Wpis z mikrobloga

Miałem wczoraj zacząć sadzić rośliny do gruntu, ale niestety nie starczyło czasu... W związku z suszą, która panowała przez ostatnie tygodnie, na moim gliniastym polu nie można było nawet wbić szpadla (dosłownie) więcej niż na połowę głębokości. Dalej była nienaruszalna skała. W związku z tym pole leżało i czekało na lepsze czasy, a ja byłem z robotą w dupie. Tygodnie mijały, a deszczu nie było.
Dopiero ostatnie opady pozwoliły ruszyć ziemię i udało mi się wczoraj przygotować moją grządkę albo poletko dla papryk i pomidorów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba było ruszyć ziemię i położyć agrowłókninę. Najwięcej roboty było z jej wkopaniem - niestety w tym miejscu wieje prawie zawsze i włóknina musi być dobrze umocowana. Dlatego trzeba było wykopać mały rowek dookoła, a ziemia mokra, ciężka, słońce piekło... Ale jakoś się udało :) Jutro sadzenie!

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #pomidory #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem
Pobierz chuckd - Miałem wczoraj zacząć sadzić rośliny do gruntu, ale niestety nie starczyło c...
źródło: comment_uqyaXhZQuIPVly5PhqvgwNB92A96VbVW.jpg
  • 6
@Tropz: Używam dokładnie takiej: https://allegro.pl/oferta/agrotkanina-3-2x50-70g-agrowloknina-na-chwasty-uv-6915876944?snapshot=MjAxOC0wNS0xNlQwODoyNjoxMy42NDdaO2J1eWVyO2VkMmFkOGQ4ZjY0ZjBkZDBkMWEzZmRkZTMzYjdlMzg5OTA2YThmZWU3NWFlYjdhYzcwYTE1ZGMzMjZmNTczZjc%3D
Jest wystarczająco mocna - można po niej chodzić i wytrzymuje bez problemu cały sezon (a pewnie dałaby radę dłużej, gdyby ją zostawić np. gdzieś pod korą).
Też kiedyś kupiłem taką cieniutką, która się darła przy postawieniu nogi na niej :) To był koszmar...