Wpis z mikrobloga

@Stryjekmod: w sumei to sie z tym zgadzam. tez bym nie chcial jakbym byl Brytyjczykiem (Anglikeim,Walijczykiem, Szkotem) zebym w moim kraju zamiast angielskiego na kazdym kroku slyszal polski,rosyjski,bengalski,chinski. zeby w moim kraju nikt nie respektowal praw i obowiazkow, zeby moja kultura i historia i tradycja zostala zepchnieta przez nieasymilujacych sie imigrantow (zarowno z europy wschodniej jak i bliskiego i dalekiego wschodu) - zanim powiecie ze polacy sie asymiluja to wam powiem
@tomislawniepelka: No dobra ale to ty sie dziwisz ze Polacy się nie asymilują, nie uczą języka itp. Ale po co mieliby to robic? Nikt od nas tego nie oczekuje, przeciętny Anglik nie chce mieć z Polakiem nic wspólnego. Wiec nikt się nie będzie pchał gdzie nas nie chcą, żeby się asymilować.
I to się tyczy innych imigrantów też.
@Paula_pi: a ty czego oczekujesz? ze nagle Brytyjczyk ktory ma kolegow z high schoola/university rzuci wszystko i zacznie kolegowac sie z polakiem, ktory nie zna jezyka, ani niczego a byc moze za pol roku stamtad wyjedzie i nigdy nie wroci? dziwnym trafem ja mam znajomych na calym swiecie ( i w Brazylii, i w Holandii i w Malezji, w UK tez i to wsrod localsow a moja ex byla z Turcji)