Wpis z mikrobloga

Wlasciwie nie wiem z czym Wy chcecie handlowac, #rozowepaski . Zycie przecietnej rozowej to zycie wygrywa. Posiadajac przecietna urode jest uznawana za atrakcyjna przez plec przeciwna i swiat stoi przed nia otworem. Wymagania wobec niej sa niskie i w zasadzie sprowadzaja sie do dbania o higiene oraz wyglad, a samo jej bycie jest przez innych doceniane. Moze przejsc cale zycie kierujac sie wylacznie emocjami i instynktem, bo wszystko opiera sie w zasadzie na przyjmowaniu lub odrzucaniu mozliwosci, ktore sie pojawiaja.
Nawet dziewczyny o urodzie ponizej przecietnej spotykaja sie wspolczesnie z duzym zainteresowaniem. Pierwszy przyklad z brzegu - mam taka kolezanke, ktora uroda nie grzeszy i wiecie co teraz robi? Czeka sobie w mieszkaniu na chlopaka, ktory jedzie do niej 200 km w jedna strone zeby sie spotkac i nawet nie ma zamiaru mu dzisiaj dac dupki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zycie przecietnego #niebieskiepaski w porownaniu do tego wyglada duzo gorzej. Posiadajac przecietna urode moze byc uznany co najwyzej za srednio atrakcyjnego. W zwiazku z tym wymagania wobec niego sa duzo wieksze - musi nadrabiac innymi cechami swoje braki w wygladzie fizycznym, np. wyksztalcic w sobie wyjatkowa osobowosc lub zdobyc wyrozniajaca go na tle innych ilosc zasobow. Idzie przez zycie wszystko muszac sobie wyszarpywac nie majac gwarancji na osiagniecie sukcesu.
Chlopak ponizej przecietnej jest juz na straconej pozycji, dla plci przeciwnej jest niewidzialny, spotyka sie z odrzuceniem, co rujnuje mu psychike i samoocene, zniecheca do wiekszej aktywnosci, budzi poczucie braku sensu i smutek, ze pewne rzeczy dla niego nie sa, nigdy nie zaspokoi pewnych potrzeb, a niektore rzeczy, np. mlodziecza pierwsza milosc, przepadly mu bezpowrotnie, bo blizej juz mu do czarodzieja, niz nastolatka. Jesli sobie z tym nie poradzi to w skrajnym przypadku doprowadzi go to na sznur.

To jest frustrujace, bo kazdy by tak chcial miec jak Wy.

Ale pod co popularniejszym wpisem z tagow #przegryw , #twnogf czy #stulejacontent widze, ze pojawia sie co najmniej jedna rozowa, ktora probuje przekonywac, ze przeciez NIE KAZDA tak ma, ze ta zasada nie jest uniwersalna, a przyklaskuja jej jakies normiki, ktore dodaja, ze autor wpisu to nie ma dziewczyny, zycia nie zna i ogolnie jest durny.
No jasne ze NIE KAZDA ma tak zarabiscie, ale w formowaniu ogolnych wnioskow na tematy spoleczne poslugujemy sie tez pewnymi uogolnieniami. Wiadomo ze mozna urodzic sie bedac zwyczajnie nieatrakcyjna na tyle, by nie byc w stanie przyciagnac uwagi zadnego faceta albo zostac zenskim spierdonem przez uposledzony proces wychowania i brak akceptacji ze strony rowiesnikow, gnojenie.
Takich kobiet jest jednak malo. Jako uprzywilejowana kulturowo plec spotykacie sie z taka iloscia pozytywnych bodzcow, ze musi sie cos bardzo solidnie zdupic, by to przewazylo i uczynilo z Was straumatyzowane istoty. Nawet jednak wtedy spotykacie sie z ogromna iloscia wspolczucia ze strony innych, kazdy chce byc dla Was mily i poklepuje po plecach. Przez to oraz wizerunek kobiet jakie buduja kolezanki, ktorym sie bardziej poszczescilo, w oczach przegrywa albo widzacego te zaleznosci faceta nie budzicie zbyt duzego wspolczucia. Mozna smialo zalozyc, ze od cuckow i innych ludzi dostajecie go na tyle duzo, iz nie trzeba sie tym juz zajmowac.
A typowy przegryw? Coz, ma jak na zalaczonym obrazku, wiec sa tym "odrobine" zdenerwowani i czuja czasem chec wylania swoich zali, chocby na Wykopie.
Pobierz dewanderer - Wlasciwie nie wiem z czym Wy chcecie handlowac, #rozowepaski . Zycie prz...
źródło: comment_0mfEHXk540IOXhe5gj71iJA0BkPx2Ak4.jpg
  • 37
@dewanderer: Ja miałem paskudną mordę z trądzikiem i umawiałem się w tym okresie z pięcioma dziewczynami. Dwie chciały się ze mną umówić a z jedną nie wiedziałem jak postąpić, bo byłem za młody ¯\_(ツ)_/¯ Czyżby lubiły mnie za to jaki jestem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie, to moje chadowskie 185. Przyrównując relację z różowymi do gry, to wy jesteście na 1 poziomie i rozkminacie jak co zrobić.
@Kapsel3k: No troche trudno mi w to co piszesz uwierzyc, dla rozowych wyglad partnera liczy sie bardziej niz dla niebieskich, wiec powinienes byc jednak troche ladniejszy od bycia paskudnym. Chyba ze ten wzrost Cie ratuje, to zalezy kiedy sie urodziles, wsrod dzisiejszych 25-3555 latkow 185 cm to juz bardzo duzo ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@dewanderer: to Ty sprowadzasz swoje wymagania co do kobiet do ładnego wyglądania. Natomiast wiele z nas masz dużo większe ambicje.
Jak chłopak robi coś miłego to dziewczyna ma obowiązkowo rozkładać nogi? Coś Ci się pomyliło.
Kobiety tym bardziej muszą walczyć na każdym stopniu kariery zawodowej o awans. Często są pomijane ze względu na płeć i stereotypy. I to nie jest mój wymysł, tylko oficjalne wnioski z badań społecznych. Jeżeli na to
@KarPaKo: @dewanderer: Wygląd liczy się tylko przy pierwszym spotkaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to różowe są pod tym względem surowiej oceniane. Wy mylicie relację z jednorazówką. Musicie z tego wyrosnąć. Jeśli dziewczyna chce relacji, to ważne będzie jak się przy Tobie czuje. Jaki Ty jesteś w stosunku do niej, czy macie wspólne tematy, zainteresowania, czy się rozumiecie. Jeśli ona się nie angażuje w żaden sposób,
@Kapsel3k: tak oczywiscie i jak zwykle po kazdym takim spotkaniu zero odzewu, tylko wiadomosci sie odczytuja no ale potem patrze uuu z z przystojniakiem lata a gosc nie no sorry nie ma nic ciekawego oprocz tego ze jest 7/10 i wali golde heheh taki rozrywkowy xD. Dwa zainteresowania ? jak mam lepsze zainteresowania niz wiekszosc moich kolegow ktorzy ich nie maja lol no ale oni sa w zwiazkach bo sa min.
@SkrytyZolw: Ja akurat jestem bardzo selektywny i wybredny, nie przykladam rowniez zbyt duzego znaczenia do wygladu, choc oczywiscie musi byc on dla mnie akceptowalny ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Dostrzegam wady bycia kobieta, a nawet przedstawicielem gatunku homo sapiens. Nie o tym jednak chcialem napisac. Po postu pod takimi postami jak moj pojawi sie rozowa, ktora twierdzi, ze "no ale my tez nie mamy zawsze tak cukierkowo". No
@KarPaKo: Zaleciało desperacją ( ͡° ͜ʖ ͡°) Masz jakieś niedojrzałe pojęcie co do związku z drugim człowiekiem. Nie wiem jak można być z dziewczyną bo jest ładna i nic więcej. Musi być równie pusta jak jej chłopak.
Statystyki z tindera ( ͡° ͜ʖ ͡°) (głęboki oddech) Ten tinder to jest takie #!$%@? szambo, a wy w nim brodzicie po pas.
@CzerstwaBulka: dlaczego tak mnie nazywasz? Przywileje mam tylko ze względu na objęty zawód, na który sama ciężko zapracowałam. Nie czerpałam korzyści z bycia kobietą, wręcz przeciwnie. Musiałam jeszcze ciężej pracować, żeby obalić stereotyp "ladniutkiej glupiutkiej laleczki". Bardzo świadomie oceniam plusy i minusy z bycia kobietą i niestety, ale spotkało mnie zbyt wiele złego żeby oceniać to na plus. Natomiast bycie.dobrym i pomocnym człowiekiem, serdecznym dla innych, znacznie ułatwiło mi życie.