•  

Typowy Polaczek, nie stać mnie na nowy więc wciskam wszystkim że 15 letnia klasa premium lepsza XD
    #carboners #polak #polakicebulaki

źródło: 1558018762222.jpg

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@szpernik: 15sto letni passacik premium( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@szpernik: na serio pod tagiem carboners umieszczasz jakieś prywatne wojenki? #polak to z ciebie bo się dowartościowujesz w ten sposób, przy okazji zaśmiecając tag

+: jacas
    •  
      camaro98

+4

@szpernik: wszytko zależy jakie 15 letnie premium taki lexus gs na pewno jest lepszy niż nowy kompakt z salonu a jak chodzi o niezawodność to może być podobnie. Ja osobiście wole ponad 30 letnie premium, choć obecnie mam 29 letnią klasę robotniczą i jest git, choć zamierzam zmienić na ponad 30 letnią amerykańską klasę średnią wyższą. Bo dla mnie nie liczy się wiek auta, czy jego nowoczesność a tylko i wyłącznie wygoda. Wisi mi czy auto ma jakiś blutuf albo ekran dotykowy liczy się jak ma wygodne fotele i jak tłumi nierówności

•  

@boho dodaj mnie na czarno jak się nie podoba xd

•  
      camaro98

0

@szpernik: dlatego nie rozumiem wydawania dużych pieniędzy na nowe auta które nie spełniają kryteriów wygody komfortu, ergonomii oraz subiektywnego odczucia estetyki bo co się oszukiwać 90% nowych kompaktowych aut, jest po prostu brzydka i nie za wygodna, jedną ich przewagą nad 20 letnimi ich odpowiednikami jest to że są nowe nic poza tym

•  

@camaro98: 25 letanie Mitsubishi Delica (L400) tutaj. Lepsze wyposarzenie niz wiekszosc aut ma teraz :D

•  

@szpernik tyle, że często nie stać na nowe premium, to się kupuje używane, sam bym nie kupił aurisa czy Focusa nowego, jak mogę właśnie starsze wyższej klasy, a inni chwala rapida 1.0 xD

•  
      camaro98

0

@Demoliton_hammer: ja jestem uczulony na nowe tanie samochody bo kupujesz taki płacisz dość dużo a potem się okazuje ze twój znajomy kupił 20 letnie auto za 1/5 albo 1/6 ceny i to auto jest wygodniejsze lepiej wyposażone, lepiej się prowadzi. A jak znajomy kupi to mityczne 12 letnie premium to może się jeszcze okazać że jest bezpieczniejsze

•  

@camaro98: Zgadza sie, moja zona myslala ze zwariowalem jak kupowalem 25 letnie auto, teraz niechce innego... szkoda ze juz nie produkuja :(

•  

@szpernik: dyskutowanie z 21 latkiem w sprawach motoryzacji xD. Jak miałem 21 lat to też miałem gówno w głowie i wierzyłem w siłę niemieckiej motoryzacji. No ale wtedy E36 i inne tego typu nie były jeszcze aż takimi trupami i nie było jeszcze mody na sprowadzanie ćwiartek od Turasa.

•  

@Demoliton_hammer: i jak spali ci się byle jaka kostka to miesiąc próbujesz upolować ją na ebayu xD. Niestety ale czas bywa nieubłagany dla motoryzacji. Wiem to na swoim przykładzie, bo sam jeżdżę prawie 20 letnim samochodem na co dzień, którego jeszcze niedawno pełno było na ulicach. Klocki, jakieś części zawiasu jeszcze dostaniesz, ale niech ci padnie coś mniej typowego to jest zgrzyt.

•  

ja jestem uczulony na nowe tanie samochody bo kupujesz taki płacisz dość dużo a potem się okazuje ze twój znajomy kupił 20 letnie auto za 1/5 albo 1/6 ceny i to auto jest wygodniejsze lepiej wyposażone, lepiej się prowadzi. A jak znajomy kupi to mityczne 12 letnie premium to może się jeszcze okazać że jest bezpieczniejsze

@camaro98: A potem jemu się zaczyna to auto sypać. Nawet jeśli nie jest to coś poważnego z silnikiem lub zawieszeniem to raz przestanie działać ten przycisk, raz tamten, tu jakaś kontrolka znikąd, a to już się zużywa i można się tak bawić w nieskoność. W tym samym czasie, ktoś nie chciał żyć ponad stan i robić udawanej szlachty z plebsu i wziął sobie nowe auto niższej klasy, z gwarancją i pakietem serwisowym.

Jeden uważa, że jest premium i co chwilę ma grzebanie i szukanie na forach co się dzieje z jego autem, a drugi korzysta ze swojego pojazdu bo jeszcze nic się nie psuje z powodu zużycia a jak zepsuje to ma gwarancję i samochód zastępczy na czas naprawy.

Poza tym, nowe samochody się wynajmuje i spłaca utratę wartości, po 2-4 latach oddaje i bierze następne.

•  

@szpernik: jeśli auto jest zadbane, i daj boże nie awaryjne to oczywistym jest, że 15 letnie auto premium (o ile faktycznie premium) to będzie cichsze, (jak nie wybite) to i wygodniejsze niż niejeden dzisiejszy kompakt.

•  

@Iskaryota: Juz mi brakuje dwuch czujnikow :D trzeci swieci bo blad wyskoczyl, jezdze dopuki auto nie odmowi posluszenstwa ;)

•  

@szpernik: za 5k 14letni segment D. Swoje wady ma, coś się psuje, ale raczej eksploatacja wychodzi z racji wieku. Tarcze, klocki przód 600. Więc nie ma tragedii. Ale na drugi raz zastanowił bym się czy nie brać 5 lat młodszego segmentu B typu Fabia. Tańsze części itp, ale wygoda to... Kwestia dyskusyjna.