Wpis z mikrobloga

Jedyne co mnie w tym memie nie śmieszy... to to że jest on szczerą prawdą XD

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii lub zaplusuj ten komentarz, bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

#humorobrazkowy #humor #poszukiwacze #wykrywaczmetalu #archeologia #historia
Pobierz Zwiadowca_Historii - Jedyne co mnie w tym memie nie śmieszy... to to że jest on szcze...
źródło: comment_5cWJyy2GtuZ79a6W21Xr55oNzgOSYEOr.jpg
  • 13
@Zwiadowca_Historii: Wiem, że to tylko mem, ale też nie śmieszy Cię to że jest on szczerą prawdą XD.

Ale widzę, że taką prawdą jak w #!$%@? o Radiu Erewań -
- Czy to prawda, że konserwatorzy zabytków za łapówki pozwalają deweloperom burzyć bunkry jak leci?
- To prawda, z tym, że nie konserwatorzy, a jden, ze Śląska, nie za pieniądze tylko zgodnie z procedurami i nie burzyć jak leci, tylko
@deflegmator: Nigdzie w tym memie nie jest napisane że konserwator za łapówkę coś robi. Nie wiem co jego autor miał na myśli wklejając te dolary w oczach, może przychody dla miasta ze stawiania osiedla? kto wie.

Co do górnego obrazka to jeśli taka osoba trafi przypadkowo na takie cmentarzysko może je zgłosić... ja tak zrobiłem i 5 lat trwały tam badania. Do dziś dnia nie ma granicy stanowiska w żadnym kierunku
@Zwiadowca_Historii: Z pewnością, intencje autora pozostaną tajemnicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do górnego obrazka to chyba nie do końca się rozumiemy. Rozwine nieco swoją myśl: mem sugeruje, że konserwatorzy zabytków nie pozwalają chodzić po stanowiskach w poszukiwaniu pamiątek po II wś gdyż z drugiej strony pozwwalają niszczyć bunkry. Mem bazuje na powszechnym wśród detektorystów, a z gruntu fałszym, micie, że nie ma żadnego kontekstu w humusie.
@Zwiadowca_Historii: A co nie tak z tym Krakowem? Nie mój rejon nie jestem za bardzo w temacie, ale jak zrobiłem prasówkę, to okazało sie że badania były, szkielety poszły do analizy, wszystko się zgadza, a jakies niejasności pojawiają sie w sprawie pozwolenia na budowę...
@deflegmator: w kilka tygodni wyeksplorowali ponad 2200 grobów - to jest fizycznie nie możliwe! Pierwotnie w ogóle badań tam nie robili tylko właśnie pseudo nadzór, dopiero po interwencji mieszkańców którzy z okien robili zdjęcia zaczęła się cała imba... nagle się okazało że są tam ruiny jednego z najstarszych kościołów w Krakowie, ogromny cmentarz a nikt tego nie bada. Archeolodzy którzy tam następnie kopali po interwencji mediów przez 2 tygodnie robili to
@Zwiadowca_Historii: Dziwna sprawa. Nie, żebym się czepiał, ale nigdzie nie mogę znaleźć choćby jednego artykułu potwierdzającego tego co piszesz. Do tego wszędzie podana jest znacznie niższa liczba pochówków (ok. 1600).

A tak na marginesie - piszesz, że wyeksplorowanie tylu grobów jest fizycznie niemożliwe. To policzmy. W jednym z artykułów wspomniane jest, że na miejscu pracuje ok. 50 specjalistów. Przyjmijmy, że połowa to archeolodzy. Smiało można przyjąć, że jedna osoba wyeksploruje 3