Wpis z mikrobloga

Jak zaczęliście programować?
Od czego zaczynaliście, co czytaliście albo czego się uczyliście.

Chciałbym jakoś się rozwinąć.
Obecnie mam zerowe pojęcie na ten temat, ale jakoś mnie ciągnie do tego.

Polecicie jakieś książki czy programy z których mogę się uczyć.

Proszę wszystkich śmieszków na skierowaniu swoich talentów w inne miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#it #programowanie #programista15k
#pomocy #nauka
  • 26
@Chlejus chętnie też się dowiem, bo jestem zmuszony się nauczyć ze względu na zmianę charakteru mojego stanowiska w pracy, a mimo, że idzie mi w miarę to nie czuję tego słynnego bakcyla.
@Chlejus: jak zaczynałem (lata 80 ubiegłego wieku), to dostanie jakiejkolwiek literatury na temat programowania było osiągnięciem, więc czytałem co się dało, a zaczynałem od przepisywania programów w basicu, analizowania, testowych zmian....
@Chlejus Jak chcesz się w miarę bezproblemowo nauczyć czegoś i szybko zobaczyć efekty swojej pracy i móc zaszpanować u znajomych, to sprawdź sobie Sonic Pi - narzędzie do uczenia programowania i muzyki na raz.
@Chlejus: zaczynałem od prostej automatyzacji czynności w grach. Np. haven and hearth (stara wersja) miała dużo modyfikowanych klientów do których można było dopisywać swoje skrypty do notowania
Wszystko za zasadzie podpatrywania gdzieś i wprowadzania zmian u siebie

Dzięki temu miałem skrypty które np automatycznie coś wyrzucały, badały, gdzieś klikały itp.

Później jakieś skrypty na serwerach Minecraft (we wtyczce script), później pisałem dużo w pythonie