Wpis z mikrobloga

Infografika przedstawia procentową ilość trafień w różne części czołgu (na przykładzie zmodernizowanego M60 o pogrubiony pancerzu) udowadniając tym samym wyższość czołgów bez wieżowych, nad wieżowymi.

Według obrazka 70% trafień jest zadana z przodu czołgu, zaś tylko 12% pod kątem ~30' .
Przy uwzględnieniu wysokości trafienia, najwięcej przypada na dolną cześć wieży.
Należy pamiętać, że w zależności od rodzaju czołgu dane odnośnie wysokości trafień mogą się różnić.

Obrazek ukradłem z arcyciekawego artykułu odnośnie rozwoju rosyjskich czołgów bez wieżowych. Artykuł jest po węgiersku, ale translator zadziwiająco dobrze sobie z nim radzi.

Pobierz orkako - Infografika przedstawia procentową ilość trafień w różne części czołgu (na p...
źródło: comment_g98KAM0sk2PFV3DmH0EglWMmrcteZl2A.jpg
  • 7
@Takiseprzecietniak: Nie.... zbieram dane odnośnie rozwoju programu armata, więc jak będzie wykopalisko to przez mnie napisane. Co do kanału, to ostatnio na niego trafiłem i bardzo mi się spodobał. Wreszcie ktoś mi wyjaśnił czym się różni Leopard A5 od Leoparda A6 (długością lufy).
Czekam jeszcze aż mi ktoś wyjaśni różnice wersji A6+ i A7.