•  

  Najśmieszniejsze wśród Kuców jest to że Korwin całkiem niedawno wygrał te słynne euro-wybory xD Przypominam że KNP w 2014 zyskało ponad 7% głosów xD I wiecie co się stało? Kiedy prawaki dorwały się do eurokoryta postanowili rozwiązać partie przykładnie wyrzucając Korwina z jego własnej partii, ale to było tylko po to, aby w następnych wyborach nie mieć poparcia bo główny cel istnienia prawackiej partii został osiągnięty - EUROKORYTO, dobra pensja, emeryturka itd. Idee wolnościowe już nie były potrzebne xD

  I naprawdę śmiecham z debili którzy myślą że teraz jest inaczej. To są dokładnie te same środowiska (wzmocnione przez szurów od 5G holokaustu i batorzenia homo) które po raz kolejny chcą się dopchać do euro-koryta a potem się zawinąć. Koalicja bez planu, zebrana z oszołomów o tak odmiennych poglądach że nigdy nic nie ustalą.

  Oczywiście w euro-parlamencie ci prawacy osiągnęli absolutnie nic xD

  #bekazprawakow #bekazkuca #konfederacja #neuropa #4konserwy #polityka

  •  

   @KochanekAdmina: batożenia, bo to chyba od "batoga", więc g->ż :P

  •  

   Oczywiście w euro-parlamencie ci prawacy osiągnęli absolutnie nic xD

   @KochanekAdmina: I tu się mylisz. Zanim nie pojawił się następca Korwina, czyli Sośnierz, nie miałem pojęcia jak wygląda stanowienie prawa w UE. Jeden prawak uświadomił mi więcej przez jeden rok niż cała reszta polskich europosłów od 2004 roku.

  •  

   Oczywiście w euro-parlamencie ci prawacy osiągnęli absolutnie nic xD

   @KochanekAdmina:

   Jak to nic? Będą robić pośmiewisko z Polski. Skoro klipy i zdjęcia z Korwinem krążyły po światowych Internetach, to co dopiero się będzie działo jak do Europarlamentu wejdzie reszta oszołomstwa?

  •  

   @The_Orz: szczerze? Wolę by ktoś ośmieszał Polskę niż ją sprzedawał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @LibertyPrime: No tak bo jak wiadomo Prawacy w Polsce tak całkiem odwrotnie do reszty europy nie mają finansowania z Kremla xD Ich pro-rosyjskość to przypadek xD

  •  

   0

   @LibertyPrime: kto kogo sprzedał? Pewnie Platforma Niemcom? xD

  •  

   @KochanekAdmina: mapandowod czy standordowo pierdoli głupoty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @Sabarolus: jeszcze jak.

  •  

   @LibertyPrime: oczywiście rzucasz tylko takie bon moty, z których nic nie wynika i chuj wie jak to potwierdzić/zanegować, ale z ciekawości zapytam - czym to sie objawia/objawiało?

  •  

   @wstreczyciel: xD człowiek który histeryzuje ukazując "niby zły" mechanizm czytania tysiąca ustaw ciągiem i na długich posiedzeniach? Uświadomił cię swoimi głupimi, pełnymi histerii i żółtych pasków filmikami na youtube? To nieźle xD

  •  

   @iAmTS: A Ty miałeś wcześniej świadomość, że tak wygląda procedowanie prawa dla 500 milionów europejczyków? Europosłowie PO kilka razy w tej kadencji zgłaszali, że pomylili się ze względu na szybkość głosowań. Skoro oni sobie nie radzą i jednocześnie nie widzą problemu, to ja chcę im pomóc ( ͡º ͜ʖ͡º) i wysłać do tego parlamentu kogoś, kto ten problem widzi.

  •  

   @wstreczyciel: tak, bo nie ma znaczenia do końca to podnoszenie rąk. Ustawy i głosy są już ustawiane wcześniej. Tam nie ma żadnego głosowanie które nie jest spodziewane, wpisane w harmonogram sto lat temu i cała kolejnosc głosowan na partię jest rozpisana na kartkach. Tak jak u nas z resztą. Jest poseł prowadzący i chuj, reszta tylko wciska.

   A pan poseł się zachowuje jakby kurwa cyrki jakieś oglądał xD

  •  

   @iAmTS: Jeśli wyniki ustalają sobie wcześniej najliczniejsze grupy parlamentarne, a samo głosowanie to tylko formalność, to tym bardziej uważam, że to:
   > kurwa cyrki jakieś xD
   i trzeba wprowadzić trochę ożywienia do tego burdelu.

  •  

   I naprawdę śmiecham z debili którzy myślą że teraz jest inaczej. To są dokładnie te same środowiska (wzmocnione przez szurów od 5G holokaustu i batorzenia homo) które po raz kolejny chcą się dopchać do euro-koryta a potem się zawinąć. Koalicja bez planu, zebrana z oszołomów o tak odmiennych poglądach że nigdy nic nie ustalą.

   @KochanekAdmina: Ja naprawdę nie wiem skąd oni się kurwa biorą, po prawie 30 przegranych wyborach i kilkunastu partiach trzeba być skończony idiotą by dalej popierać ten cyrk korwina.

  •  

   Ustawy i głosy są już ustawiane wcześniej

   @iAmTS: Co to znaczy "ustawione wcześniej"?

  •  

   @wstreczyciel: ta, żółtymi napisami pod filmikami i brakiem konstruktywnej pracy poza "wkładem do debat parlamentarnych". Też lubie sobie pogadać głupoty... Nawet Korwin brał czynniejszy udział w pracach parlamentu.

  •  

   @To_ja_moze_pozamiatam: to znaczy, że przy projektach już jest zbierane info i poparcie, tak że w zasadzie całymi komitetami mają zaklepane głosy a sam fakt to tylko wcisnięcie tak jak poseł prowadzący przygotuje ci kartkę z głosowaniami.

   Pomyłki są na poziomie błędu statystycznego a odpowiadający poseł sprawdza ilościowo czy mu się zgadza faktyczny przycisk z ugadaną wcześniej liczbą głosów - jak tak to wyjebane, co za różnica, że poseł A wcisnał omyłkowo NIE a poseł B omyłkowo TAK. Za dużo głosują żeby się z tym pierdolić, samo głosowanie jest tylko potwierdzeniem ustaleń międzypartyjnych.

  •  

   @iAmTS: No ok rozumiem, że to w praktyce działa ale uwżasz, że to jest ok? Że to jest normalne, że instytycja właściwie w dużym stopniu odpowiedzialna za demokracje na kontynencie robi coś takiego? Dla mnie jednak to jest szopka z najważniejszego elementu demokracji. Albo róbmy to porządnie albo niech wprowadzą głosowanie przez kompa gdzie tylko pozaznacza się ptaszki i git. No jakieś standardy jednak muszą obowiązywać. Jeśli to jest "ustalone" to po cholere ta cała szopka? Może wprowadzmy "ustalanie" jako formę rządów?

  •  

   @To_ja_moze_pozamiatam: dodam jeszcze, że chyba nie wiesz dokładnie o co się pluł Sośnierz.

   Jako niezrzeszony w PE miał ból dupy, że za szybko czytają kolejnośc i on się gubi. Kurwa przecież oni tam żadnej z ustaw nie zostawiają na te 2-3 głosy różnicy xD Wszystko po partiach klepnięte, większości pozapewniane tak że głosy niezrzeszonych są chuja warte a biedny Dobek zdziwiony jak działa parlament i jebs filmik z żółtymi napisami na yt żeby się jego elektorat burzył.

   Kurwa jak naiwnym trzeba być. Samo głosowanie to jest promil pracy parlamentarzysty i tylko przpieczętowanie projektu - nikomu nie chce się tracić kurwa godzin na to żeby jakiś random nadążył i się zastanowił nad czymś co już zostało ustalone a trzeba sformalizować. Gdyby oni się jebali z tym jak pan Sośnierz sobie życzy to posiedzenia trwałyby 10h dłużej.

   Ale jak widać ludzie od niego "dowiadują się" jak pracuje parlament xD

  •  

   @To_ja_moze_pozamiatam: no ty chyba żartujesz. Nie ma nic w tym złego, bo demokratyczny jest proces pisania tego prawa i zbierania tych głosów. Posłowie odpowiedzialni za tematykę w danych komisjach to poparcie zbierają i te głosy "załatwiają". To, że partie zbierają te głosy wcześniej to nie znaczy, że to jest ustalane przez jedną osobę. Tylko, że Dobromir myśli, że jak nie czytają wolno to znaczy, że jakieś oszustwa są robione. Kurwa jak 10-latek co pierwszy raz widzi parlament od środka.

   "Szopka" jest formalnością, wypełnieniem tradycji, punktem w którym prawo z napisanego symbolicznie przechodzi w uchwalone. Potrzeba tego. Nie ma nic złego w tym, że posłowie wcześniej ustalą co i jak jest głosowane, przyspiesza to pracę i zmniejsza stratę czasu. Nie ma raczej poddawania w głosowanie gówna które nie zebrało odpowiedniego poparcia. Oczywiście od czasu do czasu ktoś z czymś wyskoczy i ma do tego prawo, ale 90% jest pracą poza głosowaniem.

   No ale jak się jest Dobkiem i innymi Korwinami i jedyna praca to siedzenie na debatach i gadanie od czasu do czasu to się można potem dziwić, że jak to...

  •  

   @iAmTS: No to sorry ale tym bardziej coś jest nie tak. To jest jednak człowiek wybrany głosami obywateli i on ma prawo brać udział w głosowaniach. Rozumiem, że jesteś za wyrzuceniem posła mniejszości niemieckiej z Sejmu bo jego głos nic nie zmieni? Idąc tym tokiem rozumowania można dojść do rządów jednopartyjnych. Po co nam opozycja w sejmie jak jej głos się nie liczy?
   No kurde- trzymajmy się jakiś standardów. Im więcej piszesz tym bardziej uważam, że Sośnierz miał rację (chociaż fakt- widziałem może z pół jego filmu).

  •  

   @To_ja_moze_pozamiatam: Nie, jestem za tym, żeby taki poseł brał czynny udział w tworzeniu prawa i dyskusjach z posłami tak by przekonać ich do swojej racji. Nie jestem za tym żeby spowalniał głosowanie i procedowanie bo kurwa nie nadąża klilkać - jego obowiązkiem jest przygotowanie się do pracy i ogarnianie kurwa tempa. Nie rozumiesz mnie nadal. Głos się liczy, ale ten naokoło samego głosowania a nie w jego trakcie kiedy już jest po zawodach.

   Rozumiesz, że jeden gość który każe zwolnić bo nie wie jak ma na co głosować robi tylko bałagan? Jego praca powinna być wykonana wcześniej przy wygłaszaniu stanowisk i przekonywaniu posłów na właściwych komisjach. Przy głosowaniu już wszystko jest dawno zaklepane, samo opóźnianie procedur jest szkodnictwem. A łykanie pierdolamento w jego filmikach ignorancją.

  •  

   @iAmTS: To skąd wiadomo, że poszczególnych posłów przekonał do swoich racji jak nikt odpowiedzialny nie sprawdza wyników głosowań. Dla mnie jednak to jest robienie kpiny z procesów demokratycznych i w tym względzie przyznaję mu rację. To stwarza idealne pole do kantowania.
   Tak jak pisałem wyżej- albo niech to robią porządnie (dokładnie) albo zmienią formę na bardziej nowoczesną.

  •  

   @To_ja_moze_pozamiatam: mylisz się. Wyniki głosowań są sprawdzane, żaden z tych przypadków w których on się pluł nie był przegłosowany ZA zamiast PRZECIW.

   Najwyżej było 300 do 271 zamiast 299 do 272 jak poseł prowadzący zaspał. NIE MA TO ZNACZENIA i przy ilości poprawek, uchwał i innego kurestwa które dziennie głosują idiotycznym jest tego spowalnianie.

   Dlatego CAŁA PRACA jest wykonywana przed a największa skrupulatnośc liczenia jest wtedy kiedy po ustaleniach wychdzi ze nie wiadomo jaki będzie wynik głosowania. Jest to bardzo rzadkie i wtedy na bank liczą dokładnie każdy głos.

   Szukanie sensacji na ignorancji i braku wyobraźni ludzi, dla których parlamentarzysta to złodziej, leń i oszust.

   Ba są przypadki sprzeciwów po głoswaniu i poprawek liczenia, nawet mimo tego, że jak w moim przykładzie przewaga jest 30 głosów a z 10 mówi ze się pomyliło. Tu np. https://www.theguardian.com/media/2019/mar/27/mep-errors-mean-european-copyright-law-may-not-have-passed

   Co czyni płacze Sośnierza jeszcze głupszymi bo założę się, że prawie nigdy nie przechodzi coś co miało nie przejść itp.

  •  

   To skąd wiadomo, że poszczególnych posłów przekonał do swoich racji jak nikt odpowiedzialny nie sprawdza wyników głosowań.

   @To_ja_moze_pozamiatam: a wiadomo, że jak ich przekona to wewnątrz partii gdy będą się zastanawiać ile mają głosów i jak mają głosować daną rzecz wyjdzie, że ci chcą być za. Policzą i dogadają się z twórcami bądź inną partią, "panowie policzmy głosy" i ustalą linie, potargują się itp. itd. A na końcu wydrukują każdemu jak ma danego dnia głosować zgodnie z tym co sobie tam poustalali.

   I żebyś nie pierdolił dalej, ta kartka może być w 100% zgodna z tym co dany parlamentarzysta chciał głsować, nie musi to być narzucone. Choć czasami na pewno jest, od tego są partie i większe interesy, że czasami się głosami handluje. To też niekoniecznie coś złego.

   Nawet guru kucy pan Janusz to rozumie, mówiąc, że pisowi pozwoli na coś w zamian za coś itp.

  •  

   @iAmTS: Czyli generalnie procedurę głosowania można mieć w dupie.
   Ok to wytłumacz mi tylko (bo się nie dogadamy) co by było, gdyby tu nikt nie powiedział, że chce sprawidzić?
   https://www.youtube.com/watch?v=dXodcCfDUuM
   EDIT: Tu też widać jak to w praktyce wygląda i nie tylko on protestuje
   https://youtu.be/ZO83p3Z1cqA?t=72
   To jest normalne w demokratycznym systemie?
   Aż mnie zmusiłes do przejrzenia jego filmów.

   +: Sebgat
  •  

   @To_ja_moze_pozamiatam: no właśnie dlatego się nie opóźnia w trakcie bo siedzą tam ludzie którzy sprawdzają ilościowo i monitorują to co ma przejść jaką liczbą głosów według "szacowanych" ustaleń.

   Jeszcze ta kurwa muzyczka w tym filmie, przecież to jest na siłe "dośmiesznianie" materiału. Co z tego filmiku jest sprzeczne z tym co mówię?

   Fajnie, żeby oni tam jak żołnierze wszyscy siedzieli i dokładnie podnosili ręce na każde z kurwa setek głosowań dziennie. Niemożliwe jest I NIEPOTRZEBNE pajacowanie z każdym. Wystarczy dobry system wychwytywania pomyłek i praca naokoło głosowań.

   Kurwa to są ludzie, głosujesz nad zmianami literek w przepisie, głosujesz nad poprawką czy w linii x zmienić "i" na "oraz". Na chuj idealistycznie wymagać jakiegoś robotycznego zachowania jak system działa. A takie filmiki tylko obrażają inteligencję widza.

   Fakt, że są te powtórki to dowód działania systemu a nie tego, że coś jest nie tak. Zauważ, że Sośnierz nie ma dowodu, że gdzieś puszczono prawo inaczej niż zagłosowano i tego nie naprawiono.

  •  

   Fakt, że są te powtórki to dowód działania systemu a nie tego, że coś jest nie tak.

   @iAmTS: Niezły szpagat myślowy...

   poprawką czy w linii x zmienić "i" na "oraz".

   @iAmTS: Przecież to czasami może mieć kolosalne znaczenie...

   +: Harrley
  •  

   @wstreczyciel: Czyli przyznajesz się do własnej ignorancji i zarazem uzasadniasz nią głosowanie na tą zbieraninie? xd

  •  

   @To_ja_moze_pozamiatam: ja pierdole.... Tak może mieć kolosalne znaczenie. Ja tylko mówię, że jak masz tego pareset dziennie to nieludzkie jest oczekiwanie, że będą na najwyższym skupieniu siedzieć i dokładnie tracić 2 minuty podliczania czasu.

   Lepiej wszystko przyklepać wcześniej i wydawać 2 sekundy na głosowanie. Co w tym złego. A widać, że system jest odporny na błędy. Co nazywasz "szpagatem myślowym".

   +: biliard
  •  

   @iAmTS: To, że w ostatniej chwili udaje się naprawić pomyłkę świadczy, że system jest dobry- to jest szpagat myślowy. Jesteś pewny, że zawsze tak się dzieje? To nie świadczy o odporności tylko o niebezpieczeństwach jakie za nim idą. Jak podejmujesz pochopne decyzje i raz na 100 w ostatniej chwili się opamietasz to to ma być dowód na poprawność 99 pozostałych?
   Ja też tylko mówię, że taka forma to w praktyce jest kpina w demokratycznym systemie.

  •  

   @To_ja_moze_pozamiatam: tak jestem pewny, bo ilość debat i głosowania nad ważnymi zmianami wystarcza żeby dobrze zebrać informacje na temat tego czy uchwalamy dane prawo czy nie.

   Jedyne co to starodawny jest ten mechanizm samego przyklepywania głosu ręką czy przyciskiem. Ale załatwia on pare rzeczy. Niezrzeszeni którzy zwykle nie są dokładnie włączani w proces ustalania wyniku mogą wyrazić własne zdanie głosem, co nie ma wielkiego znaczenia. Ważniejszą rolę odgrywają oni w debatach gdzie może kogoś przekonają. Poza tym jest ten moment oficjalnego zatwierdzenia, którego byłoby brak przy rejestrowaniu po prostu ogólnie głosów gdzieś tam w partiach. Zmusza też do obecności przynajmniej kworum. W MEP więcej posłów chodzi, ale np. w naszym parlamencie to działa, zniesienie spowodowałoby puste sale.

   Czasami są głosowania imienne, nie wiem czy każdy poseł dokłanie wie że danego dnia są takie zgłoszone więc wygodniej jest pewnie stale utrzymywać ten tryb pracy, że wszyscy są wymagani itp.

   Mówimy tu o wieloletniej tradycji powziętej z krajów anglosaskich też, gdzie działa to dobrze od setek lat. Jak mówiłem robienie problemu tam gdzie go akurat nie ma i nie wiem co postulujesz. Samą zmianę mechanizmu głosowania czy łykasz Sośnierza który wietrzy spiski i pluje na to jak niby źle ten parlament pracuje nie mając żadnego twardego dowodu na głosowanie które zostało odwrotnie przyklepane bez poprawek. Bo jedyne co widziałem to właśnie te nielicznie wyłapane, skorygowane błędy.

   Prawdopodobnie gdzieś, kiedyś przeszła jakaś poprawka zmieniająca szyk zdania odwrotnie niż zakładano, nie da się tego wykluczyć. Ale nie mam powodu sądzić tego co próbuje mi powiedzieć Dobromir w tych gównofilmach. Wszystko wygląda tak jak możnaby się spodziewać przy znajomości systemu głosowań, ilości pracy i tego jak zaprojektowano wygrywanie możliwych błędów.

   +: biliard
  •  

   Kurwa przecież oni tam żadnej z ustaw nie zostawiają na te 2-3 głosy różnicy xD

   @iAmTS: A jednak przy głosowaniu acta 2 wystarczyłoby 5 głosów mniej, żeby negatywne zapisy móc usunąć procedując poprawki.

  •  

   Zanim nie pojawił się następca Korwina, czyli Sośnierz, nie miałem pojęcia jak wygląda stanowienie prawa w UE.

   @wstreczyciel: Korwin a potem Sośnierz siedzieli w parlamencie za ciężkie pieniadze podatników że zasadnym jest pytanie co osiagneli, co poprawili. Oni sie są tam po to żeby Cię "uświadamiać" z tego czego nie wiesz o pracy parlamentu tylko od załatwiania polskich interesów. A tych załatwili słownie: zero.

  •  

   @Epidemiusz: czytałeś wrzucony artykuł? Podliczono głosy co do jednego i nie zmieniło to nic. Zgłoszono, że ktoś się pomylił ale potem wyszło dokładnie poparcie.

   @To_ja_moze_pozamiatam: do tego o czym tu gadamy. Ja plułem na Sośnierza i jego foliarstwo któremu przyklaskują debile na youtube (zobacz sobie kurwa te komentarze). Rozumiem jakieś obiekcje co do archaiczności systemu, ale niekoniecznie do jego niezawodności.

   +: biliard
  •  

   @iAmTS: No ale przeszło ledwie kilkoma głosami czy nie?

   +: r3pcak
  •  

   @KochanekAdmina: masz kurwa plusa, za nic innego w życiu ode mnie nie dostałeś i nie dostaniesz

  •  

   @Epidemiusz: no tak, dokładnie policzonymi, więc nie wiem o co ci chodzi. Właśnie wtedy kiedy jest blisko to liczą.

  •  
   Verdu

   0

   @KochanekAdmina: ale kurwa bzdury xD

  •  

   Czyli przyznajesz się do własnej ignorancji i zarazem uzasadniasz nią głosowanie na tą zbieraninie? xd

   @Wlancznik: Oczywiście że jestem ignorantem w 1000 różnych spraw i tak samo, przez lata nie interesował mnie parlament europejski. Przez ostatni rok zobaczyłem jak się bawią w parlament i teraz chce im wysłać fajnych, nowych, radykalnych kolegów z Polski.

  •  

   @werdum18: Ale my tam już mamy europosłów którzy powinni dbać o nasze interesy, np. z PO, ale oni w kluczowym głosowaniu nad pracownikami delegowanymi się mylą a potem tłumaczą, że głosowanie było za szybkie ( ͡º ͜ʖ͡º) No to sorry, ci ludzie najwyraźniej są za wolni, aby dbać o nasze interesy. Powinniśmy wysyłać zawodowych sportowców zamiast polityków, to może by dali radę dotrzymać tempa.

  •  

   @KochanekAdmina: Przecież Korwin rozwalał Unię Europejską od środka, nie pamiętasz? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   źródło: ocdn.eu

  •  
   gansevudei via Android

   +1

   @wstreczyciel jest się czym chwalić, że od 2004 roku się nie dowiedziałeś jak działa PE chciazby z internetu i oświecił cię szur kuc xD

   +: iAmTS
  •  

   @gansevudei: Najwidoczniej posłowie z głównych partii nie mieli ochoty informować za co biorą pieniądze.

  •  

   @iAmTS: A wystarczyło by dać obligatoryjne głosowanie elektroniczne z krótkim czasem np 5s.
   Dodatkowo dzięki temu nie było by wątpliwości jak dany europoseł zagłosował. W demokracji oprócz instrumentów, struktur, procedur liczą się także symbole. Obecne głosowanie niestety symbolem przejrzystości i uczciwości nie jest.

  •  

   @wstreczyciel: a co nie potrafisz czytać i potrzejesz filmiku na YouTube by coś zrozumieć?

  •  

   @KochanekAdmina: ostatnio poseł Rzepecki złożył interpelację do ministerstwa cyfryzacji, z prośbą o udzielenie informacji czym realnie zajmuje się PAN MINISTER ANDRUSZKIEWICZ. otóż okazało się, że siedzi tam już ponad kwartał i w dokumentach nie ma śladu ani jednej jego decyzji. A wyborcy Konfabulacji myślą, że jego koledzy w postaci Bosaka i Winnickiego o podobnym profilu charakterologicznym i backgroundzie będą zachowywać się inaczej xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  •  

   @KochanekAdmina: jeśli głównym planem było dostać się i brać hajs to czemu JKM zrezygnował dobrowolnie z tego?

  •  

   Oni sie są tam po to żeby Cię "uświadamiać" z tego czego nie wiesz o pracy parlamentu tylko od załatwiania polskich interesów. A tych załatwili słownie: zero.
   @werdum18: A co się tam da załatwić?

  •  

   @bastek66: Wszystko, tylko trzeba coś robić a nie spać na głosowaniach i obradach

  •  

   @bastek66: Nie rozumiesz słowa wszystko?

  •  

   @werdum18 Ty chyba nie rozumiesz że europarlament to tylko fasada

  •  

   @bastek66: 80% prawa krajowego pochodzi z UE, tak to tylko fasada.

  •  

   @werdum18: Ale nie rozkazu EP tylko Komisji Europejskiej.