Wpis z mikrobloga

Ten wpis jest pierwszym z cyklu OptiŻycie^1, gdzie po ^ będzie kolejna cyfra numerująca post z tej serii. Dla porządku i ułatwienia wyszukiwania wpisów.

Ta seria to odpowiedź na https://www.wykop.pl/wpis/41430199/d3lt4-wlasnie-odkrylem-twoj-profil-widze-ze-wstawi/

I od razu dwie sprawy:Po pierwsze - niczego nie sprzedaję, a co za tym idzie - nie przekonuję. Po prostu się podzielę pewnymi doświadczeniami i wypracowanymi pomysłami. Może komuś w czymś pomoże. Jak ktoś będzie się agresywnie czepiał i ciskał to usunę komentarz, bo, po drugie, te wpisy to przede wszystkim dla mnie, bo patrząc w swoje archiwalne wpisy fajnie widzę czy i co się pozmieniało i co mnie doprowadziło tu i tam.

Pierwsza propozycja podziału treści to kategorie związane z miejscem wykorzystywania i tak też będą opisywane: Dom, Podróż, Praca, Siłownia, Sklepy, Finanse.
Podkategorie są związane z przedmiotem/funkcjonalnością w kontekście miejsca: Komputer, Telefon, Smart House, Samochód, Optymalizacja, Nawyki.... i będą dochodziły kolejne jak przemyślę.

I zaczynam od razu na grubo, z prawie kompletną listą używanych narzędzi, część z nich będę rozwijał później.

Praca
Komputer
Opera + Install Chrome Extensions:
Grammarly for Chrome - weryfikacja składni EN
LastPass - przechowuje hasła przeglądarkowe
OneTab - rzeczy na które natykam się podczas pracy, a wiem, że nie powinienem ich czytać czy oglądać lecą do OneTab. Przez kilka ostatnich lat uzbierałem ponad 3 tysiące takich zakładek, które w ostatnich miesiącach przetworzyłem.
Pocket - Artykuły do przeczytania na później
uBlock - efektywniejsze blokowanie reklam za pomocą opcji prawego przycisku myszy i "zablokuj element"
Video Speed Controller - FANTASTYCZNE narzędzie. Pozwala na przyśpieszenie filmików na YT, a także wszelkich reklam na stronach gdzie musiałem wyłączyć uBlocka typu tvn player etc.

Facebook Messenger - do komunikacji i nie wchodzenia na FB
WhatsApp - chat zespołu firmowego

VLC Media Player - podpięte mam różne radia z Open Fm i nie tylko. Dzięki temu przeglądarka "czysta" i w trayu siedzi ikona.

KeePass - generator i miejsce do przechowywania haseł
TimeCamp - time tracking dla siebie samego. Dzięki temu wiem co tydzień jaką miałem efektywność w poprzednim tygodniu i co do sekundy co robiłem na komputerze
GreenShot - kolejne fantastyczne narzędzie do zrzutów ekranu. Skonfigurowałem, że od razu zrzut leci do pliku. Dzięki temu mam masę ulotnych rzeczy jako zrzuty ze znacznikiem daty i nazwą okna. Wiele razy powrót do jakiegoś screena ratował tyłek.

Listonic - aplikacja mobilna i wersja webowa
Google Tasks - niestety Google ubiło super formę i teraz w kalendarzu lub gmailu trzeba używać
Google Calendar - do terminów, nie do zadań
Lista zadań - albo Google Tasks, albo Notepad++ albo Listonic albo Wersje robocze w e-mailu, zależy od tego z czym związane są te zadania

Notepad++ - Choćby tego posta mogę na spokojnie napisać w notatniku i nie skasuje się + osoby postronne nie wiedzą co się pisze i gdzie
Jitbit Macro Recorder - nie jest to tanie, ale bardzo fajne narzędzie do makro, które powtarzalne czynności samo zrobi ;)
UiPath Community Edition - bardziej skomplikowana wersja powyższego
SnagIt 13 - używam do nagrywania ekranu i różnych prezentacji wideo itd.

Podróż
Komputer
Netflix dla Windows 10 - pobieram filmy i seriale. Dzięki temu jak nie ma zasięgu internetu, nie ma problemu.

#milionowamotywacja

#wychodzimyzprzegrywu #prokrastynacja #samorozwoj #motywacja #wygryw
D3lt4 - Ten wpis jest pierwszym z cyklu OptiŻycie^1, gdzie po ^ będzie kolejna cyfra ...

źródło: comment_8pkL9TdOt3ZJ6IGOvCk9LE3jLDVlmeJj.jpg

Pobierz
  • 14
@avangarda: Przykład: Masz w excelu wartość, którą musisz sprawdzić na stronie WWW, a wynik ma wrócić do Excela. Robisz sekwencję ruchów i kliknięć.

@AttitudeMatters: 1. W firmie w której pracuję admini poblokowali rozszerzenia w Chrome Web Store, ale wystarczy Opera i Install Chrome Extensions, aby wszystko śmigało ;)
2. LastPass to hasła do wszystkich stron, a KeePass do systemów, VPN'ów itd., oraz hasła, których nie chcę trzymać w przeglądarce.
Od siebie mogę polecić DropIt. W moim przypadku działa w tle bazujac na rozszerzeniach plików kasuje je, a inne przenosi do odpowiednich folderów. Do automatyzacji kliknięć, nawigacji na www, itp. używam darmowego Pulover’s Macro Creator.
@D3lt4: U mnie prawie wszystko inaczej :P Mój wpis też nie jest reklamą, jakby coś.

Jeśli chodzi o zadania i terminy, to ja osobiście korzystam z Todoist Premium.
https://todoist.com/premium?lang=pl

Kiedyś rozdzielałem zadania i terminy, ale obecnie traktuję to jako jedność, ponieważ każdy termin (gdy trzeba np. coś załatwić) jest także zadaniem do wykonania. Todoist w pełnej wersji pozwala mi nadawać terminy (z fajną, inteligentną składnią, bez konieczności klikania i ręcznego wybierania
Do notatek i tworzenia szybkich list, np. zakupowych, ostatnio zachwyciłem się SimpleNote:


@Siemomyslaw: Nie znam SimpleNote, ale Google Keep jest zapewne równie proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Próbowałem juz niejednokrotnie robić listy TODO, ale dla mnie to bez sensu... bo nie wiem co ile czasu mi zajmie. I zazwyczaj się nie wyrabiam w taskach (bo zakładam za dużo, lub okazuje się, że to co założyłem zajmuje 2h
@antykosmos: Obadałem, ciekawe, ale dla mnie mało przydatne.

Ja stosuję inną metodę pracy z plikami i od lat działa. Opiszę to w kolejnym wpisie :)

Kiedyś rozdzielałem zadania i terminy, ale obecnie traktuję to jako jedność, ponieważ każdy termin (gdy trzeba np. coś załatwić) jest także zadaniem do wykonania.


@Siemomyslaw: Testowałem kiedyś todoist, ale nie przypadł do gustu. Jak dawałem sobie termin realizacji zadania, to nie wykonanie go w terminie
Próbowałem juz niejednokrotnie robić listy TODO, ale dla mnie to bez sensu... bo nie wiem co ile czasu mi zajmie. I zazwyczaj się nie wyrabiam w taskach


@AttitudeMatters: Dlatego ja robię listy bez terminów, bo i tak w jednej chwili robię jedną rzecz. Więc po kolei.
Odnośnie jednego excela - pamiętaj, że może wpaść w niepowołane ręce. TimeCamp jest płatny, ale ja mam licencję dożywotnio za free, bo w 2013 polecałem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@D3lt4: gdzie one note? to genialne narzędzie, moja cała sapowa wiedzą siedzi w moim one nocie, screenpresso do print screenów, clip x to genialna rzecz a mało znana to manager schowka, share x do nagrywania ekranu jest super