Wpis z mikrobloga

ZAKRĘT IDIOTÓW

Co prawda nie ma nowego zdarzenia, ale spokojnie, zaczęło dopiero padać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytacie jakim sposobem tam się wylatuje. Odpowiedź jest na 90% jedna: nadsterownym poślizgiem.
Po prostu słabe opony + za duża prędkość wjazdowa + hamowanie w zakręcie.

Idealny przykład złego ogumienia i słabych umiejętności. Aż mi się śmiać chce, kiedy w TVNie kilka lat temu widziałem, że 82% z nas uważa się za dobrych kierowców :D

Wołam ludzi z poprzedniego wpisu
@radziol88 @etutuit @mucher @Singularity00 @tylkoczarneskarpety @piszczalka @janekplaskacz @high_hopes @MrMate

PS. Ale barierki wymieniają po dzisiejszym zdarzeniu. Przydadzą się. LINK DO FB

#polskiedrogi #zakretidiotow #brd
9.....u - ZAKRĘT IDIOTÓW

Co prawda nie ma nowego zdarzenia, ale spokojnie, zaczęło...
  • 14
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu: 7 lat temu jak odebrałem prawko, niedaleko domu w beskidach nacisnąłem hamulec na zakręcie mając ledwo 40 km/h. Bardzo dobrze mnie to nauczyło nie tykać gdy nie trzeba. Nigdy później nie zrobiłem kręćka, człowiek uczy się na błędach. Więc tamci też muszą się nauczyć co to nadsterowność.
@Singularity00:

infrastruktura musi eliminować błędy ludzi a nie karać za nie.


Taka infrastruktura nazywa się próg zwalniający. Nie byłbyś zadowolony, gdyby takowy tam się pojawił. Już pisałem - tam jest wystarczająco dużo ostrzeżeń, żeby ludzie zwolnili. A to, że są one ignorowane to już problem tych ludzi.

Na chwilę obecną fotoradar działa wystarczająco na wyobraźnię - wystarczy go zamontować i problem wypadków zniknie.