Wpis z mikrobloga

Jestem na keto diecie 20-40g wegli, 50-70g bialka, 150g +/- tłuszczu. Pije duże ilości ciemnego kakao dla magnezu (ok 4-6 czubatych łyżek), zalewane śmietanka 30%, jem warzywa, swojskie jajeczka, mięso od czasu do czasu, soki pomidorowe (potas), makrele, orzeszki ziemne, słonecznik, owoce leśne, żółte sery (wapn). Ćwiczę wiec coś tam spalam, waga spada i ogólnie czuje się jak kocur.
Zauważyłem jednak, że zaczęło mnie uciskać po prawej stronie w klatce i brzuchu.
To normalne czy organizm się #!$%@??
I jeszcze jedno, konieczne jest zjechanie do 20g max wegli jak to niektórzy mówią w czasie adaptacji czy i powyzej tej granicy rowniez da sie wejsc w keto. Mógłby ktoś potwierdzić kto jadł więcej i mierzył ketony?

#keto
#zerocarb
  • 15
@fiszu86: U mnie własnie tez jest coś kolo 2 tygodni. Na początku czułem się jak gówno i śmietanka mi ciężko wchodziła a teraz wypijam duszkiem 30% :D I na razie nie zamierzam wracać do węgli. Musze tylko pilnować by się zgadzały wszystkie minerały i witaminy, muszę jeszcze badanie zrobić, żeby mieć pełny obraz ale wiem już teraz mniej więcej czego będę miał niedobory. Na razie czuje się świetnie na tej diecie,
@blackceeat_official: hehe, też tak miałem ze śmietaną. na początku było dziwnie, a potem miałem wrażenie, że ta śmietana smakuje mi tak, jak wcześniej mi wchodziła słodka bita śmietana. Co do witamin i minerałów to suplementuję standardowo magnez, do tego vita-min z olimpu. Wiadomo, że lepiej z jedzenia, ale przy tak niskiej ilości węgli nawet suple powinny się lepiej przyswajać.
@kkk240: prawy bok to wiadomo, wątroba. Przydatna to wiedza - celuj
@fiszu86: Ja bede musial sie zaopatrzyc w magnez i potas ( nawet przy normalnej diecie ciezko o to, bo zapotrzebowanie jest miedzy 3000-4000mg a sok pomidorowy ktory ma najwiecej tego pierwiastka, zawiera zaledwie 2000mg / l. A wiadomo, ze nie zawsze chce sie wypic nawet ten jeden litr soku pomidorowego. Slyszalem, ze jablczan magnezu jest niezly i w taka forme bede celowal.
Co do watroby tak wlasnie myslalem, pewnie jej ciezko
@fiszu86: No własnie, o tym mowie :D Nawet jak wciśniesz 0,5l i się zmieścisz z weglami to nadal masz duze niedobory. Jak chodzi o kapsulki z potasem czy magnezem to tez jakies smieszne dawki sprzedawaja w aptekach, trzeba z internetu w proszku sciagac ( wtedy sobie dobierzesz konkretna dawke) . A lykanie po 8 kapsulek dziennie to #!$%@? sprawa xD
@blackceeat_official: do uzupełniania polecam magiczny keto eliksir ;) jest na tym kanale razem z masą pożytecznych wiadomości
https://www.youtube.com/user/TheTdelauer/videos
nawet znalazłem
https://www.youtube.com/watch?v=E-uKeFbzpCs
w składnikach woda, ocet jabłkowy, limonka, sól himalajska oraz kluczowy, ciężko dostępny kamień winny. osobiście wywaliłem z tego wodę, reszta się mieści w kieliszku. ale ocet ciężko wchodzi, już tego nie używam
@blackceeat_official: jest jeden spoko filmik w którym gość zbiera do kupy całą wiedzę o ketozie w tym daje kilka sensownych tipów odnośnie tego co jeść i jak z czego było tam z pięć protipów których nie znalazłem gdzie indziej jak np to że lepiej jeść chudsze mięso a brakujący tłuszcz dodać z pewniejszych źródeł, bo w tłuszczu często się odkłada syf typu antybiotyki i takie tam, także lepiej tak dużo świnek