•  

@maxPL: czemu białym pomalowali ręce na czarno ? Przecież to rasizm

•  

@twoi_oyciec: W Polsce nie ma wielu czarnych, a chcieli żeby gwałt wyglądał realistycznie.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@maxPL: approved by Adriana chechik. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@twoi_oyciec: domyślam się, że może chodzić o tworzenie wyolbrzymionej i przekłamanej wizji o "gwałcicielach-imigrantach". Może to też być odniesienie do tego, że już sam kolor skóry nasuwa pewne skojarzenia przez to, jak jest przedstawiany w populistycznych mediach "czarny - obcy, zły, należy się go bać". Biały malowany na czarno wyraźnie oznacza raczej formę przekazu niż rzeczywistość. Jak jest naprawdę, tego na razie nie wiemy, sam plakat to część performansu słoweńskiej artystki

https://adland.tv/adnews/katarina-stegnars-performance-art-poster-hatebetter-shocks

+: Grzabek
    •  

@shiromaru: oho to jednak sie mylilem mozna goly tylek pokazywac w srodku miasta.

•  

@maxPL: ale brudasy

+: zawodowi3c, Helsantonio_Montes +8 innych
    •  

@maxPL: Oto słowa twórczyni tego plakatu:

I love my Slovenian boyfriend, whether it's black, yellow, white, red or MARVIIC.

Biorąc pod uwagę to oraz fakt, że te "czarne i śniade ręce" to w rzeczywistości pomazane smarem ręce białych (to raczej wyraźne odniesienie do zrzucania winy za wszystko co złe na "kolorowych"), wydaje mi się, że strzelasz sobie w stopę tym wpisem. Tak czy inaczej dzięki Tobie poznałem ciekawą artystkę :)

•  

@shiromaru: no nie wiem, okazuje sie ze posiadanie białych dłoni to powod do wstydu, trzeba koniecznie miec czarne np reklama Huawei. Mamy czuc sie gorsi czy jak?

źródło: wykop.pl

•  

@maxPL: ja akurat jestem color-blind w tej kwestii, jak zresztą chyba większość. Mam wrażenie, że tylko wykop i jemu podobne portale przyciągające fanów teorii spiskowych mają jakąś obsesję na punkcie koloru skóry w reklamach.

•  

przekłamanej wizji

@shiromaru: na czym to przekłamanie polega, na cytowaniu statystyk policyjnych? One są takie rasistowskie?

•  

@tomtom666: próbowałem się dokopać do tych statystyk i póki co, jeśli chodzi o narodowość/etniczne pochodzenie przestępców, udało mi się dotrzeć tylko do brytyjskich. Jeśli masz takie dane dla innych krajów europejskich chętnie się zapoznam.

źródło: https://researchbriefings.files.parliament.uk/documents/SN04334/SN04334.pdf

źródło: ethnicity.jpg

•  

@shiromaru: nom, o tym właśnie mowa - statystycznie czarnoskórzy trafiają za kratki dziesięciokrotnie częściej, tak na oko mierząc te słupki. Jest ich mniej w więzieniach, bo jest ich mniej w społeczeństwie, gdyby stanowili 50% społeczności, to zgodnie z tym wykresem ogólna ilość popełnianych przestępstw wzrosłaby pięciokrotnie. Byłoby również pięciokrotnie więcej zgwałceń, jeśli przestępstwa rozkładają się równo w grupie, a niemal na pewno się tak rozkładają.

•  

@tomtom666: aha czyli chodziło Ci o domysły, nie statystyki. Teraz rozumiem.

•  

@shiromaru: to się nazywa ekstrapolacja i jest równie ścisła, co statystyka.

•  

@shiromaru wzrost ilości gwałtów np. w Niemczech nie jest domysłem.

•  

@tomtom666: nie ma w tym nic ścisłego. Zakładając scenariusz w ujęciu społecznym nie można zakładać, że współczynnik nie ulegnie zmianie. Wpływ na to ma wiele czynników zewnętrznych i lokalnych. Prawodawstwo, asymilacja, twndencje środowiskowe, wieksza rozpoznawalność i prawo do głosu a za tym zmiany idące w kierunku poprawy warunków bytowych - to wszystko może kompletnie zmienić tendencje.

Z tego samego dokumentu wynika np. że Polacy popełniają dużo więcej przestępstw per capita niż Hindusi. Czy w takim razie przestępczość w Polsce jest znacznie wyższa niż w Indiach? Ano nie - jest zupełnie odwrotnie. To co przedstawiasz nie jest ekstrapolacją tylko mocno uproszczonym i bazującym na uprzedzeniach domysłem. Kolor nie stanowi istotnego czynnika w kwestii przestępczości. Czynnik taki stanowi bieda, dyskryminacja (również ta przeszła mająca wpływ na dzisiejsze warunki bytowe i społeczne), edukacja, itp. itd. To samo dotyczy zresztą często przywoływanych w tym kontekście Stanów Zjednoczonych. Ale to już temat na dłuższą rozmowę.

•  

Z tego samego dokumentu wynika np. że Polacy popełniają dużo więcej przestępstw per capita niż Hindusi.

@shiromaru: nie, nie wynika. Już spieszę z tłumaczeniem z angielskiego - nie ma tam podanych przestępstw per capita, jest tylko procent ogólnego odsetka przybyszy zza granicy.

Jedyną osobą, która w tym wątku snuje domysły jesteś Ty. Ja podaję twarde fakty i na nich bazuję, robiąc ekstrapolację na większy odsetek populacji, co jest całkowicie dozwolonym zabiegiem. To można od biedy określić nauką. Słowem nie zająknąłem się o przyczynach przestępczości wśród czarnoskórych, bo tych przyczyn nie znam, nie interesują mnie one zresztą w tym aspekcie, dla mnie liczy się twardy fakt występowania tej przestępczości. Natomiast czystym fantazjowaniem są zarówno twierdzenia, że będzie inaczej, jak i domysły, skąd bierze się przestępczość czarnoskórych. Co gorsza, jest to jak widzę fantazjowanie wraz z głębokim wewnętrznym przekonaniem, że fantazje są rzeczywistością.

Z tego co wiem, istnieje tylko jeden niezbity fakt, nie będący fantazją uzasadniający przestępczość czarnoskórych - wielokrotnie częstsza mutacja "genu wojownika". Cała reszta to w mniejszym lub większym stopniu gdybologia.

+: sketel
    •  

@tomtom666:

nie, nie wynika

Owszem wynika, wystarczy zestawić liczbę przestępstw z populacją mniejszości narodowych - te dane są ogólnie dostępne. Hindusi są największą mniejszością narodową w UK, a jednak współczynnik przestępstw mają sporo niższy od Polaków.

Ja podaję twarde fakty

Gdzie?

Słowem nie zająknąłem się o przyczynach przestępczości wśród czarnoskórych, bo tych przyczyn nie znam, nie interesują mnie one zresztą w tym aspekcie, dla mnie liczy się twardy fakt występowania tej przestępczości.

Wychodząc z tak prostej kategoryzacji możemy stwierdzić, że Polacy i Jamajczycy to najbardziej barbarzyńskie grupy etniczne w UK. Dlatego właśnie takie uproszczenie jest absolutnie nienaukowym podejściem.

Natomiast czystym fantazjowaniem są zarówno twierdzenia, że będzie inaczej, jak i domysły, skąd bierze się przestępczość czarnoskórych.

Skoro lubisz twarde fakty, to zapraszam do lektury.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.research.manchester.ac.uk/portal/files/28323073/POST-PEER-REVIEW-NON-PUBLISHERS.PDF&ved=2ahUKEwj3vtC4yJriAhWc7aYKHdxuBE0QFjALegQIBhAB&usg=AOvVaw3AT6JXPufSnoAIAK_chaxk&cshid=1557821504504

Z tego co wiem, istnieje tylko jeden niezbity fakt, nie będący fantazją uzasadniający przestępczość czarnoskórych - wielokrotnie częstsza mutacja "genu wojownika"

Ciekawa teoria. Jakieś źródła?

Cała reszta to w mniejszym lub większym stopniu gdybologia.

Nie jestem zdziwiony, że tak twierdzisz. Jak ktoś się nie interesuje głębszymi przyczynami i czynnikami wskaźników, to wszystko dla niego będzie gdybologią.

•  

@maxPL Bo to czarni. Czarnym wolno gwałcić bo jakbyś oskarżył czarnego o gwałt to byłby to hejt, mowa nienawiści, rasizm i by cię SJW zniszczyło.

•  

Hindusi są największą mniejszością narodową w UK

@shiromaru: "zapomniałeś" o drobnym szczególe, mają paszporty brytyjskie. Często nie są ujęci w statystyce przestępczości jako oddzielna grupa, chociaż bywają w niektórych statystykach społeczności. Indie i GB mają sporo wspólnej historii i hindusi niekiedy są traktowani jako prawie brytyjczycy.

Dałeś link do wypocin gdybologicznych, sorki, nie mam czasu na takie rzeczy. Nauka opiera się na eksperymencie i wyniku, a nie na "ja uważam, że..."

Nauka to na przykład to, zbadano, wyszedł wynik jaki wyszedł, opisano:

https://en.wikipedia.org/wiki/Monoamine_oxidase_A

"5.5% of Black men, 0.1% of Caucasian men, and 0.00067% of Asian men carried the 2R allele"

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2922855/

"The association analysis shows that men with a 2R report a level of serious delinquency and violent delinquency in adolescence and young adulthood that were about twice (CI: (0.21, 3.24), P = 0.025; and CI: (0.37, 2.5), P = 0.008 for serious and violent delinquency, respectively) as high as those for participants with the other variants."

Z tego wynika, że eliminacja tego genu z populacji mogłaby znacząco obniżyć przestępczość wśród czarnoskórych, a może nawet sprowadzić do poziomu populacji białych, ale zaraz podniesie się kwik że eugenika.

Przy okazji wiedzy o genetycznej przyczynie przestępczości można też pośmiać się z ludzi próbujących udowodnić płaczliwymi egzegezami, że winę za przestępstwa czarnych wobec białych ponoszą biali, bo są tacy nietolerancyjni i w ogóle. Co zabawniejsze, są to zazwyczaj ci sami ludzie, którzy w histerię wpadają na dźwięk słów "victim blaming".