Wpis z mikrobloga

Mireczki, #pytanie #kiciochpyta jak to jest z tymi #drony #dron powyżej 600g w naszym pięknym kraju? Chciałem sobie kupić pierwszego drona do zabawy, żeby zobaczyć, czy to mnie w ogóle wciągnie i chciałem zainwestować maks parę stów, ale widzę, że w wadze poniżej 600g to sobie mogę kupić co najwyżej Sparka za 2 koła :) Dlatego chciałem spytać się o obecne przepisy ludzi bardziej obeznanych - na ile ten przepis o dronach do 600g jest martwy, a na ile faktycznie można beknąć za to, że dla zabawy sobie polatamy i coś pokręcimy? Nie chcę robić cudów, kręcić komercyjnie ani kręcić nie wiadomo czego, bardziej chodzi mi po prostu o to, czy jeśli polatałbym sobie w parkach/nad jeziorkiem to już faktycznie realistycznie można za drona beknąć, czy to raczej taki przepis na wyrost i o ile ktoś nie próbuje robić dziwnych rzeczy w chronionych miejscach to nie ma problemów?
  • 17
@felixos: Ale problemem Sparka nie jest dla mnie niska jakość tylko cena przewyższająca kilkukrotnie to, ile chciałbym wydać na rzecz, którą być może pobawię się tydzień i zdecyduję, że to jednak nie dla mnie więc Mavic Air niewiele w tej sprawie polepsza :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tigro: dronem powyżej 600g możesz latać bez uprawnień, ale tylko nad zabudowaniami będącymi pod twoją kontrolą, a tak to w odległości 100m od zabudowań i ludzi.
@CeZiK_: o kurczę, jakiś cudem nie natrafiłem wcześniej na tego Tello w zadnym zestawieniu ani sklepie, które przegladalem :O Wydaje się super, jak dokładnie coś czego szukam, dzięki wielkie! :)