•  

Ludzie, którzy interesują się programowaniem i chcą iść na informatykę na PG, ale zabrakło im punktów:

pokaż spoiler NIE IDŹCIE KURWA NA ELEKTRONIKĘ ANI AIR!!!

Jeśli myślicie, że te kierunki są podobne do infy, bo to ten sam wydział, to się grubo pomyliliście.
    Jeśli myślicie, że przeniesiecie się po pierwszym semestrze, to też się najprawdopodobniej mylicie, bo spokojnie ponad połowa kierunku chciałaby się przenieść, a dane jest to tylko kilku najlepszym.
    Lepiej pójdźcie na informatykę na UG (lżejsze studia, a więc więcej czasu na programistyczny samorozwój, spoko plan studiów, teraz jeszcze otwierają nowy budynek i kierunek, "informatyka praktyczna" to się nazywało chyba), albo na jakiejś prywatnej uczelni w Gdańsku. Nikogo w branży IT nie obchodzi czy macie inżyniera, czy licencjat.

Podpisano: gość, który zmarnował rok na polibudzie (ETI, nie-informatyka) i chce od tego uchronić młodszych kolegów.

#pg #ug #eti #matura

•  

@lalalajp2_-: Co jest nie tak z airem? XD

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Dumbldore: Air wchuj trudny i solidny kierunek, ale nie dla ludzi,

którzy interesują się programowaniem i chcą iść na informatykę
      Do takich osób skierowany jest ten wpis. Jeśli nie jesteś stricte into programowanie, nie jesteś jeszcze pewny, że chcesz zostać w przyszłości programistą, a jesteś systematyczny i ogarniasz matmę/fizę, to air jest ok wyborem. Możesz po tych studiach pracować w IT, ale to trudna droga i pełna niepotrzebnej wiedzy.

•  

@lalalajp2_-: Moim zdaniem dla osób które nie dostały się na infę/inżynierię danych na pg air jest dalej bardzo solidnym wyborem. Masz dalej dostęp do wszystkich kół naukowych i możliwości jakie oferuje PG, a także programuje się również całkiem sporo, dużo więcej niż na ele tele, szczególnie jeśli wybierze się robotykę.
      Jedyne co trzeba przeboleć to kilka przedmiotów o obwodach, ale to wszystko na spokojnie do ogarnięcia. Byłem dokładnie w sytuacji jaką opisujesz, teraz jestem już na końcówce airu, zaraz zaczynam pracę w Big Data/AI i zdecydowanie nie żałuję.

•  

@Dumbldore: lepiej chujem trzeć po żwirze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Dumbldore: Kilka przedmiotów o obwodach, jakieś fizyki/elektrodynamiki na kiju i się uzbiera trochę uciążliwych przedmiotów, które z programowaniem nie mają nic wspólnego.
      A to z big data to mnie zaciekawiłeś. Ja dość standardowo się rozwijam w web devie, backend. Machine learning był dla mnie zawsze bardziej taką ciekawostką niż sensownym kierunkiem rozwoju. Ciężko było dostać pierwszą robotę w tym? Rozwijałeś się samemu czy studia starczyły? Statystyka(tego nie ma na air chyba)/matematyka jest ważna?

•  

@lalalajp2_-: Raczej łatwo, coraz więcej firm szuka tutaj osób, też bez doświadczenia. Są dziś i jutro targi pracy i jak się przejdziesz, to myślę, że spokojnie z 30% wystawionych ma coś z Big Data/AI. Ja zainteresowałem się tym bardziej na studiach, ale potem bardzo dużo dało i dalej daje koło naukowe Gradient.
      Statystyki defacto nie ma, ale mamy dość sporo matematyki dyskretnej/metod numerycznych które się tu przydają, no i do tego robimy dużo w pythonie, więc to też na zdecydowany plus.
      Powiem Ci, że jak się przebrnie przez ten 2 semestr, to potem już jest spoko, na 2 roku jest dużo teorii sterowania która może wydawać się w programowaniu niezbyt przydatna, ale ostatnio koledzy z informatyki prezentowali u nas projekt oprogramowania do autonomicznego auta gdzie np. zdecydowali się wykorzystać sterownik PID do sterowania, który u nas jest ostro przerabiany.

•  

@bl4desofglory: piękny tekst, nie zapomnę go nigdy

•  

@lalalajp2_-
      chociaż 1000 punktów miałem
      to na ETI nie składałem
      No i teraz nie żałuję
      Bo na ETI same ch.... nie będę dokańczał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Kiedyś pod jednym z wpisów, zapytałem robiąca tutaj sobie marketing firmę savio o to, czy są kolejnym importerem sprzętu z CN z naklejonym tylko swoim logo. Wyparli się, twierdząc - że to oni tworzą ten sprzęt, oraz zlecają produkcje pod ich specyfikacje. xD

Przecież tutaj jest identyczna sytuacja jak w przypadku innych firm ściągających kontenery sprzętu z chin, z naklejonym swoim logotypem. Będąc w markecie widzę czajnik elektryczny firmy Esperanza, a obok stoi czajnik firmy Manta, wyglądają 1:1 i mają parametry techniczne 1:1, jedyna różnica to logotyp.

Jak savio twierdzi, że sprzęt produkują pod ich sprecyzowane zamówienie, skoro na rynku już wcześniej był głośnik innego sprowadzacza kontenerów - hykker (ten biedronkowy sprzęt) , który jest identyczny jak super głośniczek o określonej przez dystrybutora specyfikacji na zamówienie od savio?

https://www.hykker.com/sprzet-rtv/glosnik-tekstylny-new-retro/

https://www.savio.net.pl/produkt/bezprzewodowy-glosnik-bluetooth-bs-011/

Celowo kilka wpisów przeczytałem, zawsze podkreślacie, że nie ukrywacie "że produkcja jest zlecana firmom z PRV, ale POD WASZE WYŚRUBOWANE WYMAGANIA I OKRESLONA PRZEZ WAS SPECYFIKACJE". :D guzik prawda, ten sam sprzęt z innym logotypem.

Po co się tak wypierać.

#afera
    #savio
    @SAVIO_multimedia:
    pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (83)

#samochod #warszawa #kradziezauta #kradziez #honda

Cześć, niespodziewalem się, że i mnie spotka ta przykra chwila. Dzisiaj o 20:47 skradziono mi samochód Honda Civic Type R X gr. Biała. Auto stało przy ulicy Monte Cassino 6 na Woli. Obok przedszkole, z drugiej strony oddział chyba wychowawczy, czy oddział dla gluchoniemych. W każdy razie starałem się stawiać zawsze blisko kamer. Mimo tego i tego, że nie było mnie dwie godziny auto ukradzione i o dość krzykliwym wyglądzie. Mówię, że ukradzione o 20:47 bo wracając widziałem jak auto koło mnie przyjeżdża. Odrazu starałem się zrobić zdjęcie i następnie niezwłocznie telefon pod 112. Prośba o pomoc i wykop to jedyne co jeszcze mogę zrobić :( pokaż całość

odpowiedzi (72)

Macie jakieś protipy na zaakceptowanie przeszłości seksualnej dziewczyny z którą jest się w związku? Powoli doprowadza mnie to do szaleństwa. Idę za rękę, oglądam serialiki i daje buziaki a w głowie mam wizje tego jak kocha się z poprzednimi partnerami. Czego byśmy nie robili to w głowie mam, że wcześniej robiła to z x innymi facetami. Spuszczam się do buzi a w głowię myśl, że inni faceci robili to kilkaset razy przede mną już od 10 lat. Biorę ją w miejscu publicznym albo ogólnie robimy coś nowego a w bani mam, że to jest nowe tylko dla mnie lub akurat dla naszej pary bo kilku innych facetów robiło z nią to samo a ona siada mężczyznom na twarzy już od 2010. Tylko nie piszcie mi nic o tym, że ja przecież wcześniej też uprawiałem seks bo to inna sytuacja. Jak spotykam się z kobietą to oczekuje, że będzie tylko dla mnie. Na dodatek zawsze odbierałem partnerki jako dobre i niewinne, nieskalane a niedawno uświadomiłem sobie że to tylko idealizowanie w mojej głowie bo one wszystkie robiły takie rzeczy że moja matka złapałaby się za głowę

#zwiazki #seks #rozowepaski #niebieskiepaski #pytaniedoeksperta
    pokaż całość

odpowiedzi (199)

Advertisement