•  

@Lukardio
      @HarvestinSeason bozia tak tylko z miłości. Potop się ludziom należał ( ͡º ͜ʖ͡º). Grzeszyli, a bozia nie mogła zrobić z tym nic innego. Tylko jakoś dziwnie nie reagowała kiedy jej naród wybrany był pociągami wywożony do komór gazowych... Ciekawe czemu

•  

@Soojin21: Bozia powiedziała, idźcie na łódkę do Noego to wam wybacze i przeżyjecie. A, że ludzie wolęli gimboateizm to ich biznes ¯\_(ツ)_/¯

•  

@HarvestinSeason to dotyczyło tylko rodziny Noego. A tak btw. a nie lepiej było, no nie wiem, nie robić potopu WCALE?

•  

@Soojin21: No to się troche nie znasz na Biblii, bo kazał Noem'u dojebać taki okręt, żeby każdy chętny się zmieścił i zaprosić każdego chętnego. A Potop był, bo ludzie na świecie byli jak w Sodomie i Gomorze, czyli gwałcenie własnej siorki i takie tam. Więc odkupienie tego typu grzechów za wejście na łódkę to dobry deal.

•  

@Lukardio: No nie jest. Generalnie, teologii Biblii hebrajskiej mocno podkreśla absolutną suwerenność i władzę Boga, dlatego też przedstawiony jest on tam jako źródło i twórca wszystkiego co istnieje, zarówno tego co dobre, jak i złe. Dlatego widzimy go jako zarówno leczącego, jak i zsyłającego choroby, tworzącego i niszczącego, zabijającego i ratującego życie. Wynika to z prostego faktu, że przyznanie, że coś co istnieje, nawet jeśli jest to złe, nie pochodzi od Boga, tylko od jakiegoś innego bytu (np. szatana) oznaczałoby ograniczyć jego władzę, a tej myśli teologia Biblii hebrajskiej nie dopuszcza.

Zresztą w Biblii hebrajskiej, szatan wcale nie jest kusicielem czy źródłem zła. Pojawia się on w całej Biblii zaledwie kilka razy i pełni tam rolę, oskarżyciela ludzi przed Bogiem. Jest więc raczej prokuratorem niż przestępcą, stanowi zresztą cześć boskiego wymiaru sprawiedliwości, zresztą w Księdze Hioba, jest wprost nazwany jednym z synów bożych tj. aniołów - warto tu przypomnieć, że starotestamentalne anioły to wcale nie pulchne cherubinki, tylko potężni słudzy Boga, za pomocą którym egzekwuje on na świecie swoje wyroki, dlatego widzimy aniołów zarówno ratujących (np. Hagar i jej syna Izmaela na pustyni) jak i niszczących (anioł śmierci z Księgi Wyjścia, aniołowie niszczący Sodomę i Gomorę)

By z góry wyjaśnić wątpliwości - w Księdze Rodzaju żaden szatan się nie pojawia. Wąż, który kusił Ewę to po prostu wąż, jedno z zwierząt stworzonych przez Jahwe, co prawda sprytne i potrafiące mówić, ale dalej ciągle zwierzę, nie zaś jakiś upadły anioł czy coś takiego. Przypominam tu, że wąż nie jest jedynym mówiącym zwierzęciem w Biblii - mówi też choćby oślica Balaama, nikt jednak z tego powodu nie dopatruje się w niej anioła czy coś takiego.

Koncepcja szatana jako źródła zła i przeciwnika Boga pojawia się w judaizmie dopiero w ostatnich wiekach przed Chrystusem, pod zresztą silnym wpływem perskiego zoroastryzmu. Widzimy ją w księgach deuterokanonicznych* Starego Testamentu i Nowym Testamencie, natomiast Biblii hebrajskiej jest ona całkowicie obca.

* Księgi deuterokanoniczne - księgi Starego Testamentu, nie wchodzace w skład Biblii Hebrajskiej, lecz zawarte w Septuagincie - greckim przekładzie Starego Testamentu. Katolicy i prawosławni uznają księgi deuterokanoniczne za natchione i stanowiące cześć Biblii, protestanci i Żydzi nie.

•  

@HarvestinSeason dziwne że bozia zareagowała tak ostro na sodome i gomore, a siedziała cicho podczas holokaustu. Ale jak wiadomo bozia przestała sie objawiać ludziom wraz z wynalezieniem kamery ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Soojin21: Kurde nie wiedziałem, że apologiści holokaustu są tak zdesperowani, że zaczną obwiniać Boga, w którego nie wierzą za holokaust zamiast Niemców. Jebany Alt-Right powinien być zbanowany z tego portalu na czele z Soojin21 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@HarvestinSeason całkiem nieźle ale poćwicz jeszcze troche trolling

•  

@Soojin21: To ty się bawisz w gimboateizm i starasz się potępiać jakąś religię nawet, gdy bezpośrednio nie ingeruje w twoją strefę komfortu.

•  

@HarvestinSeason

gdy bezpośrednio nie ingeruje w twoją strefę komfortu.

XDDDDD. Czy my mówimy o tej samej religii katolickiej? Tej która pobiera ponad 1mld zł rocznie na lekcje religii w szkole? Tej, która stoi ponad prawem, nie jest sądzona za skandale pedofilskie i trzyma moje dane osobowe niezgodnie z RODO? Tej przez którą w razie zajścia w ciążę staję się własnością publiczną i nie mogę decydować o swoim ciele? Tej która skupuje grunt za grosze? Tej która dostaje miliony od państwa polskiego? Piszesz takie rzeczy bo jesteś bezczelny czy ślepy?

•  

@Soojin21: Przeglądałem twój profil i srasz na lewo i prawo jakimiś wysrywami, że muh libertarianizm, brainlety zostawcie gejów, bo to ich życie i nikomu krzywdy nie robią. No i OK. Ale druga połowa twoich wysrywów to takie gówno jakie teraz odpierdalasz, czyli wyśmiewanie fundamentów czyjejś wiary i co za tym idzie samego wierzącego i ten głupi gimboateistyczny trolling w postaci 'GDZIE BYŁ TWÓJ BÓG JAK MORDOWANO ŻYDÓW'. Nie widzisz tu hipokryzji? Spędzasz dużą część swojego wolnego czasu na kpieniu z jakiejś grupy, która ci nie pasuje, a gdy ktoś śmie zakpić z grupy, z którą się utożsamiasz jesteś pierwsza do stania na straży jej godności. I nie pierdziel mi tu o jakiejś polityce, bo nie poruszałem tematu instytucji kościoła, tylko twojego gimboateizmu. To, że ktoś wierzy w Jezusa i Jahwe nie narusza twojej strefy komfortu, a to co powyżej zrobiłaś to naruszanie strefy komfortu katolików w postaci kpienia z ich wiary. Więc powiedz mi w jaki sposób różnisz się od Sebów krzyczących jebać pedałów na wieść, o tym, że ktoś ma inną preferencję seksualną? Czemu implementowanie twoich poglądów i krytyka hierarchów kościoła musi wiązać się z walką z moją wiarą? Co cię moja wiara obchodzi libertarianko?

•  

@HarvestinSeason: bo twoja wiara jest narzucama ludziom którzy niezbyt ją wyznają.

•  

@Przegrywek123: W jaki sposób? Czy ktoś chodzi i wylewa ci na łeb wodę święconą? Ktoś ci karze chodzić do kościoła?

•  

@HarvestinSeason: twórczość ordo szuris i konfederacji polecam przeanalizować. Wysyłanie ludzi do więzień za przeróbki obrazków. Ruch pro life (turbo katole). Itp itd. milion rzeczy którzy wierzący w pustynnego demona chcą narzucić niewierzącym. Jeszcze ci podeśle zaraz screen z grupy katolickiej gdzie postulowano zakaz rozwodów np.

•  

@HarvestinSeason: proszę. I nie, to nie były śmieszki. W komentarzach można było spotkać ludzi postulujących sądy kościelne. I dlatego właśnie ta wiara mi przeszkadza. Tak samo jak przeszkadza mi pseudonauka. Płaska ziemia. Antyszczepionkowcy. Itp

źródło: 60209847_1705257556287032_6763956854155378688_n.jpg

•  

@Przegrywek123: Nie mówisz o wierzę, tylko o jednostkowych przypadkach na jakiś forach facebook'owych. Wiem, że to, dla ciebie szok, ale nie trzeba być katolikiem, żeby być członkiem ruchu Pro-Life. Nie znam osobiście osoby, która jest Katolikiem i pozytywnie wyrażała się o tym areszcie, a głupi i fanatyczny element znajdzie się w każdej religii i ideologii. W Kanadzie można iść do pierdla, albo dostać grzywnę za pomylenie rodzajnika przy rozmowie z transwestytą. Więc to nie jest wina wiary, tylko debili.

•  

@HarvestinSeason: oczywiście że jest to wina wiary. Aż tak to wypierasz? Z idiotycznej książeczki wzięli sobie zakazy i okej, jak chcą to niech stosują - ale próbują narzucić to normalnym ludziom.

•  

Czy ktoś chodzi i wylewa ci na łeb wodę święconą

@Przegrywek123: No mi ktoś wylał i nie miałem nic do gadania.

•  

@Przegrywek123: Ostatnie zdanie w twoim komentarzu to jeden z nakazów tej wiary.

•  

@HarvestinSeason

Ale druga połowa twoich wysrywów to takie gówno jakie teraz odpierdalasz, czyli wyśmiewanie fundamentów czyjejś wiary i co za tym idzie samego wierzącego i ten głupi gimboateistyczny trolling w postaci 'GDZIE BYŁ TWÓJ BÓG JAK MORDOWANO ŻYDÓW'. Nie widzisz tu hipokryzji?

Nie. Nie mogę zabronić ludziom pisać homofobicznych treści (i nawet nie zamierzam, bo wierzę w wolność słowa), ale jak je zobacze to mogę na nie odpisać. I odwrotnie ktoś może poczuć się urażony jak kpie z wiary/kościoła i może odpowiedzieć to jak ty to zrobiłeś.

I nie pierdziel mi tu o jakiejś polityce, bo nie poruszałem tematu instytucji kościoła, tylko twojego gimboateizmu.

Faltycznie religia katolicka nie ma ŻADNEGO, powtarzam Ż A D N E G O wpływu na politykę. A prawdziwy ateista (taki nie gimbo) to taki co zamyka morde i nie narzeka jak kościół odbiera mu jego prawa i pluje mu w twarz. Równie dobrze mogłabym ci powiedzieć, że jak jesteś taki wierzący (i oczywiście nie masz nic wspólnego z kościołem katolickim) to powinieneś nadstawić drugi policzek zamiast mnie wyzywać ( ͡º ͜ʖ͡º). Ale Jezus pewnie też był gimboateistą mówiąc takie rzeczy.

Więc powiedz mi w jaki sposób różnisz się od Sebów krzyczących jebać pedałów na wieść, o tym, że ktoś ma inną preferencję seksualną?

LGBT nie wprowadziło ani jednego prawa, które działa na niekorzyść osób heteroseksualnych. Katolicy wprowadzili bardzo dużo praw które działają na niekorzyść ateistów/innowierców (opisałam je w poprzednim komentarzu). Więc te Seby krzyczą dla samego krzyczenia, a ja 'krzyczę' bo jestem wkurwiona.

•  

@HarvestinSeason: no brawo. I jeszcze jesteś zdziwiony że niewiarzacy mają problem do wierzących? XD

•  

@HarvestinSeason

W jaki sposób? Czy ktoś chodzi i wylewa ci na łeb wodę święconą?

Mi wylali bez mojej zgody kiedy miałam 4 miesiące i do teraz kościół katolicki wbrew RODO uważa, że ma prawo do trzymania moich danych osobowych.

Ktoś ci karze chodzić do kościoła?

Teraz nie, ale kiedy byłam dzieckiem-tak. Wiele nawet dorosłych osób jest szantażowanych emocjonalnie ('bo babci będzie przykro') do udziału w praktykach religijnych

Ostatnie zdanie w twoim komentarzu to jeden z nakazów tej wiary.

Czyli przyznajesz, że narzucanie wiary to nakaz jaki dostali katolicy i jesteś wielce zdziwiony, że ta śmieszna religia mi się nie podoba? Ja dostałam od megawensza9 nakaz kpienia z katolików i co mi zrobisz?

•  

@Soojin21: Nie mówiłem nic o polityce, tylko odwoływałem się do twojego stosunku do wierzących. Przynależność do instytucji kościoła nie wyklucza opcji jego krytyki. Wielu katolikom np. mi i mojej matce nie podoba się wiele wymienionych powyżej rzeczy, ale to nie znaczy, że będziemy akceptować obrażanie nas i naszej wiary, za nasz tradycjonalny system wierzeń, który libertarian nie powinien dużo obchodzić. Ty natomiast nie potrafisz tego roździelić i to mnie wkurwiło, a jeszcze bardziej wkurwiło mnie to, że adwokujesz o tego typu rozwagę, dla swojej grupy.

•  

@Soojin21: Ostatnie zdanie bez tego za myślnikiem, bo Jezus w przeciwieństwie do Mahometa nie karze napierdalać pogan. A w Polsce może nie, ale w silnie progresywnych krajach jak Szwecja czy Kanada można za wygłaszanie homofobicznych treści i inne 'mowy nienawiści' iść do pierdla. Więc czym to się różni od pierdla za Matkę Boską z tęczą? I dostajesz ode mnie tyle respektu ile okazujesz, więc nie wyskakuj mi arogancko z tym drugim policzkiem.

•  

@HarvestinSeason

dostajesz ode mnie tyle respektu ile okazujesz, więc nie wyskakuj mi arogancko z tym drugim policzkiem.

Czyli Jezus nie dość, że był gimboateistą to jeszcze był arogancki xD

pokaż spoiler Odwołujesz się do moich poglądów politycznych, pomimo, że nie mają żadnych spisanych zasdad (jak to, że niby nie miżna kpić z osób które ograniczają twoją wolność xD) więc zagram tą samą kartą i odwołuje sie do słów twojego mesjasza

•  

@Soojin21: W jaki sposób ograniczam twoją wolność?

•  

@HarvestinSeason ja pierdolę xDD. Ja i jakiś inny mirek już ci tłumaczyliśmy. Sam nawet napisałeś, że katolicy mają nakaz narzucania wiary. I zanim powiesz,że kościół to nie to samo co religia; a skąd kościół wziął swoje pomysły? Z kosmosu? Czy może z biblii i innych katolickich pomysłów?

No i znowu czy Jezus był aroganckim gimboateistą mówiąc o drugim policzku i miłowaniu swoich nieprzyjaciół?

•  

@Soojin21: Chrystus mówił, żeby nawracać słowem, a nie mieczem. Czyli do wspólnoty kościoła przyjmowane są tylko osoby, które dobrowolnie podejmują się stosowania do jej zakazów i nakazów. Religia jako aspekt życia socjoekonomicznego na przestrzeni lat mogła być wielokrotnie wykorzystywana przez ludzi władzy do osiągania własnych celów i wiem, że to wykracza nieco poza twój tok myślenia, więc np. Islamski podbój był umotywowany walką z poganami i politeistami, a w rzeczywistości mógłby być po prostu pretekstem do zjednoczenia Półwyspu Arabskiego pod władzą Mahometan. Tak samo instytucja kościoła katolickiego na przestrzeni wieków używała wiary do szerzenia swojej strefy wpływów. W średniowieczu jako, iż papież był zwierzchnikiem Boga na ziemi to każdy katolicki władca płacił mu trybut, więc w interesie Papaja byłoby więcej pogańskich władców nawracało się na wiarę. W założeniach katolicyzmu nie ma nakazu nawracania na zasady wiary i nikt tego nie robi, a debaty dotyczące eutanazji, aborcji etc. są ponad religijne i wiele świeckich osób także się im sprzeciwia z uwagi na ich etykę. I nikt ci nie narzuca wiary, ani ja, ani żaden katolik (no chyba, że wliczymy ogromną tragedię, że mama cię poprosiła, żebyś poszła z babcią osobą starej daty do kościoła by jej nie było przykro jako nową formę inkwizycji) I nic nie przyznałem takiego patrz na pierwsze zdanie komentarza powyżej. #urojenialewakoidalne

•  

W założeniach katolicyzmu nie ma nakazu nawracania na zasady wiary i nikt tego nie robi, a debaty dotyczące eutanazji, aborcji etc. są ponad religijne i wiele świeckich osób także się im sprzeciwia z uwagi na ich etykę.

@HarvestinSeason: Ok, rozumiem jeszcze aborcje, ale czemu osoby świeckie miałyby sprzeciwiać się eutanazji czy związkom partnerskim? Większość argumentów przeciwko nim wywodzi się wprost z moralności chrześcijańskiej. Mi wiara została narzucona. Miałem chrzest - bez mojej zgody. Chodziłem na lekcje religii - bo nie mogłem się z nich sam wypisać. Dopiero po walce o swoje, mogłem w końcu mieć na religie chrześcijańsko wywalone. Przynajmniej dopóki państwo nie zmienia prawa na rzecz chrześcijan: zakaz handlu, tabletka "dzień po" tylko na receptę. A fundusz kościelny? Czemu Polska ma płacić haracz Watykanowi? Również moimi pieniędzmi!

•  

@Lukardio: A tymczasem szkalują Stalina, który zabił mniej niż Hitler.

źródło: kills.png

•  

Przecież szatan nikogo nie zabił chyba

•  

@RedRight aha jak zabił tylko 8 mln to wszystko ok xD

+: VCO1
    •  

atakowanie Boga ze Starego Testamentu
      ale ty wiesz, że teraz atakujesz żydów a nie chrześcijan? xD

•  

@Lukardio: ogar.

źródło: youtube.com

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@pyroxar: Pan Kapusta dobrze mówi. Ale według mnie powinien dawać linki pod filmem do źródeł, które potwierdzałyby jego słowa.

+: pyroxar