Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem na studiach i mam swoją grupę znajomych, z którymi spędzałem dużo czasu kosztem nauki. Znalazłem praktyki i powiedziałem znajomym. Pierwsze pytanie było czy mi płacą. Odpowiedziałem, że nie i od razu "to uważaj i nie rób za frajer". Na praktykach bardzo mi się podoba, szef wyluzowany z dużą dozą cierpliwości, który wszystko mi wytłumaczy krok po kroku i jak mam jakieś pytania to zawszę mogę przyjść. Taki mentor, który chce mnie czegoś nauczyć, traktuje mnie jak równego sobie bez żadnego patrzenia z góry.

Znajomi cały czas wyputują czy mi w końcu płacą i jak odpowiadam, że nie to robią krzywe miny. Nie mam już ochoty #!$%@?ć się 3 raz w tygodniu, nawet gdybym chciał to nie mam siły, bo mogę odpocząć tylko w weekend. Trochę się #!$%@?, że zacząłem odmawiać zaproszenia itp. Pomimo tego, że nie płacą to zyskuję bardzo dużo doświadczenia i w zawodzie czuję się coraz "luźniej". Ostatnio nawet sam siebie przetestowałem, że poszedłem na kolokwium bez uczenia się i wyłącznie wiedzą z praktyk je zaliczyłem, idealnie nie napisałem, były błedy, ale i tak jestem zadowolony z rezultatu, bo dostrzegam problemy pod kątem praktycznym, a nie wyłącznie teoretycznym.

Uważam, że robię dobrze ale co Wy byście mi doradzili? Miałem moment, że pod naciskiem znajomych chciałem się zapytać czy zaczną mi płacić ale jakoś mi tak głupio.

#pracbaza #studia #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 8
  • Odpowiedz
uważam, że powinieneś mieć #!$%@? w ich zdanie
jeżeli to podobają ci się praktyki a szef a ty się sprawdzisz to możliwe, że cię tam zatrudnią po studiach
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: gdy ty bedziesz szukal pracy w zawodzie, znajomi beda kwiczeli ze nawet w maku donaldzie ich nie chca, jezeli praktyki naprawde cie czegos ucza to w takim przypadku jest to calkiem fajna opcja na tyk portalu zapewne ci objada ale realia sa troszke inne niz wykop je przedstawia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania:to Twoje życie, czy życie Twoich znajomych? Zacznij wreszcie myśleć swoim rozumem i zadbaj o przyszłość i o to, żebyś miał co w CV wpisać i żebyś zdobył umiejętności i się czegoś nauczył. Prędzej coś zyskasz chociaż próbując, niż tak jak.oni jedynie krytykując.
  • Odpowiedz