•  

  Polscy naukowcy i ekolodzy apelują do Niemców o nieodchodzenie od atomu. „Ta decyzja działa na niekorzyść nas wszystkich” >>> ZNALEZISKO

  Do 2022 roku w Niemcy planują wyłączenie wszystkich reaktorów jądrowych. „Ta decyzja działa na niekorzyść nas wszystkich, całej ludzkiej populacji. Kolejność powinna być odwrotna: najpierw odrzucenie węgla, potem odrzucenie atomu” – mówi prof. Szymon Malinowski. Jest apel polskich naukowców i ekologów, by Niemcy jeszcze raz rozważyli ten pomysł.

  Zachęcam do przeczytania i wykopania znaleziska. Fragmenty i tagi:

  „Jesteśmy w poważnym kryzysie, grozi nam katastrofa z powodu zmian klimatycznych, dlatego pilnie musimy odejść od spalania paliw kopalnych” – mówi OKO.press Andrzej Gąsiorowski z FOTA4Climate.
  „Póki co, energia atomowa jest najlepszym narzędziem dekarbonizacji. Wszędzie tam, gdzie zamyka się elektrownie atomowe, natychmiast dochodzi do wzrostu emisji CO2” – dodaje.


  „Nie oszukujmy się: nie ma stuprocentowo »czystego« i bezpiecznego sposobu produkcji energii. Ale jej wytwarzanie z atomu jest lepsze niż energetyka oparta o paliwa kopalne, których spalanie emituje nie tylko dwutlenek węgla, ale też np. szkodliwe tlenki azotu” – dodaje prof. Malinowski.

  Warto w tym kontekście przypomnieć, że nie wszyscy w Europie chcą odchodzić od atomu. Na przykład Szwedzi nie zamierzają wygaszać elektrowni jądrowych, a nawet planują budowę 10 kolejnych kolejnych. Najwięcej reaktorów jest obecnie we Francji, bo aż 58. Zaraz za nią jest Rosja, z 31 takimi instalacjami. Do końca 2019 roku pierwsza elektrownia jądrowa ma zostać uruchomiona na Białorusi.

  #europa #ekologia #niemcy #energetyka #atom #oze #nauka #globalneocieplenie #mikroreklama

  źródło: oko.press

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  co tu się wyprawia :o

  #wroclaw #cotusieodpierdala

  odpowiedzi (68)

 • avatar

  no to kolejne ROZDAJO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Zapraszam do wzięcia udziału w #rozdajo w którym do wygrania są dwa vouchery na bilety do Multikina, na miejsca VIP i Super VIP.

  Wam pozostawiam kwestie czy mam wylosować dwóch zwyciezców czy może jeden mirek ma wygrać dwa bilety (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  Zapytacie mnie

  Ciekawe skąd wziął na to pieniądzę

  Zarejestrowałem się w usłudze Monese - tu instrukcja i dostałem 75 zł za to (15 funtów) ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

  Wy tez możecie te pieniądze uzyskać i sobie nawet wypłacić w bankomacie, przez Prywatną Wiadomość podam kod, który podaje się przy rejestracji.

  mirek @Wapniak zarejestrował się już z mojego kodu i odebrał swoje 15 funtów :))

  Zaplusuj by wziąć udział, w nocy lub rano losowanie przez mirkolos
  ---
  Na mój tag #kodyodlubiekiedy wrzucam kody do różnych usług, jesli macie chęć to dołączcie do 650 mirków którzy obserwują :)
  lub zapiszcie się na listę kodypromocyjne to będziesz wołany jako pierwszy do każdego fajnego kodu.
  PS w niedzielę rano wysyłam dwa kody na darmową jazdę taksówką oraz hulajnogą :)

  #film #kino
  pokaż całość

  odpowiedzi (25)

 • avatar

  Mirki w słoiku z pępkiem siostrzeńca wyszła dziwna pleśń, jak to zatrzymać?

  Siostra zatrzymała pępek na pamiątkę (takie wierzenia) i zalała octem. Natomiast na zakrętcewyszła taka dziwna pleśń. Istnieją jakieś środki żeby to zatrzymać? Jak wy konserwujecie stare pępki?

  #pytanie #dzieci #grzyby #pamiatki

  odpowiedzi (101)