•  

O Trzęsieniu Intelektualnym

Co różni radykała od dobrego człowieka

Marks był poważnym filozofem. Jego powaga i krytyka filozofii która skupiona była na myśli spekulatywnej wywarła olbrzymi wpływ na intelektualistów którzy zamiast "rozmyślać" zaczęli "działać i zmieniać świat" tak jak chciał Marks. Jego powaga tym bardziej sprawia, że jest niebezpieczny tak jak każdy filozof który rozważa nad problemami świata, stoi z boku wiedząc więcej niż inni. Knowledge is Power jak mawiał Bacon, a Wiedza w działaniu jest jeszcze większą Potęgą. Zizek (który jest na teraz memem, ale nie znaczy to, że czasami nie powie czegoś ciekawego) rzekł, że filozofowie mają wiele pracy w momencie wielkiego trzęsienia. Nie jest to jednak trzęsienie fizyczne a intelektualne gdzie struktury intelektualne zaczynają się zapadać i niszczyć. Tak było w czasach rewolucji przemysłowej, tak było w czasach wczesnego średniowiecza, tak jest dzisiaj.

Ergo czas w którym filozofowie mają sporo pracy i powstają gwiazdy jak Nietzsche, Kierkegaard czy Augustyn to czas niezbyt dobry dla ludzkości, czas kryzysów i intelektualnych nieścisłości które są używane tak samo intencjonalnie przez lewicę czy prawicę. Weźmy na warsztat ostatnie zjawisko pedofilii w Kościele Katolickim.

Wyrosłem chyba z tej naiwnej (acz podniosłej) idei która mówi, że ludzie intencjonalnie pragną czegoś dobrego. Lewica wykopkowa opanowała całkiem nieźle nawet manipulowanie działaniem intencjonalnym. No, ale ad rem. Ileż to czasu można stracić na dyskusje w temacie dzieci które zostały pokrzywdzone. Najczęściej jednak (co zarzucam wam lewicowcy i wam niektórzy prawicowcy na wykopie) te dzieci wcale nie są dobrem i Celem który trzeba chronić. Są środkiem do politycznych celów, są używane jak prostytutka w burdelu tylko po to, żeby zaspokoić swoje żądze tutaj polityczne. Męczy mnie to bo lewicowcy udają, że tego nie widać a prawicowcy udają, że nie ma dzieci ergo kompletnie nic z tym nie robią.

Tutaj, drodzy Państwo, powstaje Wiedza w Działaniu, marksistowski schemat w którym coś co powinno być Celem (przynajmniej w mojej opinii) staje się środkiem do tego celu. Dla lewicy dzieci są środkiem do dokopania Tradycji, Klerowi, Prawakom i wszelkiemu rodzajowi Struktur które notabene jak zwykle uznają za opresyjne.

Czy to zarzut wobec wszystkich używających dzieci jako polityczno-społecznego środka? Oczywiście. Czy można to naprawić? To możliwe, ale w dzisiejszych czasach trudne. Formalnie bowiem prawicy jak i lewicy zależy na dobru wspólnym, praktycznie jednak różnią się w celach które sobie wybierają. Skoro więc istnieje nawet marginalna pedofilia w KK czy nie będzie lepiej dla radykalnej lewicy, żeby istniała ona nadal? Ależ oczywiście, że tak. Paradoksalnie, niech nawet rośnie bo jeśli będzie rosła to bliżej nam, radykalnym anty-teistom czy Antifowcom do zniszczenia tego okropnego Kościoła.

Spytajcie się w środku, marksiści i antifowcy wykopu, czy naprawdę zależy wam na używaniu dzieci do zniszczenia Kościoła który i tak odbije sobie w Korei Południowej, Afryce czy Chinach. Czy warto dla krzyku, płaczu i łez zaspokajać swoje polityczne cele? Czy chcielibyście odbudowy Kościoła i jego rozwoju?

Tym się różni radykał od nie-radykała, że radykał może i formalnie zgadza się z Kantem, że człowiek jest Celem, ale intencjonalnie używa człowieka jako Środka do własnych, różnych Celów. Nie-radykał zaś wstydzi się używać dziecko do własnych politycznych celów, wie, że środki prowadzące do Celów powinny być zasadnie umiarkowane.

Tyle zarzutów mam do bezwstydnej lewicy. Jakie zarzuty mam do prawicy?

Że nie broni dzieci i zwykłych, młodych kleryków którzy są pod wielkim atakiem zewnętrznym. Po pierwsze dzieci - bo są używane do politycznych celów, po drugie kleryków który są pod nagonką psychologiczną. Lewica uwielbia używać odpowiedzialności zbiorowej. Powiedźcie więc sobie wszyscy klerycy wykopu i katolicy, że to, że jakiś niezrównoważony psychol zgwałcił dziecko to tylko wina tego psychola którego trzeba skazać. Nie dajcie sobą manipulować wierząc, że istnieje jakiś ukryty NWO mechanizm w KK który pozwala ukrywać pedofilów. Czy zmienia się prawo karne gdy ksiądz zostanie przeniesiony na inną parafię? NIE, śledztwo oczywiście trwa nadal, ale nikt o tym nie mówi na wykopie bo NWO Kościół ukrywa pedofilię. Ostatnio nawet @Andreth w swoim absurdalnym wpisie zasugerowała, że jest 4 % skazanych pedofilów w Kościołach Australijskich. Tylko, że skłamała bo w oficjalnym raporcie nie ma nic o skazaniu, jest tylko oskarżenie. A wiecie ile oskarżeń jest odrzucanych choćby w Polsce?

Z danych Prokuratury Krajowej wynika, że w 2016 r. wszczęto przeszło 3,5 tys. śledztw z art. 197 k.k. Zmiana przepisów, na mocy której gwałty zaczęły być ścigane z urzędu, jeśli doszło do nich po 27 stycznia 2014 r. (a nie na skutek wniosku, jak wcześniej), na razie nie znajduje dużego odzwierciedlenia w statystykach. W ciągu całego ubiegłego roku prokuratura umorzyła natomiast prawie 2,6 tys. takich spraw (zapewne zainicjowano je jeszcze w poprzednim roku), a w 622 przypadkach w ogóle odmówiła podjęcia śledztwa. W tym samym okresie do sądów wpłynęło łącznie 915 aktów oskarżenia o gwałt, a sądy skazały 624 sprawców.

W ogóle polecam cały artykuł bo pomoże rozjaśnić co trzeba usprawnić w prawie aby prokuratura działała sprawniej i szybciej - https://forsal.pl/artykuly/1077873,oskarzenie-gwalt-sad-dlaczego-tak-wiele-spraw-o-gwalty-jest-odrzucanych.html

Dlaczego więc istnieje taka nagonka czy to na biskupów czy na księży? Ano, odpowiedzialność zbiorowa robi swoje, oskarżenia o nie-zdefiniowany mechanizm ukrywania pedofilów także. Życie się kręci, nienawiść rośnie, można racjonalizować wandalizm wobec Kościołów. Kolejna rada wobec katolików i ludzi wierzących (bo ja jako filozof z wiarą mam jak zwykle problemy). Jeśli rzeczywiście chcecie ruszyć do przodu zrozumcie, że w tak wielkiej organizacji jak Wasza (blisko 1,3 mld ludzi) zawsze znajdzie się ktoś zły nawet na końcu świata. Czy to znaczy, że macie przestać czynić dobro? Macie przestać finansować Caritas? Nie. Finansujcie Caritas i zrozumcie, że nie da się do końca wyeliminować Zła które jest częścią Współczesnego Człowieka. Więc kiedy następnym razem usłyszycie o jakichś oskarżeniach w innej części świata cieszcie się, że macie normalnego (jak 97 % parafii) księża i módlcie się aby w tamtym kraju prokuratura działała jak należy.

Wykop jak i inne serwisy pewnie pójdą drogą populizmu, wandalizmu. Więc do was Ludzie Rozsądku, którzy są tak samo między przegrywami jak i wygrywami, kieruję moje słowa. Traktujcie Ludzi jak Cele a nie śmieszne pół-środki. Bo inaczej będziecie musieli zatrudnić filozofa na cały etat.

Tyle ode mnie.

Obserwuj #ockham

W medium - Zizek opisujący problem filozofów i zmieniającego się świata

#publicystyka #filozofia #prawo #kultura #kosciol #chrzescijanstwo #socjologia #katolicyzm #mirkomodlitwa #mikromodlitwa #marks #religia #4konserwy #bekazlewactwa #neoreakcja #konserwatyzm #przegryw #tylkoniemownikomu #prawica

źródło: youtube.com

•  
      Helsantonio_Montes

+27

@Brzytwa_Ockhama: Świetny i merytoryczny wpis, poparty linkami i świetnymi argumentami, leci plusik bez wahania

+: lubie-sernik, teka82 +25 innych
    •  

@Helsantonio_Montes:

Świetny i merytoryczny wpis, poparty linkami i świetnymi argumentami, leci plusik bez wahania

Radykałowie nie muszą tak myśleć. Dla nich wytykanie ich radykalizmu jest...radykalizmem.

+: FlaszGordon, Helsantonio_Montes +5 innych
    •  

@Brzytwa_Ockhama: jak zwykle analiza w punkt; ale Drogi Panie, takie posty publikować po północy - toż to barbarzyńska pora, jak ja mam się wyspać. Pozdrawiam!

•  

jak zwykle analiza w punkt; ale Drogi Panie, takie posty publikować po północy - toż to barbarzyńska pora, jak ja mam się wyspać. Pozdrawiam!

@inzynierBek: Przepraszam, ale naszła mnie myśl przy oglądaniu tego kanału https://www.youtube.com/channel/UCs_uxxQ3l4osUmLgOcF7jXA

+: T....6, inzynierBek +1 inny
    •  

Najczęściej jednak (co zarzucam wam lewicowcy i wam niektórzy prawicowcy na wykopie) te dzieci wcale nie są dobrem i Celem który trzeba chronić.

@Brzytwa_Ockhama:

źródło: i1.memy.pl

•  

@Brzytwa_Ockhama:
      Dobry wpis, ale obawiam się że zbyt intelektualny jak na wykopową lewicę. Oni grają na uczuciach i emocjach, fakty pełnią dla nich rolę marginalną.

+: T....6, Helsantonio_Montes +22 innych
    •  

@Kjedne:

ma Pan dowód?

Trzy tak na początek xD

1. Dziecko jest jeszcze w pełni nie-odpowiedzialne ergo nie może dokładnie określić czy Cel w którym bierze udział jest dobry czy zły. Wiem, że dorośli też mają z tym problem, ale dzieci częściej.

2. Skoro ustalamy w aksjologii prawa karnego, że człowiek nie powinien być oszukiwany, tym bardziej nie oszukiwane powinny być dzieci.

3. Ludzie (najpewniej, tak jak w Państwie Celów Kanta) powinni być Celem a nie środkiem do Celu. Powinniśmy więc dążyć do takiego stanu aby żaden człowiek nie był wykorzystywany przez drugiego. Ale jak mówię to powinność a nie określenie rzeczywistości.

•  

@Brzytwa_Ockhama: Dowód na to, że zła lewica wykorzystuje biedne dzieci żeby zniszczyć Kościół. Bo przecież taka jest teza, nieprawdaż ?

•  

@Brzytwa_Ockhama:

Philosophy Overdose
      No super kolejny kanał do subskrypcji, już widzę jak pospałem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli mogę zasugerować jakiś temat prosiłbym o Roberta A. Heinleina w kontekście społeczeństwa obywatelskiego, jako punkt zaczepienia podrzucam materiał Sargona o żołnierzach kosmosu.

źródło: pics.me.me

•  

Dowód na to, że zła lewica wykorzystuje biedne dzieci żeby zniszczyć Kościół. Bo przecież taka jest teza, nieprawdaż ?

@Kjedne: Nie. Teza jest taka, że radykałowie z lewej (częściej z lewej niż z prawej strony) nie poczuwają się do zrozumienia, że dziecko powinno być celem tym samym używając ich w dyskusjach politycznych czy społecznych i bardziej zależy im na dokopaniu Kościołowi niż na Pomocy tym dzieciom. Taki zarzut.

•  

No super kolejny kanał do subskrypcji, już widzę jak pospałem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli mogę zasugerować jakiś temat prosiłbym o Roberta A. Heinleina w kontekście społeczeństwa obywatelskiego, jako punkt zaczepienia podrzucam materiał Sargona o żołnierzach kosmosu.

@inzynierBek: Mega fajne. Ja jeszcze polecam lewicującego libertariana marksistę (serio! bo ma ciekawe przemyślenia czasem) https://www.youtube.com/channel/UCSkzHxIcfoEr69MWBdo0ppg

i dodatkowo postmodernistycznego prawicowca - https://www.youtube.com/channel/UCL-KWzX_hw7yfVR7WPQxIeA

Tutaj film z serii CuckPhilosophy.

źródło: youtube.com

•  

Komentarz usunięty przez autora

+: Brzytwa_Ockhama, Helsantonio_Montes +1 inny
    •  

Bez przesady ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Był wpływowy i to bardzo, to prawda. Miał może i kilka ciekawych i wartych rozważenia (niekoniecznie prawdziwych) myśli. Niemniej próba budowanie kompletnie rzeczywistego systemu społecznego na bazie bądź co bądź idealistycznej filozofii brzmi raczej śmiesznie

@ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac: Jasne, ale wydaje mi się, że jego powaga wyrosła właśnie z tego specyficznego czy nowatorskiego odczytania rzeczywistości w której się znajdował. Opisanie zaś ekonomii przez własność środków produkcji i stworzenie modelu alternatywnego dla gospodarki przemysłowej XIX wieku to nie lada wyzwanie. Czy prawdziwe? Raczej nie, ale na pewno poważne.

Chyba każdy wielki filozof miał jakieś tam ambicje żeby wytwory jego umysłu weszły w świat praktyczny. Kant miał wspólnotę wzajemnie uznających się republik jako ostateczne dzieło historii. Platon miał swoje Państwo, Arystoteles swoje myśli przekazywał w listach do Aleksandra Wielkiego, Kojave, a wcześniej Hegel mieli swój "koniec historii". Ale jednak próba wprowadzenia tych idei 1:1 do rzeczywistego świata to raczej pewny sposób na ośmieszenie się.

Pewnie, że tak, myślę, że każdy filozof tak ma.

•  

@Brzytwa_Ockhama: A tam na kanale cyberpunk jeśli to nie jest synchroniczność, to chyba mam halucynacje xD

+: Helsantonio_Montes, Brzytwa_Ockhama
    •  

A tam na kanale cyberpunk jeśli to nie jest synchroniczność, to chyba mam halucynacje xD

@inzynierBek: Hahaha, możliwe, ale film o Cyberpunku to złoto

+: inzynierBek, Helsantonio_Montes
    •  

Komentarz usunięty przez autora

+: Helsantonio_Montes, Brzytwa_Ockhama
    •  

Jeśli natomiast próba wdrożenia tego pomysłu w życie nie tylko nie przechodzi popperowskiej falsyfikacji

@ChceszPorscheToSieNauczVatWyludzac: Co miałoby niby znaczyć że próba nie przechodzi popperowskiej falsyfikacji?

•  

@Brzytwa_Ockhama: nadal nie wyjaśniłeś jak mój obecny antykatolicyzm ma się do Twojego poparcia katolika, który napluł mi w ryj gdy miałem trzynaście lati byłem prawowiernym katolikiem jeszcze. Przez takich jak antychrześcijan jak Ty, a nie przez jakąś antifę (ską w ogóle to wytrzasnąłeś, przecież centroprawica jest aktywniejsza w tym temacie) tworzą się u ludzi postawy antykatlickie. To, że Ty katolickimi wartościami nazywasz naplucie w ryj dziecku, które szło poinformować siostrę, że ich ojciec umarł - jest większym problemem niż jakiś Sekielski. To Ty antychrześcijaninie niszczysz Kościół, a nie jakieś NWO antifa (i ja wiem, że ten syf lewacki to twój poziom moralny, ale na litość boską, czemu piszesz nazwę tych (...) wielką literą?)

•  

@Brzytwa_Ockhama: jak można być jednocześnie tak mądrym i tak pierdolniętym? Ciekawe do czego byś doszedł gdyby nie "Bóg"...

•  

Spytajcie się w środku, marksiści i antifowcy wykopu, czy naprawdę zależy wam na używaniu dzieci do zniszczenia Kościoła który i tak odbije sobie w Korei Południowej, Afryce czy Chinach

@Brzytwa_Ockhama: czy ja dobrze rozumiem ze ty usprawiedliwiasz pedofilow bo i tak w innym kraju jest ich wiecej?

•  

czy ja dobrze rozumiem ze ty usprawiedliwiasz pedofilow bo i tak w innym kraju jest ich wiecej?

@AgentGRU: Kompletnie nie zrozumiałeś wpisu

•  

jak można być jednocześnie tak mądrym i tak pierdolniętym? Ciekawe do czego byś doszedł gdyby nie "Bóg"...

@Virsky: Tak działa rynek genów

•  

nadal nie wyjaśniłeś jak mój obecny antykatolicyzm ma się do Twojego poparcia katolika, który napluł mi w ryj gdy miałem trzynaście lati byłem prawowiernym katolikiem jeszcze. Przez takich jak antychrześcijan jak Ty, a nie przez jakąś antifę (ską w ogóle to wytrzasnąłeś, przecież centroprawica jest aktywniejsza w tym temacie) tworzą się u ludzi postawy antykatlickie

@Teraznaspokojnie: Kompletnie nie czaję o co Ci chodzi.

To, że Ty katolickimi wartościami nazywasz naplucie w ryj dziecku, które szło poinformować siostrę, że ich ojciec umarł - jest większym problemem niż jakiś Sekielski

????

To Ty antychrześcijaninie niszczysz Kościół, a nie jakieś NWO antifa (i ja wiem, że ten syf lewacki to twój poziom moralny, ale na litość boską, czemu piszesz nazwę tych (...) wielką literą?)

Bo jest to nazwa własna?

+: CimBor
    •  

@Brzytwa_Ockhama brawo brzytwa, na takiego lidera tagu 4konserwy zasługujemy!

•  

@Brzytwa_Ockhama: w jaki sposób właściwie dzieci są przez kogokolwiek używane? W przypadku Twojej "lewicy" na przykład, twierdzisz że są wykorzystywane w zwalczaniu Kościoła. Potrafisz wskazać z imienia chociaż jedno dziecko, które zostało wykorzystane w ten sposób? Bo nieskonkretyzowane "dzieci" mogą być wykorzystywane przez kogokolwiek, np. przez polityków; "tu chodzi o nasze i wasze dzieci!", jednak w takiej sytuacji prawdziwe dzieci nie cierpią na tym w żaden sposób - co najwyżej wirtualne "dzieci" są pewnego rodzaju symbolem którego ktoś może użyć w celach manipulacyjnych, ale tak czy inaczej żadne realne dziecko nie zostaje wykorzystane.

•  

w jaki sposób właściwie dzieci są przez kogokolwiek używane?

@Virsky: W tej sprawie czy w sprawach około-politycznych? Bo już Stalin robił sobie zdjęcia i filmy z dziećmi choć przecież celem tych zdjęć i filmów nie było dobro dzieci, ale propaganda.

W przypadku Twojej "lewicy" na przykład, twierdzisz że są wykorzystywane w zwalczaniu Kościoła. Potrafisz wskazać z imienia chociaż jedno dziecko, które zostało wykorzystane w ten sposób?

Przecież ludzie na wykopie nie podaje odnośników do tych dzieci. Piszą najczęściej o "ofiarach" więc do tego ogólnego pojęcia się odnoszę.

Bo nieskonkretyzowane "dzieci" mogą być wykorzystywane przez kogokolwiek, np. przez polityków; "tu chodzi o nasze i wasze dzieci!", jednak w takiej sytuacji prawdziwe dzieci nie cierpią na tym w żaden sposób

Nie. Nieskonkretyzowane dziecko to może być również wycieczka szkolna lub harcerze. Jak powiem "Co za głupi harcerze" to teź nikogo nie obrażam? Albo "Ale debile z tej wycieczki szkolnej" Skoro nadaję cechę grupie to nadaję ją też wszystkim którzy do tego zbioru należą.

•  

@Brzytwa_Ockhama: Ale sam piszesz ogólnie o "dzieciach", czy "ofiarach" które są trochę większą grupą niż "harcerze", na tyle dużą że nie można nadać jej konkretnej cechy.

•  

Ale sam piszesz ogólnie o "dzieciach", czy "ofiarach" które są trochę większą grupą niż "harcerze", na tyle dużą że nie można nadać jej konkretnej cechy.

@Virsky: Akurat tutaj myślałem, że kontekst jest jasny. Chodzi oczywiście o grupę pokrzywdzonych pedofilią.

•  

@Brzytwa_Ockhama: No i ta właśnie grupa jest anonimowa. Żadne dziecko indywidualnie nie zostaje skrzywdzone propagandą. Jeśli już to tylko i wyłącznie przez osoby które czynów pedofilskich się dopuszczają.

•  

No i ta właśnie grupa jest anonimowa. Żadne dziecko indywidualnie nie zostaje skrzywdzone propagandą. Jeśli już to tylko i wyłącznie przez osoby które czynów pedofilskich się dopuszczają.

@Virsky: Nie no wydaje mi się, że oczywiście, że można skrzywdzić grupę ludzi propagandą wykorzystując ich w jakimś celu politycznym ot. robotników w ZSRR którzy byli wydmuszką i "niby" stali na piededstale tego systemu tak naprawdę będąc głeboko w swoich problemach.

•  

@Brzytwa_Ockhama

"Marks był poważnym filozofem"
      Kek po tym zdaniu przestałem czytać.

•  

Dlaczego więc istnieje taka nagonka czy to na biskupów czy na księży?

@Brzytwa_Ockhama: W zasadzie nie odpowiadasz na to pytanie, a przydałoby się bo ludzie na prawdę wierzą że to jakiś element postępu i droga ku lepszemu jutru.

•  

@Brzytwa_Ockhama:

Co do wpisu, oczywiście nie pokłócimy się o zachowanie wykopków - bo jak na prawdziwych indywidualistów, racjonalistów, iluminarzy intelektu przystało - zawsze stadnie biegną na lincz, nawet bez dobrego sprawdzenia kto ma być linczowanym i czy słusznie. I miej odwagę człowieku wyrazić wątpliwość czy lincz jest w pełni zasadny, to i sam po drodze linczu nie unikniesz. W jakimś sensie jest to nawet zabawne - kilkanaście lat temu razem stadnie do pierwszej komunii. A dzisiaj, razem stadnie linczować wstrętnych klechów. Taka trochę prefiguracja, tego co miało nastąpić.

Oczywiście w każdej innej sprawie ich szeroko deklarowany indywidualizm i racjonalizm nakazałby zadać sobie kilka pytań np. na ile zbiór tych kilku przykrych historii, może stanowić podstawę do ekstrapolowania na cały stan duchowny. Albo jak wygląda częstotliwość występowania pedofilii wśród duchowieństwa na tle innych profesji/grup społecznych. Wiadomo jednak, że dla prawdziwych wykopowych racjonalistów liczy się tylko emocjonalna napierdalanka, a nie jakieś śmieszne liczby czy statystki. Ważne, że zgadza się z wyobrażaniami i pozwala rozładować życiowe frustracje.

Osobiście jestem ciekaw jak wykopki zareagowałyby na film opowiadający o pedofili na wykopie, w którym jakiś inny sekielski zebrał by kilka przypadków pedofili, którzy mieli konto na wykopie, po czym przez całą Polskę przetoczył by się lincz medialny wytykający każdego wykopka palcem jako pedofila. A niech by się wówczas jakiś wykopek odważył powiedzieć, że nie obejrzał filmu albo, że problem pedofili na wykopie nie jest większy niż w innych miejscach, to by mu egzaltowany tłum urządził pod domem pokaz filmu wyświetlany rzutnikiem na ścianach domu.

Co do samego Marksa, - nie jestem filozofem - ale wydaje mi się, że jedenasta teza o Feuerbachu - do której jak mniemam się odnosisz - była zaledwie oczekiwaną reinterpretacją pragmatyzmu Machiavellego. Jeśli więc cel uświęca środki, to wystarczy znaleźć tylko cel - Marks taki sobie znalazł - i zmieniać historię. Co do wykopowej lewicy - jako, że zdecydowanie bliższy mi Hobbes niż Kant - postrzegam ludzi jako z natury złych. Jednym z objawów ludzkiego zła jest chciwość, a jednym z przejawów chciwości jest stukanie komentarzy #60groszyzawpis. Także po neuropkach nigdy nie oczekiwałem niczego więcej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@lukasgl: Bo był - chociaż zgadzać się z jego tezami nie musisz.
      @Brzytwa_Ockhama Szanuję za wpis - ja w ogóle się w temat nie zagłębiałem, nie widziałem filmu i wolałem to po prostu ominąć - miałem nosa, ze to element walki politycznej, a nie żadne zwracanie uwagi na problem.

•  

@Brzytwa_Ockhama:

Ileż to czasu można stracić na dyskusje w temacie dzieci które zostały pokrzywdzone.

Powodem, dla którego przelewa się tyle treści na ten temat nie jest wałkowanie tego tematu w kółko przez te same osoby, a raczej fakt, że na portalu tworzonym przez użytkowników każdy chce dodać swoje trzy grosze. Jest to wynik działania pojedynczych, niezrzeszonych osób. Piszesz o stosowaniu odpowiedzialności zbiorowej, a sam to w tym momencie robisz i to w kontekście, który w oczywisty sposób przeczy Twojej teorii.

Najczęściej jednak (co zarzucam wam lewicowcy i wam niektórzy prawicowcy na wykopie) te dzieci wcale nie są dobrem i Celem który trzeba chronić. Są środkiem do politycznych celów, są używane jak prostytutka w burdelu tylko po to, żeby zaspokoić swoje żądze tutaj polityczne. Męczy mnie to bo lewicowcy udają, że tego nie widać a prawicowcy udają, że nie ma dzieci ergo kompletnie nic z tym nie robią.

Oskarżasz lewicę o cynizm w bronieniu dzieci samemu kierując się jeszcze większym cynizmem pisząc tekst, który staje w opozycji do tej obrony. Dla człowieka, któremu rzeczywiście zależy na dobru dzieci nie powinny mieć znaczenia intencje ich obrońców, a sam fakt, że dążenia te przynoszą efekty w postaci ukarania lub przynajmniej powstrzymania sprawców od dalszych działań.

Tutaj, drodzy Państwo, powstaje Wiedza w Działaniu, marksistowski schemat w którym coś co powinno być Celem (przynajmniej w mojej opinii) staje się środkiem do tego celu. Dla lewicy dzieci są środkiem do dokopania Tradycji, Klerowi, Prawakom i wszelkiemu rodzajowi Struktur które notabene jak zwykle uznają za opresyjne.

Klerowi jak najbardziej - za to, że nie reagował. Za to należy się sążnisty kopniak. Prawakom? No jesli utożsamiają się ze sprawcami, czują z nim jakąś niezrozumiała więź wspólnotową to pewnie też - ale w takim razie im też się należy za sam sympatię do przestępców seksualnych.

Skoro więc istnieje nawet marginalna pedofilia w KK czy nie będzie lepiej dla radykalnej lewicy, żeby istniała ona nadal? Ależ oczywiście, że tak.

I znowu swój własny cynizm (który wyraźnie widać w tym wyrachowanym stwierdzeniu) projektujesz na swoich politycznych adwersarzy nie mając w tym żadnego poparcia w dowodach. Nie, ja nie chcę aby istniała choćby marginalna pedofilia w kościele, czy gdziekolwiek indziej. Nie interesuje mnie, czy pedofil jest księdzem, murarzem, artystą czy działaczem LGBT - każdy zasługuje na takie samo potępienie. "Wyjątkowość" krytyki w stronę klerykalnej pedofilii nie dotyczy pojedynczych czarnych owiec ale systemowej odgórnej zasłony i braku reakcji ze strony osób decyzyjnych. Właśnie dlatego klerowi obrywa się w stopniu szczególnym.

Spytajcie się w środku, marksiści i antifowcy wykopu, czy naprawdę zależy wam na używaniu dzieci do zniszczenia Kościoła który i tak odbije sobie w Korei Południowej, Afryce czy Chinach. Czy warto dla krzyku, płaczu i łez zaspokajać swoje polityczne cele? Czy chcielibyście odbudowy Kościoła i jego rozwoju?

Nie jestem marksistą ani antifowcem, ale dla mnie najlepiej by było, gdyby kościół powrócił do pierwotnej formy ewangelicznego nauczania. Przypominam, że kluczowymi elementami tegoż była bezwarunkowa miłość bliźniego, wybaczenie, tolerancja i skromność. Wszystko to gdzieś się rozmyło w ciągu tych 2000 lat rozszerzania się i kostnienia struktur hierarchicznych kościoła. Systemowa pedofilia jest tylko jednym z objawów tego wielowekowego gnicia od wewnątrz.

Tym się różni radykał od nie-radykała, że radykał może i formalnie zgadza się z Kantem, że człowiek jest Celem, ale intencjonalnie używa człowieka jako Środka do własnych, różnych Celów.

Wciąż piszesz o tym, że dzieci, które chcemy wszyscy bronić przed predatorami stanowią środek nie cel. Środek do czego konkretnie?

Twoje zarzuty do prawicy to trochę śmiech na sali, bo de facto stanowią znów zarzuty wobec lewicy. Krytykujesz radykalizm, sam przejawiając tę cechę.

Że nie broni dzieci i zwykłych, młodych kleryków którzy są pod wielkim atakiem zewnętrznym. Po pierwsze dzieci - bo są używane do politycznych celów, po drugie kleryków który są pod nagonką psychologiczną.

Że nie borni przed czym? Przed uczestnictwem w procesie ukarania człowieka, który go skrzywdził? Naprawdę uważasz, że po zgwałceniu przez pedofila dziecko lub młody kleryk będzie uważał za większą nagonkę psychologiczną fakt, że ktoś chce ukarać sprawców z ich pomocą? Że to właśnie stanowi dal nich problem, a nie ból, wstyd, trauma i niejednokrotnie zniszczone relacje?

Nie dajcie sobą manipulować wierząc, że istnieje jakiś ukryty NWO mechanizm w KK który pozwala ukrywać pedofilów. Czy zmienia się prawo karne gdy ksiądz zostanie przeniesiony na inną parafię? NIE, śledztwo oczywiście trwa nadal, ale nikt o tym nie mówi na wykopie bo NWO Kościół ukrywa pedofilię

Czy istnieje mechanizm na poziomie papieskim - tego nie potwierdzę. Czy istnieje wiele przypadków odgórnego ukrywania pedofilii? Jak najbardziej. Przyznają to sami hierarchowie, jak i mamy już wyroki skazujące, przykładowo:

https://www.nbcnews.com/news/world/cardinal-says-catholic-church-destroyed-documentation-sex-abuse-n974941

https://www.npr.org/2011/07/19/138514860/philly-archbishop-retires-amid-scandal

https://www.telesurenglish.net/news/French-Cardinal-Convicted-for-Hiding-Pedophile-Priests-Abuses-20190307-0019.html

Czy zmienia się prawo karne gdy ksiądz zostanie przeniesiony na inną parafię? NIE, śledztwo oczywiście trwa nadal, ale nikt o tym nie mówi na wykopie bo NWO Kościół ukrywa pedofilię.

Śledztwo sądu kościelnego - czyli to tak, jakby skorumpowanego policjanta mieli zaskarżać jego koledzy policjanci.

Ano, odpowiedzialność zbiorowa robi swoje, oskarżenia o nie-zdefiniowany mechanizm ukrywania pedofilów także.

Może nie jest on dokładnie zdefiniowany, ale jest jak najbardziej udokumentowany.

Życie się kręci, nienawiść rośnie, można racjonalizować wandalizm wobec Kościołów. Kolejna rada wobec katolików i ludzi wierzących (bo ja jako filozof z wiarą mam jak zwykle problemy). Jeśli rzeczywiście chcecie ruszyć do przodu zrozumcie, że w tak wielkiej organizacji jak Wasza (blisko 1,3 mld ludzi) zawsze znajdzie się ktoś zły nawet na końcu świata. Czy to znaczy, że macie przestać czynić dobro?

Pytanie dość osobiste - czy opisując obronę potencjalnych ofiar przez gwałcicieli poprzez naciski na organizację, która jest niechętna ujawnieniu ich czynów jako "środki do jakichś innych celów" czynisz dobro wobec tych dzieci? Czy zdajesz sobie sprawę, że broniąc tej organizacji przyczyniasz się do dalszego ich ukrywania i dalszych ofiar? To mój jedyny nacechowany emocjonalnie komentarz tutaj. Wynika on z czystej wściekłości na hipokryzję, jaką "dobrzy bogobojni" obrońcy kościoła się wykazują w tej apolegetycznej gimnastyce umysłowej.

Dziękuję

•  

@Brzytwa_Ockhama: taki merytoryczny wpis że z dupy założyłem sobie, że krytyka działań kościoła ws pedofilii to używanie dzieci do celów politycznych xd

•  

@Brzytwa_Ockhama: I oczywiście koronny argument idiotow, że to mniejszość i zawsze znajdą się źli ludzie xd A ukrywanie? Ee jakieś niezdefiniowane xdddddd

+: M......k, alkan
    •  

nie wprost ale zrównałeś radykała z lewakiem. Radykałem jest również Cejrowski. W przypadku pedofilii prawicowi radykałowie też nie będą widzieć człowieka a zagrożoną instytucję

+: M......k, shiromaru +2 innych
    •  

Skoro więc istnieje nawet marginalna pedofilia w KK czy nie będzie lepiej dla radykalnej lewicy, żeby istniała ona nadal?

@Brzytwa_Ockhama: Jakiś dowód na to twierdzenie?

Brzytwa Hitchensa: „Rzeczy przyjęte bez dowodów odrzucamy bez dowodów”

i tak odbije sobie w Korei Południowej, Afryce czy Chinach

@Brzytwa_Ockhama: Oj

W Korei może i na razie rośnie ale to stosunkowo mały kraj, i to że teraz rośnie nie znaczy że na przykład za 10 lat nie osiągnie maksimum.

Afryce

No tu pełna zgoda.

Chinach

Partia tam mianuje biskupów a Watykan to przyklepał, trochę mało moralne.

Dlaczego więc istnieje taka nagonka czy to na biskupów czy na księży

@Brzytwa_Ockhama: Mam wrażenie że prawica niemal zawsze omija ten argument, nagonka jeżeli istnieje to istnieje dlatego że społeczeństwo uważa że kościół chroni swoich pedofili co uważam zresztą za prawdę w jakimś stopniu.

•  

@Brzytwa_Ockhama widzę, że opanowałes sprytne korwinizmy

•  

@Brzytwa_Ockhama: Nie jestem filozofem i nie potrafiłbym się odnieść się merytorycznie do części Twojego wpisu o Marksie, natomiast argument o instrumentalnym wykorzystywaniu dzieci uważam za bulwersujący. Rozumowanie jest następujące:

1. Kościół katolicki w Polsce jest instytucją posiadającą na tyle dużą władzę polityczną (i dodatkowo stanowi autorytet moralny), że pozwala jej funkcjonować częściowo poza oficjalnym systemem prawnym - ukrywać nieprawidłowości czy przestępstwa.

2. Nieuchronność kary jest najważniejszym czynnikiem odpowiadającym za decyzję o popełnieniu przestępstwa.

3. Kapłani deklarują wstrzemięźliwość od czynności seksualnych, celibat - czyli biologicznie muszą żyć w ciągłym stanie podwyższonego napięcia seksualnego. Jednocześnie 70-90% (w zależności od źródeł) czynów pedofilskich jest popełnianych przez osoby niebędące pedofilami, tyko w ramach pedofilii zastępczej - z braku innego partnera seksualnego.

Film Sekielskiego (i nie tylko) wskazuje, że punkt pierwszy jest prawdą. Punkt drugi potwierdzany był wielokrotnymi badaniami. Punkt trzeci to biologia.

Z powyższego wynika, że sam sposób funkcjonowania tej instytucji sprzyja popełnianiu przez jej funkcjonariuszy czynów pedofilskich. Ponadto wiemy, że one zachodzą - nie jest to tylko teoria - i powodują wymierne cierpienie dzieci.

Stąd wniosek, że to zmiana sposobu funkcjonowania tej instytucji spowoduje zmniejszenie cierpienia dzieci.

Co do "instrumentalnego wykorzystania dzieci":

Wyobraź sobie (sytuacja abstrakcyjna), że na terenie miasta od kilku lat działa zorganizowana grupa przestępcza trudniąca się przestępczością gospodarczą. Zdarza się, że jeden z członków dokonuje zabójstwa (trafił na uczciwego urzędnika). Czy teraz użycie przez prokuratora zeznań rodziny podczas procesu sądowego jest ich "instrumentalnym wykorzystaniem" I oszustwem?

•  

@dendrofag:
      "Oni grają na uczuciach i emocjach" - jak tam idzie krzyczenie o masturbowaniu dzieci przez środowiska LGBT? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: alkan
    •  

Eh, no i 15 minut psu w...

"Są środkiem do politycznych celów, są używane jak prostytutka w burdelu tylko po to, żeby zaspokoić swoje żądze tutaj polityczne" - stwierdzenie na podstawie własnego postrzegania świata, brak poparcia tezy czymś więcej, niż wywarciem na czytelniku wrażenia, że autor jest zbyt doświadczony życiowo i on to po prostu wie.

"Dla lewicy dzieci są środkiem do dokopania Tradycji, Klerowi, Prawakom i wszelkiemu rodzajowi Struktur które notabene jak zwykle uznają za opresyjne." - zarzucenie danemu środowisku, że żyje w jednym, wielkim, marksistowskim spisku. Autor znowu bezpodstawnie zarzuca nieszczere intencje ludziom o innych poglądach, bo tak. Nie udowadnia tego, po prostu napisał, że intencje są nieszczere i koniec.

"Skoro więc istnieje nawet marginalna pedofilia w KK czy nie będzie lepiej dla radykalnej lewicy, żeby istniała ona nadal? Ależ oczywiście, że tak. Paradoksalnie, niech nawet rośnie bo jeśli będzie rosła to bliżej nam, radykalnym anty-teistom czy Antifowcom do zniszczenia tego okropnego Kościoła." - czyli autor jednak nieświadomie (?) zaprzeczył tezie, jakoby lewica miała złe intencje i szła po trupach do celu. W końcu jest lepsza droga, której radykalna lewica nie zrealizowała.

Jeszcze to zamienne stosowanie terminów "wykopowa lewica", "radykalna lewica", "antifa" xD

Gościu, tak podsumowując - nie jesteś jedyną osobą, która może być intencjonalnie dobra. Nie odniosłeś się jakkolwiek do problemu, a skupiłeś się na powtarzaniu jednej formułki opartej o twoje przeczucie. Także twoim celem nie jest dobro dzieci, a obrona twierdzy, w której przez lata czułeś się dobrze, a której fundamenty ktoś naruszył. Pozdrówka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Brzytwa_Ockhama: Dodałbym że kościół powinien jednak wprowadzić mechanizm automatycznego zgłoszenia takich zdarzeń organom ścigania. Prawdą jest iż zdarzało się że tak nie robiono i to jest też część problemu.

•  

@Cosmic_Hippo:

1. Kościół katolicki w Polsce jest instytucją posiadającą na tyle dużą władzę polityczną (i dodatkowo stanowi autorytet moralny), że pozwala jej funkcjonować częściowo poza oficjalnym systemem prawnym - ukrywać nieprawidłowości czy przestępstwa....
      Nie posiada żadnej. Nie pozwala jej funkcjonować bo jeśli uznać że tak to również taki chór Polskie Słowiki funkcjonował poza systemem prawnym? Tak było?

2. Nieuchronność kary jest najważniejszym czynnikiem odpowiadającym za decyzję o popełnieniu przestępstwa....
      Ciekawe stwierdzenie. Masz coś na poparcie tej tezy?

Jednocześnie 70-90% (w zależności od źródeł) czynów pedofilskich jest popełnianych przez osoby niebędące pedofilami, tyko w ramach pedofilii zastępczej - z braku innego partnera seksualnego....
      Też ciekawe - jakieś źródło?

Z powyższego wynika, że sam sposób funkcjonowania tej instytucji sprzyja popełnianiu przez jej funkcjonariuszy czynów pedofilskich. Ponadto wiemy, że one zachodzą - nie jest to tylko teoria - i powodują wymierne cierpienie dzieci...
      Nie wynika bo punkt pierwszy jest fałszem a reszta dla mnie wątpliwa. Dam przykład
      https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/byly-lekarza-gimnastyczek-usa-skazany-na-175-lat-wiezienia/vm58xz1
      Czy ten lekarz funkcjonował poza systemem prawnym? Jeśli uznać że masz rację to każda nawet podobna organizacja albo środowisko sprzyja takim czynom - począwszy od sprawy z chórem chłopięcym, molestowaniu w sporcie (wpisz w google ile takich przypadków zamiatanych pod dywan) czy nawet sławetnym Holywood gdzie wybuchła afera z molestowaniem trwających kilkadziesiąt lat. Co zatem proponujesz? Delegalizację wszystkich stowarzyszeń, klubów, organizacji gdzie funkcjonują dzieci?

•  

"2. Nieuchronność kary jest najważniejszym czynnikiem odpowiadającym za decyzję o popełnieniu przestępstwa....
      @ediz4 @Cosmic_Hippo: oczywiście wymiar kary także jest bardzo istotny.

Hipotetyczną sytuacją może być popełnienie przestępstwa gospodarczego na dużą skalę. W tym przypadku praktycznie nieopłacalnym jest unikanie kary, podczas gdy współpraca, skrucha itp itd. może pozwolić na obniżenie wyroku, podczas gdy dobrze ukryte pieniądze z przestępstwa piorą się. W tym przypadku wysoka kara służy temu, aby przestępcy nie opłacało się kalkulować.

W przypadku księży oczywiście problemem nie jest wymiar kary, propozycje rządowe są debilne. W tym przypadku nie jestem pewien, czy da się stworzyć jakieś dobre mechanizmy. Najpierw trzeba wziąć pod uwagę, że przymus informowania byłoby ciężko wyegzekwować, a nie możemy też liczyć na etyczne zachowanie od tych ludzi, którzy nie chcą naprawić szkody i bez tego przymusu i z brakiem szacunku do prawa kanonicznego.

•  

@ediz4:

Jeśli uznać że masz rację to każda nawet podobna organizacja albo środowisko sprzyja takim czynom - począwszy od sprawy z chórem chłopięcym, molestowaniu w sporcie (wpisz w google ile takich przypadków zamiatanych pod dywan) czy nawet sławetnym Holywood gdzie wybuchła afera z molestowaniem trwających kilkadziesiąt lat.

Dokładnie na tym polega problem - w organizacjach, jako do pewnego stopnia zamkniętych systemach, występują mechanizmy społeczne, które mogą doprowadzić do patologii niemożliwych poza nimi. Inaczej zachowa się przypadkowy świadek, który zauważy podejrzanego człowieka zaczepiającego dzieci na placu zabaw, a inaczej członek organizacji dostrzegający niestosowne zachowanie współczłonka przy jednoczesnym niemym przyzwoleniu jego środowiska na takie zachowania.
      W przywołanych przez ciebie przypadkach powodem, dla którego molestowanie mogło trwać przez lata, pomimo powszechnej o nim wiedzy, była pewnego rodzaju zmowa milczenia będąca efektem działania tych mechanizmów. Im większe wpływy ma dana organizacja, im większy jest jej udział w życiu członków, tym bardziej normy w niej panujące na nich wpływają. Większa presja powoduje, że tym dłużej bez sprzeciwu "z wewnątrz" trwać może jakieś zjawisko patologiczne.

Co zatem proponujesz? Delegalizację wszystkich stowarzyszeń, klubów, organizacji gdzie funkcjonują dzieci?

Same organizacje, które w pewien sposób angażują dzieci, mogą minimalizować ryzyko wykorzystywania tych dzieci poprzez uczynienie ich bezpieczeństwa najwyższym priorytetem. W przypadku Polskich Słowików molestowanie było ceną sukcesów, na którą ludzie ze środowiska, świadomi jej występowania, przystawali. Z kolei raport na temat przypadków pedofilii w archidiecezji dublińskiej stwierdził, że głównym priorytetem podczas zajmowania się tego rodzaju sprawami było uniknięcie skandalu i ochrona wizerunku Kościoła, a nie dobro dzieci.
      To organizacja jako całość, ale przede wszystkim jej władze są odpowiedzialne za wyznaczenie odpowiednich priorytetów, a rolą społeczeństwa jest tego dopilnować. Wracając na chwilę do głównego tematu - wypowiedzi niektórych polskich hierarchów KK są pod tym względem bardzo niepokojące, bo sugerują, że ich priorytety są bliskie tym irlandzkim.

Skoro problemem jest brak, lub zbyt późne zgłaszanie przypadków molestowania organom ścigania wynikające z cichego przyzwolenia danego zamkniętego środowiska, to radzić sobie z nim możemy np:
      - uświadamiając ofiary i oferując im autorytety spoza środowiska, do których mogą się zwrócić - odpowiednia edukacja seksualna
      - zwiększając transparentność takich organizacji, m.in. poprzez kontrole ludzi spoza środowiska (zdaje się, że przywołany przez ciebie lekarz został skazany w wyniku afery zapoczątkowanej śledztwem dziennikarskim)

Na marginesie, z tego powodu nie podoba mi się tekst @Brzytwa_Ockhama gdyż jest poniekąd krytyką takich zachowań kontrolujących, "spoza środowiska", podczas gdy często jest to przyczynek do wykrycia i upublicznienia trwających przez lata patologii. Dodatkowo głównym zarzutem czyni intencje, których nie ma prawa znać ani nawet nie próbuje udowodnić, generalizując i przyjmując je za pewnik:

Dla lewicy dzieci są środkiem do dokopania Tradycji, Klerowi, Prawakom i wszelkiemu rodzajowi Struktur które notabene jak zwykle uznają za opresyjne.

•  

@mezosomy: Zgadzam się z większością. Dodałbym jeszcze dwie sprawy
      - podejście do sprawy Polańskiego za którym pewne środowiska stanęły murem.
      - sprawa ze Słupska gdzie mówi się że prezydent miasta wiedział że coś się dzieje a nie powiadomił organów ścigania. Ten sam człowiek wyświetla film Sekielskiego na budynku kurii - pozostawię to bez komentarza
      Co to tego

Dla lewicy dzieci są środkiem do dokopania Tradycji, Klerowi, Prawakom i wszelkiemu rodzajowi Struktur które notabene jak zwykle uznają za opresyjne....
      Również nie zgodzę się z tym. Wydaje mi się że to po prostu wykorzystanie sytuacji do uderzenia w te środowiska - nie granie dziećmi. Tworzy się natomiast narracje że pedofilia jest głównie problemem kościoła co jest nieprawdą i trwa swoiste przekrzykiwanie się kto jest bardziej oburzony.

•  

@ediz4:

Dla lewicy dzieci są środkiem do dokopania Tradycji, Klerowi, Prawakom i wszelkiemu rodzajowi Struktur które notabene jak zwykle uznają za opresyjne....

Wydaje mi się że to po prostu wykorzystanie sytuacji do uderzenia w te środowiska - nie granie dziećmi.

Te zdania znaczą to samo.

•  

@angor86: No niekoniecznie. Chodzi o motywy - pierwsze zdanie sugeruje że motywem działania jest dokopanie a drugie mówi że dokopanie jest efektem ubocznym. Wydaje mi się że jednak większość interesuje los tych dzieci - przynajmniej jeśli chodzi o nie radykałów.

•  

@Brzytwa_Ockhama: Prawicy można zarzucić to, ze pewnie liczy na kolejne zamachy terrorystyczne bo wtedy obrywa się Muzułmanom.

•  

Prawicy można zarzucić to, ze pewnie liczy na kolejne zamachy terrorystyczne bo wtedy obrywa się Muzułmanom

@Al-3_x: W zasadzie zgodzę się. Dla niektórych tak.

•  

@Brzytwa_Ockhama: No wiadomo, ze każda ze stron będzie wykorzystywać takie zjawiska w celach politycznych.
      W polityce nie ma bowiem miejsca na moralność.

•  

No wiadomo, ze każda ze stron będzie wykorzystywać takie zjawiska w celach politycznych.
      W polityce nie ma bowiem miejsca na moralność

@Al-3_x: Oczywiście, że jest. To, że Machiavelli uważał, że w polityce nie ma miejsca na moralność wcale nie znaczy, że przez następne wieki polityka była lub działała w sojuszu z moralnością przy tworzeniu praw, casus belli czy działań propagandowych. To, że na półwyspie Apenińskim Machiavelli się przyjął z racji zasady równowagi (która została potem przejęta przez Brytyjczyków i zaadaptowana na kontynent europejski) nie znaczy, że jest to prawidłowa droga prowadzenia polityki i wojny. Rzymianie mieli kompletnie inne podejście do podbojów i do moralności i romanizowali swoich przeciwników.

+: Dzerman
    •  

@ediz4: pierwsze w żaden sposób nie odnosi się do motywu.

Wydaje mi się że jednak większość interesuje los tych dzieci

Interesuje w takim sensie, że po prostu każdego to po ludzku oburza. Co nie zmienia faktu, że z każdym głośnym przypadkiem pedofilii w Kościele mamy pewnie zbiorową radość, bo jest o czym pisać i jak dokopać prawicy.

Inna sprawa, że według mnie intencje nie mają żadnego znaczenia bo są twoją indywidualną sprawą. Albo wykorzystujesz zdarzenia, żeby dokopać drugiej stronie ("PO próbuje wpuścić uchodźców, a oni robią zamachy") albo nie.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Tymczasem tak wygląda rozkład głosów w Czechach w #wybory i nie myślenie w kategoriach "zagłosuję za albo przeciwko tym jednym, bo inaczej mój głos się zmarnuje"

odpowiedzi (39)

haha przestańcie żyć w utopii i ślepo powtarzać, że jak wymrze stare pokolenie to się nagle wszystko zmieni o 180 stopni. XD Nie dość że macie jak na tacy pokazane, że w przedziale wiekwoym 18-29 WYGRAŁ PIS, to jeszcze chyba nie jesteście świadomi, że przecież taki typowy, młody Oskarek jest jeszcze głupszy od typowego Janusza. Wejdzie sobie taki Oskarek na internety i zacznie się smiać z tych memów o januszach, a sam później pójdzie sobie oglądać z czteropaczkiem żuberka warsaw shore, big brothera czy innych patostrimerów. Później wpadnie z karynką i na każde socjalne datki będzie bić brawo, bo da mu to możliwość kupna więcej żuberków z promocji. Po prostu głupich zawsze będzie więcej, a Polska jest skrupulatnie ruchana od kilkuset lat i po takiej ostrej RUCHAWICY gen #przegryw w tym kraju jest potężny. Tutaj nie ma co ogarniać, tu trzeba spierdalać, inaczej patole i emeryci będą jeździć na waszych garbach.
    #wybory
    pokaż całość

odpowiedzi (32)

Średnia prostytutka jest wierna przez noc za 800 ziko, Polacy są wierni za 500 zł miesięcznie xD xD Taki obraz wasz polaki.

#wybory #4konserwy #neuropa #stonoga #kukle #zalesie

odpowiedzi (53)