Wpis z mikrobloga

Generalnie handlowałem z wieloma obecnymi na tagu #perfumy Mirkami i Mirabelkami. Nie mam w zwyczaju dziękować za zakupy publicznie, zawsze robię to prywatnie. Dzisiaj jednak zostałem zmuszony podziękować oficjalnie.

Tym razem było inaczej, ponieważ pierwszy raz jechałem po odbiór osobiście do @corka_mirka. Umówiliśmy się na spokojnie pod jej blokiem, a że ładna pogoda to postanowiłem jechać motocyklem. Co jest ważne i kluczowe w tej historii ? Nie lubię nosić hajsu ze sobą. Wszędzie płacę kartą lub telefonem. Zatem podskoczyłem do bankomatu po hajs. W portfelu było jakieś 30 zł, a cholerny wypłacił mi 300zł w banknotach z wizerunkiem Kazimierza Wielkiego. Pomyślałem pieniądz to pieniądz, raczej nie powie mi że mam iść po setki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pojechałem. Przywitałem się z Mirabelką, wszystko elegancko, dostaję kartonik daję hajs, który przed chwilą na szybko przygotowałem. Dziękuję i żegnam się. Wszystko ok, Mirabelka już zniknęła z oczu w bloku, a ja zacząłem się szykować do jakiegoś krótkiego tripa po mieście.

Przechodzimy do sedna: Nagle zbiega do mnie @corka_mirka i mówi, że coś się nie zgadza. Pierwsza myśl, dałem za mało hajsu, ale faux pas (). Licząc na wyrozumiałość: Pytam jak to? Ona: miało być 280zł a dałeś mi 330zł. Zaczyna przeliczać banknoty. Faktycznie jedna pięćdziesiątka za dużo, oddaje mi. Dziękuję trochę zdezorientowany. Prawdę mówiąc pewnie bym się nie skapnął o braku jednego banknotu, bo jak pisałem raczej nie noszę pieniędzy ze sobą. Płacę gotówką tylko jak oddaje komuś hajs albo się rozliczam. Po co to wszystko piszę ?

Szanuję sobie uczciwość ludzi, jako, że sam zacząłem przygodę z handlem zarobkowym półtora dekady temu, to raczej próbowano mnie oszukiwać niż mi coś podarować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzisiaj prędzej spodziewałbym się efektownej gleby na krzyżówce, niż tego miłego uczucia wiary w ludzi. Dziękuję za zapachy. Mam nadzieję, że to nie ostatnia transakcja.

No i polecam @corka_mirka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
@TomTailor100: Ja też mam mało kiedy gotówkę, ze sobą, ale do jasnej cholery przeliczyć kilka banknotów umiem, co to za dziwne wytłumaczenie na własne gapiostwo? (°°
@pwone Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie tłumaczę gapiostwa sporadycznym używaniem banknotów. W zasadzie w żaden sposób nie tłumacze tego. Chodziło o to, że gdyby nie uczciwość Mirabelki to prawdopodobnie bym nie zauważył brakujących 50zł