystko jest to dla mnie rżniecie głupa, bo dla kościoła jedyną sensowną drogą jest to żeby zwalczyć problem i stać się transparentnym w tym temacie. Bo przez swoje zaniechania sami są współodpowiedzialni tego, że cześć ludzi twierdzi ksiądz=pedofil.
Zapominasz chyba, ale katolicy są takimi tępymi fanatykami jak naziści,


@grzysztof: Nie zapominam, bo nie są. Jestem osobą nie wierzącą od bardzo wielu lat, na wiarę mam #!$%@? bo nie jest to moja droga. Ale mimo wszystko znam katolików którzy nie są tępymi fanatykami i mają wiele RiGCZu, sami potrafią atakować kościół za wszelkie przeginki typu: pedofilia/polityka w kościele. Zawsze mnie irytuje takie generalizowanie w ich stronę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kulass: jezeli ktos atakuje kosciol - nieistotne, czy slusznie, czy nie - to z definicji nie jeat katolikiem. Chrzescijaninem moze pozostac, jak najbardziej, ale ze wspolnoty sam sie wyklucza