Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, proszę o opinię na temat projektu aneksu kuchennego. Czy wystarczy miejsca dla dwóch osób, które gotują trochę, ale nie jakoś bardzo dużo. Mamy trochę sprzętów typu AirFryer, ekspres do kawy, blender, które stoją na wierzchu na blacie z racji częstego używania. Poza nimi chcemy by wszystko mieściło się w szafkach bez zagracania kuchni.

1) Co na plus?
2) Co na minus?
3) Zmywarka obok piekarnika może stać?
4) Zlew tak przy ścianie jest wygodny?
5) Inne uwagi?

Więcej grafik i wymiarówka w komciach. Z góry dzięki!

valencianista - Cześć Mirki, proszę o opinię na temat projektu aneksu kuchennego. Czy...

źródło: comment_VJLiRzoIH5FhcJX2xDDZhmJ4dQzIUPqa.jpg

Pobierz
  • 37
@bsl: zastanowić nad zmywarką, tzn chodzi czy może stać obok piekanirnika?

@Zarq: a piekarnik w jego miejscu obok lodówki? ale to wtedy też płyta będzie wciśnięta w róg. Więcej chyba używamy płyty, niż zlewu jednak.

@jabolsy: projektantki mówią, że jak dla nas powinno wystarczyć bo sporo miejsca w szafkach pod blatem będzie, a że też nie będzie taka cięzka ta kuchnia. Bo ona dalej przechodzi w pokój dzienny. Tam
@valencianista: No z tą ciężką kuchnią mnie przekonałeś. Faktycznie optycznie to będzie straszny moloch.
Ale zgadzam się z kolegami wyżej jeszcze co do zlewu. Może być niewygodnie mieć zlew tak blisko lodówki =. Poza tym ta ścianka lodówki będzie się ochlapywała ciągle. Zlew lubi mieć przestrzeń z jednej i z drugiej strony.
3) Zmywarka obok piekarnika może stać?


Jeśli to białe to lakier PCV to trochę martwiłbym się jak po latach oddziaływania gorącego powietrze będzie wyglądać ta szafka po prawej.

4) Zlew tak przy ścianie jest wygodny?


@valencianista: Przy ścianie może być tylko znośny (a nie wygodny), a że to lewa, to chyba tylko wtedy jeśli jesteście leworęczni (zróbcie sobie symulację wstawiając np. kawałek kartonu w miejscu gdzie aktualnie mieszkacie, i spróbujcie obsługiwać
@valencianista: -niższe szafki górne dałbym większe (będziecie z nich więcej korzystać)
-zlew odsunąć od słupka
-piekarnik do słupka, niżej szuflady
- płyta na drugą strone z wyciągiem
- zamiast stołu wyspa
- pod wyspą od strony salonu otwarte półki, a pod samą wyspą cargo wysuwne

Na szybko narysowałem jakbym ja to widział (ofc pod siebie), #!$%@? wygląda bo nie chciało mi się ze światłem bawić.
BaRi - @valencianista: -niższe szafki górne dałbym większe (będziecie z nich więcej k...

źródło: comment_L0BAt9lO22hOUkHzWnAL9XAOfPIlF0vn.jpg

Pobierz