•  

Polscy naukowcy i ekolodzy apelują do Niemców o nieodchodzenie od atomu. „Ta decyzja działa na niekorzyść nas wszystkich” >>> ZNALEZISKO

Do 2022 roku w Niemcy planują wyłączenie wszystkich reaktorów jądrowych. „Ta decyzja działa na niekorzyść nas wszystkich, całej ludzkiej populacji. Kolejność powinna być odwrotna: najpierw odrzucenie węgla, potem odrzucenie atomu” – mówi prof. Szymon Malinowski. Jest apel polskich naukowców i ekologów, by Niemcy jeszcze raz rozważyli ten pomysł.

Zachęcam do przeczytania i wykopania znaleziska. Fragmenty i tagi:

„Jesteśmy w poważnym kryzysie, grozi nam katastrofa z powodu zmian klimatycznych, dlatego pilnie musimy odejść od spalania paliw kopalnych” – mówi OKO.press Andrzej Gąsiorowski z FOTA4Climate.
    „Póki co, energia atomowa jest najlepszym narzędziem dekarbonizacji. Wszędzie tam, gdzie zamyka się elektrownie atomowe, natychmiast dochodzi do wzrostu emisji CO2” – dodaje.

„Nie oszukujmy się: nie ma stuprocentowo »czystego« i bezpiecznego sposobu produkcji energii. Ale jej wytwarzanie z atomu jest lepsze niż energetyka oparta o paliwa kopalne, których spalanie emituje nie tylko dwutlenek węgla, ale też np. szkodliwe tlenki azotu” – dodaje prof. Malinowski.

Warto w tym kontekście przypomnieć, że nie wszyscy w Europie chcą odchodzić od atomu. Na przykład Szwedzi nie zamierzają wygaszać elektrowni jądrowych, a nawet planują budowę 10 kolejnych kolejnych. Najwięcej reaktorów jest obecnie we Francji, bo aż 58. Zaraz za nią jest Rosja, z 31 takimi instalacjami. Do końca 2019 roku pierwsza elektrownia jądrowa ma zostać uruchomiona na Białorusi.

#europa #ekologia #niemcy #energetyka #atom #oze #nauka #globalneocieplenie #mikroreklama

źródło: oko.press

Gorące dyskusje ostatnie 12h

co tu się wyprawia :o

#wroclaw #cotusieodpierdala

odpowiedzi (68)

no to kolejne ROZDAJO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Zapraszam do wzięcia udziału w #rozdajo w którym do wygrania są dwa vouchery na bilety do Multikina, na miejsca VIP i Super VIP.

Wam pozostawiam kwestie czy mam wylosować dwóch zwyciezców czy może jeden mirek ma wygrać dwa bilety (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Zapytacie mnie

Ciekawe skąd wziął na to pieniądzę

Zarejestrowałem się w usłudze Monese - tu instrukcja i dostałem 75 zł za to (15 funtów) ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

Wy tez możecie te pieniądze uzyskać i sobie nawet wypłacić w bankomacie, przez Prywatną Wiadomość podam kod, który podaje się przy rejestracji.

mirek @Wapniak zarejestrował się już z mojego kodu i odebrał swoje 15 funtów :))

Zaplusuj by wziąć udział, w nocy lub rano losowanie przez mirkolos
    ---
    Na mój tag #kodyodlubiekiedy wrzucam kody do różnych usług, jesli macie chęć to dołączcie do 650 mirków którzy obserwują :)
    lub zapiszcie się na listę kodypromocyjne to będziesz wołany jako pierwszy do każdego fajnego kodu.
    PS w niedzielę rano wysyłam dwa kody na darmową jazdę taksówką oraz hulajnogą :)

#film #kino
    pokaż całość

odpowiedzi (25)

Mirki w słoiku z pępkiem siostrzeńca wyszła dziwna pleśń, jak to zatrzymać?

Siostra zatrzymała pępek na pamiątkę (takie wierzenia) i zalała octem. Natomiast na zakrętcewyszła taka dziwna pleśń. Istnieją jakieś środki żeby to zatrzymać? Jak wy konserwujecie stare pępki?

#pytanie #dzieci #grzyby #pamiatki

odpowiedzi (101)