Wpis z mikrobloga

Cały czas czuję się chory.
Kilka tygodni temu byłem u dentysty i teraz jestem przerażony że złapałem hiv.
To nie jest sam przerażający strach, ja cały czas czuję się fizycznie chory.
Ten świat jest koszmarem.
#depresja
  • 19
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: podczas wizyty odebrała telefon i zapewne nie zmieniła rękawiczek i wróciła do grzebania mi w ustach.
Na tym telefonie zapewne była krew poprzednich pacjentów przy których tez odebrała telefon.
  • Odpowiedz
@aardwolf: Zdjęła rękawiczki, poza tym szanse na zarażenie się w ten sposób są równe niemal zeru. Poza tym pacjentów z HIV jest tak na prawdę niewielu, więc bardziej prawdopodobne jest, że przez ostatnie 5 lat nie miała chorego pacjenta. A wirus HIV przeżyłby w ten sposób maks 5-6 dni. Poza tym jeżeli ktoś bierze leki antyretrowirusowe to ilość wirusów we krwi jest niewielka, więc nie zaraża.
Nie masz absolutnie żadnych powodów
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: nie wiem czy zdjęła bo nie popatrzyłem.
Potem mój ojciec poszedł z nią porozmawiać żeby uważała przy mnie bo się bardzo boję to mu wciskała że ona nigdy nie odbiera telefonu w gabinecie a to nie jest prawda bo słyszałem a i sam do niej parę razy dzwoniłem.

Poza tym jeżeli ktoś bierze leki antyretrowirusowe


@SkrytyZolw: jeśli bierze a większość ludzi nie wie o zakażeniu

Nie masz absolutnie żadnych
  • Odpowiedz
@aardwolf: W tej chwili wszyscy są chorzy. Poza tym nie ma szans żebyś się w ten sposób zaraził. Skoro szansa po ukłuciu się igłą z krwią chorego to 0,3%, to szansa że gdzieś została skrzepła krew, która potem przeniosła się na rękę lekarza, a potem do Twoich ust (i to nie wystarczy), a potem jakimś cudem znalazła ranę śluzówki, przez którą mógł wniknąć wirusów (który jakimś cudem jeszcze by żył) jest
  • Odpowiedz
a potem jakimś cudem znalazła ranę śluzówki


@SkrytyZolw: akurat miałem bardzo krwawy zabieg, wyplułem mnóstwo krwi

gdyby kogoś z HIV/AIDS przyjmowała


@SkrytyZolw: ona nie zadaje takich pytań pacjentom, a poza tym większość ludzi i tak nie wie o zakażeniu
  • Odpowiedz
@aardwolf: Objawy wskazujące na HIV, mogą też wskazywać na każdą inną chorobę wirusową, bo objawy nie są patognomiczne. Z resztą, zrób sobie za jakiś czas badania to będziesz wiedział na pewno. Ja Ci mówię, że to niepotrzebna panika.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: dzisiejsze wyniki ujemne.
Zrobione 27 dni po wizycie u dentysty ale tylko trzeciego dnia po początku poważnych objawów takich jak gorączka i ból gardła.
Na pewno powtórzę w przyszłym tygodniu.
  • Odpowiedz