•  

Jak mi jeszcze raz któryś powie, że pedofile są we wszystkich zawodach to mu napluję w mordę. TU CHODZI O SYSTEMOWE UKRYWANIE PEDOFILI, O TO, ŻE NIE SĄ SKAZYWANI ZA SWOJE CZYNY.

pokaż spoiler A jeżeli ktoś wrzuci statystyki mówiące o tym, że w 2013 był tylko jeden ksiądz w więzieniu to jest debilem bo to jest dowód potwierdzający tę tezę, a nie jej zaprzeczający.

#tylkoniemownikomu #pedofilewiary #bekazkatoli

źródło: wykop.pl

•  

@gzres: I to mnie właśnie wkurwia u ludzi, którzy piszą / mówia, że "ale pedofile są też w innych zawodach, instytucjach".....brak rozumu - . -

•  

@gzres: jeśli ktoś dopiero otwiera oczy po tym dokumencie to należy mu współczuć z całego serca

•  

@gzres: @ProtossTassadar:

Macie tu przykład systemowego ukrywania pedofilii przez inne, całkowicie świeckie środowisko:
      https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1652736,1,szokujacy-raport-o-najgrozniejszym-brytyjskim-pedofilu-jimmym-savileu.read

Pamiętacie tez sprawę ,,litewskiego mściciela"? Również w tle było systemowe ukrywanie pedofilii.

Powyższe w żaden sposób nie usprawiedliwia takich czynów w ramach KK.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@gzres: Wielu sławnych polityków na świecie to pedofile.

•  

@boyka7777: Wielu ludzi na świecie to pedofile... ohh wait

•  

@gzres: hmm ciekawe czy grabarze pedofile też mają swój krąg w którym kryją się i manipulują rządzącymi

•  

@Chcesz_Pomarancze: ALE PRZECIEŻ WŚRÓD GRABARZY TEŻ SĄ PEDOFILE, CZEMU SEKIELSKI NIE ZROBI FILMU O GRABARZACH, CO PEDOFILIA GRABARZY JUŻ MU NIE PRZESZKADZA? TAK MYŚLAŁEM. CHODZI IM TYLKO O ATAK NA KOŚCIÓŁ.

•  

A jeżeli ktoś wrzuci statystyki mówiące o tym, że w 2013 był tylko jeden ksiądz w więzieniu to jest debilem bo to jest dowód potwierdzający tę tezę, a nie jej zaprzeczający.

@gzres: Jakie efekt potwierdzenia i wyparcia prawdziwych danych zamiast jakichą hipotez XD

•  

Jak mi ktoś powie że pedofile w kościołach nie są karani to napluje mu w mordę. Chodzi o to że rodzice nie zgłaszają na policję molestowanie dziecka. A nie dlatego że ksiądz XD eh głupi ludzie

•  

Jak mi jeszcze raz któryś powie, że pedofile są we wszystkich zawodach to mu napluję w mordę. TU CHODZI O SYSTEMOWE UKRYWANIE PEDOFILI, O TO, ŻE NIE SĄ SKAZYWANI ZA SWOJE CZYNY.

@gzres: Ziom, ale pierwsze zdanie nie przeczy drugiemu. Pedofile są we wszystkich zawodach, a w jednym z nich dochodzi do ukrywania jej. Po co te nerwy z Twojej strony?

•  

@gzres pedofile są we wszystkich zawodach głupia lewizno

•  

@mroznykasztan: @Fobiczek: Sedno wpisu - problemem nie jest to, że w kościele są pedofile bo znajdziemy ich wszędzie, problemem jest to, że kościół systemowo ich broni.

Osoby, które wymawiają zdania "ale przecież więcej pedofili jest wśród murarzy!" albo atakują Sekielskiego mówiąc, że wziął na celownik tylko księży, a olał inne zawody, próbują w ten sposób argumentować przeciwko całemu przedsięwzięciu i nie rozumieją sedna problemu.

@Brzytwa_Ockhama:
      1. Teza: Kościół broni księży pedofili.
      2. Czego spodziewasz się po statystykach ilości księży w więzieniach jeżeli teza jest prawdziwa? Czego jeżeli teza jest fałszywa?

Zgodzę się, że nadużyłem tutaj słowa dowód, nazwijmy to poszlaką. Sama w sobie nic nie znaczy, ale jeżeli teza jest prawdziwa to ilość księży w więzieniach powinna być niska.

•  

@gzres: od bardzo wiadomo, że KK to jedna wielka zakłamana mafia, która chce być wskaźnikiem moralności dla ludzi, mimo że sami od wieków ukrywają swoje zbrodnie. Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć, a zwłaszcza armia sukienkowych ukrywających pedofilię. Podczas gdy na świecie głośno dyskutuje się o tym jakie związki miał Wojtyła z Degollado i dlaczego ten zbrodniarz cieszył się jego zaufaniem, w Polsce stawia mu się pomniki i traktuje jak boga. Ciemnota Polaków i pranie mózgu jakim zostali poddani są zatrważające. Mam nadzieję, że kolejne pokolenia w końcu uwolnią się od Kościoła.

•  

•  

@JateHews: Nie znam dokładnie przypadku Polańskiego, ale jeżeli z tytułu tego, że jest wybitnym reżyserem był chroniony jako pedofil przez szerszą grupę wpływów (np. świat aktorski go chronił) to jak najbardziej chodzi mi dokładnie o takie przypadki.

Takie przypadki trzeba tępić.

•  

•  

@gzres: w sensie że policja, prokuratura i sędziowie zawiązali jakiś gigantyczny spisek żeby akurat ludzi tej branży nie ścigać?

•  

@JateHews: Każdy przypadek parasola ochronnego nad pedofilami, każdy. Nie znam przypadku ze Słupska (możesz podać jakieś dobre źródło to poczytam), ale jeżeli Biedroń krył jakiegoś pedofila i są na to dowody to powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

@stan-tookie-1: nie

•  

•  

@JateHews: Co do Biedronia - pada tutaj wypowiedź polityka PiSu, kontrkandydata Biedronia:

- Miasto szybko obiegła z kolei informacja, że już dużo wcześniej Ratusz był proszony, by przyjrzeć się pracy placówki. Do urzędników miały trafiać jakieś anonimowe donosy. Wtedy nie zrobiono nic, ale nawet teraz władze miasta niechętnie komentują całą sprawę - zaznacza Kujawski.

Poza tymi informacjami nie widzę nic co by świadczyło o jakiejś systemowej ochronie. Nie widzę tutaj żadnych prób mediacji ze strony miasta z poszkodowanymi celem odwodzenia od złożenia doniesienia do prokuratury. Nie widzę tutaj prób przenoszenia do innych placówek w innych częściach miasta. Nie widzę takich działań, jedynie niepotwierdzone informacje wysnute z ust kontrkandydata o rzekomych plotkach. Z tego newsa nic nie wynika i nic nie pogrąża Biedronia.

------------------------------------------------------------

Jeżeli odbywa się to na ternie polski, a dodatkowo np. gmina żydowska kultywuje i chroni takie działania - jak najbardziej należy się zająć tym tematem. Jest to jednak zupełnie osobny temat, póki co Sekielski zajął się palącym i głośnym dla Polaków tematem.

To teraz czas na moje pytania - Czy cieszysz się, że ktoś się zajął tym tematem i dzięki Sekielskiemu już mamy kilka wniosków do prokuratury, a co za tym idzie - potencjalni pedofile mogą zostać skazani za swoje czyny?

Czy jeżeli istnieje systemowa ochrona pedofilii w kościele (mediacje z rodzinami celem odwodzenia od doniesień do prokuratury, próby przekupstwa, wpływy wyższych hierarchów na działania społeczności lokalnych, wstawiennictwa kardynałów za pedofilami księżami, przenoszenie księży do innych parafii celem wyciszenia spraw, niezgłaszanie pedofilii pomimo wiedzy o takich przestępstwach, brak reakcji władz kościelnych na zgłoszenia tego typu) to czy powinna być ona tępiona? Czy osoby u góry, które dopuściły się tego typu akcji powinny zostać wzięte do odpowiedzialności?

•  

•  

•  

@JateHews: No, ale po którym zdaniu? Raczej ja tam napisałem, że trzeba tępić pedofilię i skazywać pedofili, nie napisałem zdania pt. "Dzieci nie są takie ważne". Musiałbyś wskazać konkretne zdanie.

Uprzedzając:

Jeżeli odbywa się to na ternie polski, a dodatkowo np. gmina żydowska kultywuje i chroni takie działania - jak najbardziej należy się zająć tym tematem. Jest to jednak zupełnie osobny temat, póki co Sekielski zajął się palącym i głośnym dla Polaków tematem.

Policja, prokuratura i sądy powinny razem zajmować się prawie każdym przypadkiem złamania prawa (prawie bo np. na terenie Polski lub w ew. w stosunku do Polaków). Warunki, które podałem są warunkami dla zajęcia się tym przez takiego np. Sekielskiego, czyli dziennikarza śledczego.

•  

•  

@JateHews: Ale co? No jest to osobny temat. Temat ochrony pedofili w kościele katolickim to osobny temat w stosunku do gwałtu podczas obrzezania dzieci przez żydów.

Zaznaczyłem tylko lekko Twój whataboutism. Tak, ten problem również jest ważnym problemem, to nie oznacza, że ten poprzedni nie jest lub, że nie warto się nim zajmować. A teraz możesz odpowiedzieć na moje pytania z komentarza.

•  

•  

@JateHews: Znowu whataboutism.
      1. Po pierwsze nie wiem tego, musiałbyś dać link do źródła Twoich informacji.
      2. Po drugie znowu zmieniasz częściowo temat i wyciągasz jakieś brudy na tych księży o rzekomym byciu TW.
      3. Po trzecie dalej nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań.

Proszę Cię, nie zadawaj mi kolejnych pytań zanim nie odpowiesz na moje:
      1. Czy cieszysz się, że ktoś się zajął tym tematem i dzięki Sekielskiemu już mamy kilka wniosków do prokuratury, a co za tym idzie - potencjalni pedofile mogą zostać skazani za swoje czyny?
      2. Czy jeżeli istnieje systemowa ochrona pedofilii w kościele (mediacje z rodzinami celem odwodzenia od doniesień do prokuratury, próby przekupstwa, wpływy wyższych hierarchów na działania społeczności lokalnych, wstawiennictwa kardynałów za pedofilami księżami, przenoszenie księży do innych parafii celem wyciszenia spraw, niezgłaszanie pedofilii pomimo wiedzy o takich przestępstwach, brak reakcji władz kościelnych na zgłoszenia tego typu) to czy powinna być ona tępiona?
      3. Czy osoby u góry, które dopuściły się tego typu akcji powinny zostać wzięte do odpowiedzialności?

I proszę Cię, odpowiedz najpierw na te pytania, tak jak ja odpowiedziałem na Twoje odnośnie Polańskiego i Biedronia, następnie będziesz mógł zadać swoje.

•  

•  

@JateHews: Okej, dobrze. Teraz odpowiesz na moje pytania?

•  

•  

@JateHews:
      Cały czas próbuję to przekazać. Temat nie dotyczy się tylko pedofilii, ale również działaniom kościoła(skrót myślowy, chodzi o hierarchów kościelnych) w tej sprawie. Nie jest to w tym kontekście sprawa obyczajowa, ale rozumiem Twoje zdanie.

Okej, czyli jeżeli były przypadki świadomego działania biskupów, którzy przenosili pedofili do innych parafii oraz np. przekonywali rodziny do niezgłaszania problemów na policję, wiedząc o ich czynach, powinni zostać skazani za odpowiedni paragraf (szczególnie gdy np. w nowej parafii czyn się powtórzył)?

•  

•  

@JateHews: Świetnie, to jesteśmy zgodni.

Jak filmy o pedofilii szkodzą?
      Wyobrażam sobie, że mogą szkodzić niekiedy ofiarom ze względu na upublicznienie problemu szerszej grupie, poza tym nie specjalnie widzę jakby miały szkodzić.

•  

•  

•  

@gzres: jeśli prześledzisz skandale pedofilskie to zobaczysz że generalnie pedofile się chronią nawzajem jak również starają się tak ustawić by otoczenie ich broniło. KK po prostu daje na uzyskanie czegoś takiego fantastyczne możliwości - ponadnarodowa, złożona organizacja, powiązana z polityką, o ogromnych finansach i nieruchomościach, mająca u wielu ludzi ogromny autorytet.

+: MReiss
    •  

@gzres: i tak beda pierdolic swoje i manipulowac statystykami