Wpis z mikrobloga

@MrSzakal: prawdopodobnie najlepsza rzecz, jaka powstała kiedykolwiek w polskim internecie. I tylko Polacy mogli to wszystko zniszczyć.

Przede wszystkim znakomity stosunek ilości do jakości - nie było milionów gimbazy mentalnej, co gwarantowało wysoką jakość, a jednocześnie było wystarczająco dużo osób, żeby wszystko żyło.

Po drugie - grupy tematyczne, sposób prowadzenia dyskusji i tematy - FB może o czymś takim tylko pomarzyć, nie ma nawet startu.

Po trzecie - nieprawdopodobna liczba pieniężnych
@SolarisYob: szczerze mówiąc to byłem za młody żeby dostrzec takie aspekty, dla mnie to był portal społecznościowy, gdzie zbierałem znajomych i z nimi rozmawiałem, ewentualnie wstawiałem jakieś zdjęcia. Grupy pamiętam, aczkolwiek nie miałem zbyt obszernej wiedzy na jakikolwiek temat żeby się na nich jakoś sensownie wypowiadać czy udzielać ludziom porad.

Jak było tak jak mówisz z punktu widzenia osób szukających konkretnej tematyki to faktycznie wielka szkoda, że to zniknęło. Jednak podobne
@MrSzakal: no grupy tematyczne to było mistrzostwo. Praktycznie każda grupa branżowa to było gigantyczne archiwum wiedzy i plików w jednym miejscu, do użytku od początkujących do specjalistów. Dlatego tylu ludzi w wieku 25-40 lat tam siedziało. Dzisiaj takich rzeczy już nie ma.

może i jest wygodniej

No właśnie FB to rak, jeśli chodzi o wyszukiwanie czegoś z przeszłości. Na gronie wszystko było ładnie pogrupowane i dostępne w kilka sekund. A spróbuj
@SolarisYob: grono poniekąd wróciło :) www.onorg.co ; między innymi moja skromna osoba stoi za reaktywacją :) pracuje z Wojtkiem Sobczukiem, który jest współzałożycielem. Mamy już dawnych gronowiczów na portalu w ramach jednej ze społeczności, więc jeśli chcecie dołączyć to dajcie znać - dalej obowiązuje zasada invite-only!