•  

@wojna_idei: Raport przygotowany przez instytut John Jay College of Criminal Justice z Nowego Jorku nie pozostawia najmniejszych wątpliwości: 81 procent ofiar molestowania i nadużyć seksualnych (przez kler) była płci męskiej.

•  

@ja-imie: Cśś! Skłonności homoseksualne u księdza się nie liczą, to musi być wpisane tylko i wyłącznie jako pedofil wśród księży, nie wśród homoseksualistów. Nie psuj zabawy neuropce :P

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Tomek7: Księża to homoseksy bo nie molestują ministrantek

•  

@wojna_idei macie nasrane w bani jeżeli miłość dwójki dorosłych ludzi równacie z pedofilią.

•  

@ja-imie: No ale molestowani byli głównie ministranci. Ministrantek nie ma, a "scholarek" jest znacznie mniej.

•  

@wojna_idei: Raport przygotowany przez instytut John Jay College of Criminal Justice z Nowego Jorku nie pozostawia najmniejszych wątpliwości: 81 procent ofiar molestowania i nadużyć seksualnych (przez kler) była płci męskiej.

@ja-imie: Bo pedofile po prostu szukają najłatwiejszej ofiary i nie mają konkretnych preferencji co do płci. Z kim ksiądz będzie miał najłatwiejszy i najczęstszy kontakt? Z ministrantami, dziećmi ze szkoły. Chłopiec idący pomóc księdzu w kościele, na plebani nie wzbudzi podejrzeń. Opiekun na wycieczce zajmujący się chłopcami też nie wzbudzi podejrzeń.

Równanie pedofilii z homoseksualizmem to idiotyzm i robienie kurwy z logiki

•  

@Ator: Ale strawman XDDDDD
      Gdzie ktoś powiedział, że pedofilia jest tak samo zła jak homoseksualizm?
      Podawali jedynie te złe, niewygodne statystyki, które wskazują na bardzo duży współczynnik homoseksualistów wśród pedofili.

•  

@ja-imie: A tera sprawdź jaki jest rozkład ministrantów a ministrantek(?).

•  

@WiejskieChipsy: pedofilia to pociag do osob bez wyksztalconych cech plciowych, a homoseksualizm do takich ktore maja wyksztcone cechy tej samej plci co sprawca, dla kazdej logicznie myslacej osoby jest tu sprzecznosc w twoim "rozumowaniu"

•  

@wojna_idei: żyjemy w czasach kiedy nikt nie ma racji i każdy chce siłą utwierdzić innych że ją ma. Jebać to

•  

macie nasrane w bani jeżeli miłość dwójki dorosłych ludzi równacie z pedofilią.

@Ator: A kto miłość dwójki dorosłych ludzi równa z pedofilią?

•  

@wojna_idei czyli ta grafika ma sugerować że wśród homoseksualistów jest większy odsetek pedofilów niż wśród heteroseksualistów? Statystyki mówią jedynie że wśród pedofili zachodzi częściej molestowanie dzieci tej samej płci - ale to nijak nie potwierdza, że homoseksualiści mieliby być pedofilami częściej niż heteroseksualiści.

+: zordziu
    •  

@Ator: Ale równać działanie jako duchowny z pedofilia już można?

•  

czyli ta grafika ma sugerować że wśród homoseksualistów jest większy odsetek pedofilów niż wśród heteroseksualistów?

@Ator: Co? XD Gdzie tak sugeruje?

•  

@Koczkozaur: W jakim moim rozumowaniu? Dosłownie powiedziałem jedynie o STATYSTYKACH które sugerują coś innego. Próbujesz mi wmówić, że te rzeczy absolutnie nie mogą być powiązane, a jako argument podajesz ich (własne) definicje, kiedy ja podaję statystykę. Statystykę, która niestety nie jest zgodna z twoim stwierdzeniem odnośnie braku powiązania pomiędzy tymi dwoma sprawami. Komu więc ufać? Twojej opinii, w której wyraźnie próbujesz mnie zdyskredytować, mówiąc, że (parafrazując) każdy logicznie myślący się ze mną zgodzić nie może (co przy okazji wiąże się z nazwaniem mnie nielogicznie myślący i nie rozumującym), czy może jednak statystyce, która może jednak być błędnie zrozumiana, może jakieś inne czynniki mają na nią wpływ, czy coś innego ją unieważnia, jednak na pewno ich nie poznam jeśli będziesz mnie nadal obrażał. Z chęcią poznałbym krytykę tej statystyki, która nie będzie opierać się na spłycaniu pojęć dla własnego argumentu oraz niepotrzebnego dyskredytowania mnie.

+: ja-imie
    •  

@wojna_idei: Sytuacja debaty wygląda (przynajmniej w tym momencie) podobnie do debaty Cathy Newman z Jordanem Petersonem.

•  

@WiejskieChipsy: A czy w tych statystykach jest pewność, że każdy pedofil który molestował chłopców, jest homoseksualistą?

•  

@WiejskieChipsy: To jest bardzo częsty błąd, nie ma sensu się pucować "but muh statystyka!", bo ona sama w sobie nic nigdy nikomu nie powiedziała. Dane statystyczne trzeba umieć poprawnie zinterpretować i zrobić to w kontekście. Na pewno znasz powiedzenie o średniej ilości nóg mnie i mojego psa. Statystycznie mamy po 3 nogi? Mamy. Dlaczego? Bo błędnie zinterpretowałem prawdziwe statystyki.

Ba, wiem konkretnie jaki błąd tutaj popełniasz w interpretacji statystyk - tzw. błąd przeżywalności.

+: malicious_murder
    •  

@Przegrywek123: Przecież są ministrantki, nie wiem jak w reszcie województw, ale w tym zacofanym Podlasiu ten i poprzedni biskup pozwalali na to w swojej diecezji (od nich zależy, czy w danej diecezji mogą być ministrantki). Gdyby jakiś pedofil w sułtanie chciał więc mieć dziewczynki, to by miał, chyba, że nie byłby proboszczem a ten by mocno nie chciał (np. bo tradycja, bo będą chłopców rozpraszać czy jakikolwiek inny powód). Z resztą, patrzymy tylko ma sytuację Polską, gdzie ciągle buduje się nowe kościoły, a księża zamiast przyjeżdżać na misje są na nie wysyłani, w krajach, gdzie kościół ma mniejsze zaplecze osób duchownych, zdarzają się rzeczy w Polsce uznawane za potężne grzechy np. podawanie eucharystii przez osoby świeckie lub siostry zakonnr ( z braku księży). W kościele katolickim w USA, nie wiem, czy nadal jest i jak w różnych stanach, ale na pewno mieli problemem również z ministrantami, więc do służby dozwolili dziewczynki (ale podobno raczej starsze panie służyły). Więc jak widać, pedofile w sultannach jak najbardziej mają szansę gwałcić i dziewczynki, ale jednak tego prawie w ogóle nie robią. Czemu? Jak na ten moment, ja za najbardziej logiczne widzę powiązanie homoseksualizmu z pedofilią, na którą wskazuje już podany przez @ja-imie raport.

•  

@Koczkozaur: Mógłbyś to rozwinąć? Podejrzewam, że chodzi Ci w tym kontekście przeżywalności jako ujawnienie nikczemnego czynu.

•  

@Koczkozaur: Wiem, wspomniałem o tym, że statystyka ma jak najbardziej prawo być źle zrozumiana. Jednak właśnie pytam o konkretny powód, dla którego ta konkretnego statystyka jest błędna.

•  

@ja-imie: No tak, płeć dziecka wpływa na prawdopodobieństwo zgłoszenia danego czynu. Chłopcy prędzej się przełamią i wyjawią, że ktoś im robi krzywdę, bo nie są tak "ulegli" jak dziewczynki (źródeł bym się dopatrywał m.in. w różnicy w wychowywaniu), a jeszcze nie mają tego wstydu, który społeczeństwo narzuca molestowanym facetom i każe im się nie wychylać. Dwa, co ktoś już wcześniej podał, bardziej oczywiste i mające większy wpływ: bycie chłopcem niejako predestynuje Cię do bycia w bezpośredniej okolicy księdza na zakrystii ( ͡° ͜ʖ ͡°) poprzez wszelakie role ministrantów, lektorów i innych takich. Więc przy założeniu, że pedofil lubi tak samo dziewczynki jak i chłopców, statystycznie więcej będzie molestowanych chłopców. @WiejskieChipsy Tobie pewnie chodzi o jakieś statystyki ogólne, poza Kościołem i stąd pewnie nasze odmienne podejście. Ja chciałem zawęzić konkretnie do kontekstu Kościoła.

•  

@WiejskieChipsy: Sorry jeśli Cię uraziłem, muszę przestać wchodzić w pyskówki w necie.

•  

@Ator: Widzę, że rozpocząłeś kampanie 2019 xD

•  

@Koczkozaur: Sytuację z ministrantami i ministrantkami na świecie i w Polsce opisałem już w odpowiedzi dla @Przegrywek123 więc nie będę niepotrzebnie się powtarzał.

"Chłopcy prędzej się przełamią i wyjawią, że ktoś im robi krzywdę, bo nie są tak "ulegli" jak dziewczynki (...) a jeszcze nie mają tego wstydu, który społeczeństwo narzuca molestowanym facetom i każe im się nie wychylać."

Osobiście mam inne zdanie. Chłopcy są rzeczywiście mniej ulegli, ale mówimy tu o małych dzieciach, a nie nawet nie o nastolatkach, więc ich charakter może być kwestią do dyskusji. Abstrahujac więc od faktu, że to są dzieci i potrafią wstydzić się przez swoją rozwijającą się dopiero logikę rzeczy naprawdę absurdalnych (szczególnie, jak mają surowych, niezrozumiałych rodziców/opiekunów), to mam wrażenie, że to właśnie mężczyznom ciężej się przyznać. Ich rolą przecież nie jest być tymi słabymi, wykorzystanymi, wzgardzonymi czy dla niektórych ,,pedałami". Oni mają być tymi silnymi, niezależnymi i tak dalej samcami alfa. A przynajmniej tak czasami społeczeństwo nam podpowiada. Poza tym, z reguły przy konfliktach prawnych żona-mąż wygrywa kobieta, czy to o alimenty, czy to o opiekę nad potomstwem, czy o przemoc domową. Przypomnę tylko ostatnia akcję z Johnem Deepem, gdzie społeczeństwo potrzebowało słów żony by jej uwierzyć, a Deep musiał pokazać kilkadziesiąt nagrań i świadków. Do tego dzisiaj to już nie, ale zanim w latach 70, 80 na zachodzie dopiero pierwsze skandale o pedofilii (nie tylko kleru, ale również w rodzinach, czy innych grupach zawodowych) zaczęły się pojawiać, to nikt nie uwierzłby szczególnie dla chłopca (skandale seksualne szły trochę za rewolucją seksualną, co jest dosyć ciekawe). Do tego nigdy się nie słyszy o przemocy domowej kobiet czy samotnych ojcach. To nie jest tak, że ich nie ma, ale społeczeństwo bardziej poważnie traktuje odpowiedniki po drugiej płci.

•  

@Koczkozaur: Nie ma problemu, w tej sytuacji mogłeś co najwyżej sprawić, że nie traktowałbym ciebie poważnie. Rzadko się widuje osobę potrafiącą się do czegoś złego przyznać z nieprzymuszonej winy - nawet w anonimowym internecie. Takie właśnie zachowanie bardzo szanuję.

•  

@ja-imie: hmmm może dlatego że ministrantami mogą być tylko chłopcy? Nieee, co tam to po prostu homoseksualiści są pedofilami ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

macie nasrane w bani jeżeli miłość dwójki dorosłych ludzi równacie z pedofilią.

@Ator: a kto równa? Chodzi o kampanię wyborczą, która skupiła się na kk i gejach w najróżniejszych kwestiach. Teoria podkowy w praktyce.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Chyba nie zasnę. Jaką trzeba być amebą umyslową żeby być dymany w dupę od 89 roku i dalej glosowac na tych samych ludzi. POPiS znowu górą bo ciemnogród ma klapki na oczach jak koń. Około 36 procent Polaków poszło na wybory (nawet nie połowa Polaków) mogę się założyć że 3/4 z nich to starzy ludzie którzy informacje czerpią albo z TVP albo z TVN. Czas chyba stąd wyjeżdżać bo ja na ich emerytury robić nie będę. KURWA MAĆ!!!! #wybory pokaż całość

odpowiedzi (31)

Jeden głos nic nie zmieni więc po co mam iść na wybory?

Wybory do PE pokazały, kto będzie decydował o waszej przyszłości w wyborach do sejmu. Lenie i nieroby bez wykształcenia, ludzie niepotrafiący samodzielnie myśleć, oraz emeryci przesiąknięci telewizyjną oraz kościelną propagandą, która już dawno przebiła propagandę w rosji.

I to wszystko za marne 500 zł.
    Testo miał rację.

#wybory
    pokaż całość

odpowiedzi (31)

Tymczasem tak wygląda rozkład głosów w Czechach w #wybory i nie myślenie w kategoriach "zagłosuję za albo przeciwko tym jednym, bo inaczej mój głos się zmarnuje"

odpowiedzi (38)